Ogłoszenie dla zarejestrowanych użytkowników:
Ze względu na to co się wydarzyło z naszym forum musisz zrobić kilka rzeczy żeby mieć znowu dostęp do swojego konta.
Spróbuj się zalogować, jeśli się to nie powiedzie, kliknij "zapominałem hasła"
Podaj swój mail i dostaniesz link do zmiany hasła - proponuję zmienić hasło na trochę mocniejsze niż mieliście ostatnio.
Dobre hasło to minimum 8 znaków, zawierające duże i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne jak - !@#$%^&*
Po zalogowaniu nowym hasłem zmień język forum na polski. Klikasz w swoją nazwę u góry po prawej a potem - User Control Panel -> Board Preferences -> Edit Global Settings -> My Language -> Polski -> i klikasz Submit
W miarę wolnego czasu forum będzie usprawniane i będą dodawane nowe funkcje.
Jeśli pojawiły się w twoim profilu dziwne "krzaczki" zamiast polskich znaków, proszę popraw je.
Dadaj również brakujące informację, taki jak płeć i swoje media społecznościowe itp.

Obrotomierz. Podświetlenie.

Wszystko co związane z elektryką i elektroniką w Renault 5.

Moderator: Moderatorzy

egonn87
Posty: 538
Rejestracja: 2 stycznia 2009, 12:11
Lokalizacja: D±br Gór

Obrotomierz. Podświetlenie.

Post autor: egonn87 »

Mam pytanie- jak podłączyć oświetlenie w obrotomierzu??? Do czego się najlepiej podpiąć, gdzie czarny kabel a gdzie czerwony?? Jest tu jakiś elektryk? Obrotomierz bedzie na miejscu półeczki, wersja bez schowka z klapka zamykaną od góry... O pozostałe 3 kable- czarny, czerwony i zielony się nie pytam, jest to chyba oczywiste :]... na razie. bede miał problem to wtedy... ;)
jjmag

Post autor: jjmag »

a do czego Ci elektryk, zapalniczke masz podświetlaną po włączeniu świateł? jeśli tak to podepnij się pod oświetlenie zapalniczki i sprawę masz rozwiązaną i będziesz miał najbliżej
Piotrek
Posty: 1003
Rejestracja: 5 lutego 2010, 01:35
Lokalizacja: Morawica k.Kielc
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

no ewentualnie z przycisków od wycieraczki tył. jeżeli jest dioda to musi być zachowany kierunek podłączenia, jeżeli żarówka to nie ma większego znaczenia. jednak radziłbym aby zachować kolejność czyli czarny do masy a czerwony do miejsca gdzie pojawia się + po zapaleniu świateł
tel. 694-451-356
Obrazek
vino1986

Post autor: vino1986 »

i polecam kupic sobie do takich prostych zadan kontrolke za 4zl z jakiegos marketu budowlanego oczywiscie na 12v... ;P
egonn87
Posty: 538
Rejestracja: 2 stycznia 2009, 12:11
Lokalizacja: D±br Gór

Post autor: egonn87 »

Elektrycy nie bardzo sie garną do zakładania obrotków jak sie okazało. Ale w koncu jakiegoś znajdę :] Jakby im rzucić dwie stówy to by mi podłączył taki jeden z drugim raz dwa, jeszcze na ***** bym się załapał z tej wdzięczności :rotfl: ech szkoda gadac... A dziś go chciałem sprawdzić tylko i oczywiście nie zadziałał mi, wskazówka tylko cały czas drgała, nic wiecej....
Piotrek
Posty: 1003
Rejestracja: 5 lutego 2010, 01:35
Lokalizacja: Morawica k.Kielc
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

a co to za obrotek, jak go podpinałeś??
tel. 694-451-356
Obrazek
egonn87
Posty: 538
Rejestracja: 2 stycznia 2009, 12:11
Lokalizacja: D±br Gór

Post autor: egonn87 »

uniwersalny jakiejś firmy DTS z możliwością ustawienia na 4 6 3 cylindry
Piotrek
Posty: 1003
Rejestracja: 5 lutego 2010, 01:35
Lokalizacja: Morawica k.Kielc
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

masz jakiegoś linka do aukcji? jak podpiąłeś i gdzie
tel. 694-451-356
Obrazek
egonn87
Posty: 538
Rejestracja: 2 stycznia 2009, 12:11
Lokalizacja: D±br Gór

Post autor: egonn87 »

Już dawno kupiłem, podpiąłem się pod aparat zapłonowy w miejscu wolnym w tej kostce z trzema wejściami, jedno było puste. Tak jest chyba w instrukcji obsługi pokazane że tam jest pod obrotomierz....
Awatar użytkownika
djmonkey
Posty: 1012
Rejestracja: 16 października 2008, 19:49
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: djmonkey »

ja podpinałem 3 różne obrotomierze i żaden za cholerę nie chciał działać. Jak będę mieć czas to pobadam oscyloskopem co to jest za sygnał. No chyba że znowu znajdę na necie serwisówkę do modułów.
Renault Megane 1,6 16v 110KM
Clio Turbo
Regeneracja alternatów i rozruszników

Tylko Renault
egonn87
Posty: 538
Rejestracja: 2 stycznia 2009, 12:11
Lokalizacja: D±br Gór

Post autor: egonn87 »

djmonkey pisze:ja podpinałem 3 różne obrotomierze i żaden za cholerę nie chciał działać.
No to po temacie.... Ale prąd tam jest kurdeeee...!
Piotrek
Posty: 1003
Rejestracja: 5 lutego 2010, 01:35
Lokalizacja: Morawica k.Kielc
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

a spróbuj ten przewód od sygnału owinąć woków przewodu WN. a ile przewodów wychodzi z obrotka?
tel. 694-451-356
Obrazek
lodoo
Posty: 6715
Rejestracja: 1 lutego 2010, 13:03
Lokalizacja: Wrocław
Gender:

Post autor: lodoo »

owiń z 10 zwojów przewodu sygnałowego obrotomierza wokół przewodu WN idącego z modułu do kopułki - jak nei zadizał to dowijaj dalej po kilka zwojów ;-)
egonn87
Posty: 538
Rejestracja: 2 stycznia 2009, 12:11
Lokalizacja: D±br Gór

Post autor: egonn87 »

Ale jak dokładnie? Tak trochę prowizorycznie to brzmi :] Kabel w izoloacji (ma się rozumieć?) owinąc wokół przewodu wn, czy wokół wtyczki od przewodu WN???
lodoo
Posty: 6715
Rejestracja: 1 lutego 2010, 13:03
Lokalizacja: Wrocław
Gender:

Post autor: lodoo »

wokół przewodu - zrób cewkę po prostu ;-)
ODPOWIEDZ