Ogłoszenie dla zarejestrowanych użytkowników:
Ze względu na to co się wydarzyło z naszym forum musisz zrobić kilka rzeczy żeby mieć znowu dostęp do swojego konta.
Spróbuj się zalogować, jeśli się to nie powiedzie, kliknij "zapominałem hasła"
Podaj swój mail i dostaniesz link do zmiany hasła - proponuję zmienić hasło na trochę mocniejsze niż mieliście ostatnio.
Dobre hasło to minimum 8 znaków, zawierające duże i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne jak - !@#$%^&*
Po zalogowaniu nowym hasłem zmień język forum na polski. Klikasz w swoją nazwę u góry po prawej a potem - User Control Panel -> Board Preferences -> Edit Global Settings -> My Language -> Polski -> i klikasz Submit
W miarę wolnego czasu forum będzie usprawniane i będą dodawane nowe funkcje.
Jeśli pojawiły się w twoim profilu dziwne "krzaczki" zamiast polskich znaków, proszę popraw je.
Dadaj również brakujące informację, taki jak płeć i swoje media społecznościowe itp.

Patent na zdjęcie palca rozdzielacza

Wszystko co związane z elektryką i elektroniką w Renault 5.

Moderator: Moderatorzy

karol999

Patent na zdjęcie palca rozdzielacza

Post autor: karol999 »

Jaki sposób doradzalibyście mi na zdjęcie palca rozdzielacza (systemu Ducellier), który, niestety, nie chce zejść z wałka rozdzielacza podczas ciągnięcia / szarpania zań?
Na razie staram się unikać metod typu: w imadło i młotkiem lub żabką, bo boję się zwichrować wałek, itp.
Awatar użytkownika
-=wasq=-
Posty: 2299
Rejestracja: 5 lutego 2010, 11:45
Lokalizacja: ³ód¼

Post autor: -=wasq=- »

a probowales jakos srubokretem delikastnie podwazac ??
Arti

Post autor: Arti »

tak na poważnie można użyć młotka
tylko się nie śmiać :-P
podeprzeć z drugiej strony i pyknąć w palec
rozumiem, że Ci na nim nie zależy....
powinien pęknąć
a wtedy luz
Awatar użytkownika
cyklista
Posty: 350
Rejestracja: 4 lutego 2010, 19:36
Lokalizacja: £ ó d ¼

Post autor: cyklista »

spryskaji od dołu zeby miało troche poslizgu i zobacz czy da rade (a mam na mysli jakis płyn jest teraz tego dużo)
arex2006

Post autor: arex2006 »

palec? przecież palec jest wsuwany na wałek w Duccelierze. NIe rozumiem problemu :) pewnie mam inna kopułkę i inny palec
karol999

Post autor: karol999 »

Dzięki Wszystkim za rady - okazały się skuteczne.

Ponieważ wałek pod palcem pordzewiał, to jedynie podważenie palca śrubokrętem dało efekt - palec rozleciał się na kawałki.

Niestety, po założeniu nowego palca okazało się (marki ETS), że ten wchodzi na wałek głębiej niż poprzedni (oryginalny Ducellier). W efekcie szczotka węglowa nie dotykała do palca i załon był więcej niż zły.
Nie widząc innego wyjścia zmuszony byłem podłożyć coś pomiędzy wałek i palec, aby podnieść palec do góry. Rozwiązanie trochę ryzykowne, bo palec nie jest wystarczająco pewnie osadzony, ale na razie chodzi.

Czy ktoś z Was spotkał się z tym, że palec zbyt głęboko wchodził na wałek? Jak temu zaradziliście? Czy są do dostania oryginalne palce (Ducellier)?
Awatar użytkownika
76stitch
Posty: 1364
Rejestracja: 1 lipca 2007, 16:38
Lokalizacja: Kielce

Post autor: 76stitch »

ja mam kompletny palec z wałkiem jak chcesz to ci odstapie za nieduze pieniądze
arex2006

Post autor: arex2006 »

ets czy eps?
może masz po prostu nie od tego aparatu palec. Albo masz inny aparat zaplonowy niż standardowo w tym silniku ?
karol999

Post autor: karol999 »

76stitch pisze:ja mam kompletny palec z wałkiem jak chcesz to ci odstapie za nieduze pieniądze
Za propozycję bardzo dziękuję, ale na razie się wstrzymam, gdyż wałek mam raczej dobry, a palec zamierzałem wymienić na nowy (nie używany).

Jak sugeruje arex2006, możliwe, że wciśnięto mi inny model palca i dlatego za nisko siedzi... Spróbuję w innym sklepie zapytać o palec do mojego rozdzielacza, podając jego numer (choć zawsze wydawało mi się, że w Reniach z modułem Renix był jeden typ rozdzielacza).
ODPOWIEDZ