Ogłoszenie dla zarejestrowanych użytkowników:
Ze względu na to co się wydarzyło z naszym forum musisz zrobić kilka rzeczy żeby mieć znowu dostęp do swojego konta.
Spróbuj się zalogować, jeśli się to nie powiedzie, kliknij "zapominałem hasła"
Podaj swój mail i dostaniesz link do zmiany hasła - proponuję zmienić hasło na trochę mocniejsze niż mieliście ostatnio.
Dobre hasło to minimum 8 znaków, zawierające duże i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne jak - !@#$%^&*
Po zalogowaniu nowym hasłem zmień język forum na polski. Klikasz w swoją nazwę u góry po prawej a potem - User Control Panel -> Board Preferences -> Edit Global Settings -> My Language -> Polski -> i klikasz Submit
W miarę wolnego czasu forum będzie usprawniane i będą dodawane nowe funkcje.
Jeśli pojawiły się w twoim profilu dziwne "krzaczki" zamiast polskich znaków, proszę popraw je.
Dadaj również brakujące informację, taki jak płeć i swoje media społecznościowe itp.

R5 1993 z silnikiem 1,2 Clio?

Jednostki wolnossące i doładowane, serducha renatek :-)

Moderator: Moderatorzy

jerzy

R5 1993 z silnikiem 1,2 Clio?

Post autor: jerzy »

jest takie ogłoszenie
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C3751273
pytam własnie czy z tym silnikiem to prawda (wtrysk?)

szkoda, ze biały i bez wycieraczki z tyłu ale chyba niezle i oszczedne jezdzidlo
Ostatnio zmieniony 5 listopada 2007, 21:57 przez jerzy, łącznie zmieniany 1 raz.
Qsh
Posty: 14
Rejestracja: 28 lipca 2010, 22:40
Lokalizacja: Wuwua

Post autor: Qsh »

Ja bym grill sam odkupil od nich chetnie :)
jerzy

Post autor: jerzy »

qsh pisze:Ja bym grill sam odkupil od nich chetnie :)
mowisz, ze procz tego nic wiecej nie warto brac z tej r5? ;-)
Qsh
Posty: 14
Rejestracja: 28 lipca 2010, 22:40
Lokalizacja: Wuwua

Post autor: Qsh »

Nie nie w tym sensie :) po prostu tego wlasnie grilla juz bardzo dlugo szukam ...:)
el_palindo

Post autor: el_palindo »

grill GTT/GTE
jerzy

Post autor: jerzy »

qsh pisze:Nie nie w tym sensie :) po prostu tego wlasnie grilla juz bardzo dlugo szukam ...:)
a jaki masz? taki w kolorze nadwozia - bo ja wolę taki. to może się zamienimy o ile kupię to R5 - tylko żebyś miał biały! ;-)
jutro jadę do Bochni, zobaczę co sie okaże z tym wozikiem
Yakkul

Post autor: Yakkul »

Nie ma najmniejszego problemu na taki swap, poproś gościa o foty bo na tych to tylko budę pokazał.
Qsh
Posty: 14
Rejestracja: 28 lipca 2010, 22:40
Lokalizacja: Wuwua

Post autor: Qsh »

Niestety czarny, ale zwyczajny i nie zamienilbym sie....sumienie by mi nie pozwolilo :)
Awatar użytkownika
Bibi
Posty: 50
Rejestracja: 28 kwietnia 2011, 21:10
Lokalizacja: Sk±towni

Post autor: Bibi »

A znam to R5 to kolegi mojego brata kurde nie ma na nim grama rdzy sporo nowych czesci dołozone sprzedaje bo chce cos wiekszego chcial a silnik zapytam jutro co tam jest za silnik to napisze.
jerzy

Post autor: jerzy »

Bibi pisze:A znam to R5 to kolegi mojego brata kurde nie ma na nim grama rdzy sporo nowych czesci dołozone sprzedaje bo chce cos wiekszego chcial a silnik zapytam jutro co tam jest za silnik to napisze.

dzwoniłem i pytałem - silnik gaźnikowy od Clio, jak napisano. części też nowych trochę ma. zapomniałem zapytać o przebieg, ale to wszystko na miejscu bo i tak chce obejrzeć
Yakkul

Post autor: Yakkul »

jak wtrysk/monowtrysk komputerek będzie pod nogami pasażera nie da się tego niezauważyć chyba że ktoś miał ambicję żeby gdzie indziej zamontować. :-P
jerzy

Post autor: jerzy »

Yakkul pisze:jak wtrysk/monowtrysk komputerek będzie pod nogami pasażera nie da się tego niezauważyć chyba że ktoś miał ambicję żeby gdzie indziej zamontować. :-P
na gaźniku wtrysk??? chyba, że pisałeś zanim mój post się pojawił
Yakkul

Post autor: Yakkul »

jest takie ogłoszenie
http://www.otomoto.pl/ind...how&id=C3751273
pytam własnie czy z tym silnikiem to prawda (wtrysk?)
odpowiadam na pierwsze pytanie
jerzy

Post autor: jerzy »

Oglądałem to R5. Ogólnie dobrze wygląda. Niewielkie powierzchowne zacieki rdzy na drzwiach. Okolice prawego przedniego kielicha amortyzatora zaspawane łatą (była ponoc większa rdza) i czymś jakby poszpachlowane, pomaziane czarnym do konserwacji. A błotniki przednie są plastikowe podobno. Prawy leciutko wystaje poza płaszczyznę drzwi. W sumie mniejsza o to czy był stuknięty czy nie - jedzie prosto i nie telepie.

Jednak najgorsze, że silnik nieciekawie chodzi. I to ma 160 tys. km! Wierzyć się nie chce. Silnik klekocze - nie wiem skąd to. Najgorsze, że dmucha spalinami po odkręceniu korka oleju i wtedy obroty spadają, spaliny wychodzą też rurką po wyjęciu bagnetu. Po zakręceniu korka obroty się podnoszą i wyrównują.
Trzęsie troche po włączeniu wycieraczek czy ogrzewaniu szyby - elektryka nie wydala? (sprzedający nie wiedział, że ma ogrzewaną szybę, a okazało się, że działa kiedy odnalazł właściwy przycisk - na ścieżkach zaraz było widać, że grzeją) ;-).

W sumie silnik można wymienić na lepszy remont pewnie się nie opłaca, ale mnie się nie chce bawić. Może jakby za jakieś 1500 zł był, to możnaby to rozważyć. Jednak jak na ten rocznik i przebieg to oczekwiałbym lepszego stanu.
arex2006

Post autor: arex2006 »

moja też telepie
stare, twarde poduchy to i telepie :/
z elektryką to norma że obroty spadają po włączeniu kilku odbiorników. W astrach i golfach o epoke nowszych też spadają, taki urok :/
ODPOWIEDZ