Ogłoszenie dla zarejestrowanych użytkowników:
Ze względu na to co się wydarzyło z naszym forum musisz zrobić kilka rzeczy żeby mieć znowu dostęp do swojego konta.
Spróbuj się zalogować, jeśli się to nie powiedzie, kliknij "zapominałem hasła"
Podaj swój mail i dostaniesz link do zmiany hasła - proponuję zmienić hasło na trochę mocniejsze niż mieliście ostatnio.
Dobre hasło to minimum 8 znaków, zawierające duże i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne jak - !@#$%^&*
Po zalogowaniu nowym hasłem zmień język forum na polski. Klikasz w swoją nazwę u góry po prawej a potem - User Control Panel -> Board Preferences -> Edit Global Settings -> My Language -> Polski -> i klikasz Submit
W miarę wolnego czasu forum będzie usprawniane i będą dodawane nowe funkcje.
Jeśli pojawiły się w twoim profilu dziwne "krzaczki" zamiast polskich znaków, proszę popraw je.
Dadaj również brakujące informację, taki jak płeć i swoje media społecznościowe itp.

kluczyk w stacyjce nie daje sie wyciagnac

Wszystko co związane z elektryką i elektroniką w Renault 5.

Moderator: Moderatorzy

re5pect80

kluczyk w stacyjce nie daje sie wyciagnac

Post autor: re5pect80 »

witam mam dziwny problem ze stacyjka . Wszystko dziala , auto odpala ,ale za chiny kluczyka nie moge wyjac moze ktos sie z czyms takim spotkal . Bede wdzieczny za pomoc bo nie chce mi sie stacyjki wymieniac.
gufner

Post autor: gufner »

Chyba czeka cie rozkrecanie. Najperw kierownicy, tak co by sie dostac od spodu do mocowania stacyjki. Jak ja odkrecisz mozna ja rozdzielic na dwie czesci. Zobacz czy wtedy bedziesz mogl wyjac kluczyk :-) Powodzenia :-D
KuchaR

Post autor: KuchaR »

Znam ten ból bez rozbierania się nie obędzie.Miałem to samo parę lat temu.Przy odpalaniu silnik zapalił ale za bardzo chyba przekręciłem do przodu słychać było rozrusznik.No myślę sobie to nic a tu po zgaszeniu lipa nie idzie wyjąć zblokowało i ni chciał zaskoczyć.Stacyjka się przekręcała tylko do zapłonu dalej blokada.Dobrze że chociaż zapłon był to z po pychu zapalił.Miałem po sąsiedzku mechanik to Mi zrobił.Stacyjkę rozebrał odblokował ale coś w środku się ukruszyło,TZ:kluczyk Mogłem wyjąć zapalić ale jak silnik zapalił trzeba było cofać kulczyk bo stacyjka nie odbijała.
Z tego co MI mówił Mechanik ten element stacyjki jest nie rozbieralny. :-|
Yakkul

Post autor: Yakkul »

Nic prostszego, nie żałuj WD 40 musi wlecieć do środka. Jeśli kluczyk zaciął się niedawno będzie bez problemów, jeśli siedzi dłużej może czekać cię wymiana stacyjki.

Powiem ci jak wyjąc klucz, kup browarka - wytnij z puszki dwa paski szerokości pióra kluczyka wbij je z obydwu stron klucza i kluczyk wyskoczy. Zawsze działa :mrgreen:
uważaj na dlonie ostre krawędzie !
makhi

Post autor: makhi »

hehe stary sposób ale działa, ja kiedyś zrobiłem z puszki kopie kluczyka i też działał.Natomiast w fiacie cc miałem podobny problem tyle że nie mogłem wsadzić kluczyka, ale jak zawsze wd40 sobie poradził
Yakkul

Post autor: Yakkul »

makhi pisze:... ja kiedyś zrobiłem z puszki kopie kluczyka i też działał....
:shock: żartujesz oczywiście ? Jak serio to jesteś mistrzem mistrzów
makhi

Post autor: makhi »

kładziesz klucz na kawałku puszki, obrysowujesz a następnie wycinasz i przykładasz go do kluczyka. długopisem albo czymś robisz te wgniecenia (rynienki) i gotowe. trzasem trzeba zrobić dwa albo trzy takie kluczyki i złaczyć je razem znaczy wsadzić jako jeden do zamka.Jeśli zamek jest zwyczajny i dobrze znaczy lekko chodzi powinno zadziałać.
Awatar użytkownika
cyklista
Posty: 350
Rejestracja: 4 lutego 2010, 19:36
Lokalizacja: £ ó d ¼

Post autor: cyklista »

naprawa stacyjki kosztuje 65zł + 15 zł kluczyk
Yakkul

Post autor: Yakkul »

makhi - trochę ekstremalna metoda, nie będę się wypowiadał nie próbowałem takich metod.

Co do kluczyka 15zł dobra cena, naprawa stacyjki trochę drogo sobie liczą.

Wg mnie rozsądna cena to 40zł.
kuba

Post autor: kuba »

jaką masz stacyjke na takiej aluminioej podstawie czy w kolumnie :?:
Awatar użytkownika
cyklista
Posty: 350
Rejestracja: 4 lutego 2010, 19:36
Lokalizacja: £ ó d ¼

Post autor: cyklista »

kazdy mistrz ma swoja cene
re5pect80

Post autor: re5pect80 »

dzieki za propozycje , nie wiem jaka mam stacyjke bo jeszcze nie rozebralem w swieta jest czas dla rodziny to z renowka troche posiedze :) jutro prysne wd40 moze samo odpusci .
ODPOWIEDZ