Ogłoszenie dla zarejestrowanych użytkowników:
Ze względu na to co się wydarzyło z naszym forum musisz zrobić kilka rzeczy żeby mieć znowu dostęp do swojego konta.
Spróbuj się zalogować, jeśli się to nie powiedzie, kliknij "zapominałem hasła"
Podaj swój mail i dostaniesz link do zmiany hasła - proponuję zmienić hasło na trochę mocniejsze niż mieliście ostatnio.
Dobre hasło to minimum 8 znaków, zawierające duże i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne jak - !@#$%^&*
Po zalogowaniu nowym hasłem zmień język forum na polski. Klikasz w swoją nazwę u góry po prawej a potem - User Control Panel -> Board Preferences -> Edit Global Settings -> My Language -> Polski -> i klikasz Submit
W miarę wolnego czasu forum będzie usprawniane i będą dodawane nowe funkcje.
Jeśli pojawiły się w twoim profilu dziwne "krzaczki" zamiast polskich znaków, proszę popraw je.
Dadaj również brakujące informację, taki jak płeć i swoje media społecznościowe itp.

Do posiadaczy Alpiny

Jednostki wolnossące i doładowane, serducha renatek :-)

Moderator: Moderatorzy

RYCHO35
Posty: 1052
Rejestracja: 5 lutego 2010, 15:45
Lokalizacja: Bytom

Post autor: RYCHO35 »

vino1986 pisze:fakt te przewody sa do 1.6 niby ale do 17... jednak sa wymienne z produkowanymi do alpiny 1.4 turbo... znalazlem numery jeszcze Sentech-a ST8041 i BERU R 48-040 jednak nie sa one dostepne :-?...
a co do Stachury to tez sie w Kielcach u nich w firmie pytalem... i zamowilem i przyszly z prostymi fajkami takie jak do clio z gaznikiem... czyli takie jak na obecna chwile posiadam...
no to nieciekawie. O beru i sentecha popytam u jednego gościa ktory już mi nieraz pomógł gdy wszyscy mówili że się nie da, jak będę miał chwilke czasu to do niego pojadę. Inna opcja: kable od którejś alpiny v 6 ( nie pamiętam od której). Są tam w zestawie trzy kable kątowe więc trzeba by kupić dwa komplety no i jeszcze je skracać bo są dość długie. Może będzie to jakaś alternatywa. Jak znajdę numer to napisze.pozdr.
vino1986

Post autor: vino1986 »

super byl bym niezmiernie wdzieczny... widze natomiast ze wlasnie te proste maja takie zatyczki jak te oryginalne dlatego po prostu pomyslalem ze mozna bylo by je zastosowac... tymbardziej ze one sa zamiennikami ( rowniez niedostepnymi ) ktore wdg wszystkich katalogow poza Boschem i Championem wystepuja... bo w tych 2 przypadkach wystepuja zupelnie proste bez niczego...

aha moze jakas Alpina a 310 tylko ze sa w bok ale bardziej masywne...
http://bringatrailer.com/wp-content/upl ... gine_1.jpg
RYCHO35
Posty: 1052
Rejestracja: 5 lutego 2010, 15:45
Lokalizacja: Bytom

Post autor: RYCHO35 »

Nr. sentecha który podałeś wyskakuje jako nieprawidłowy, natomiast do r5alpine turbo w katalogu jest numer 8052 i niestety są to te same kable co u stachury, pewnie on je od nich bierze :mrgreen:
vino1986

Post autor: vino1986 »

RYCHO35
Posty: 1052
Rejestracja: 5 lutego 2010, 15:45
Lokalizacja: Bytom

Post autor: RYCHO35 »

Gadałem z jednym gościem i za godzinkę ma mi dać znać czy będzie mógł sprowadzić kable z ngk rc-rn1302 o których pisałeś ale na rysunku też wyglądały na proste.
RYCHO35
Posty: 1052
Rejestracja: 5 lutego 2010, 15:45
Lokalizacja: Bytom

Post autor: RYCHO35 »

Te z peugota bardziej przypominają te z alpiny niż te które piszą że są do alpiny, ale niestety też są proste. A pytałeś w sentechu czy nie mogliby na wzór dorobić?
RYCHO35
Posty: 1052
Rejestracja: 5 lutego 2010, 15:45
Lokalizacja: Bytom

Post autor: RYCHO35 »

przewody ngk zamówione! Powinny być na przyszły piątek.
vino1986

Post autor: vino1986 »

nie pytalem bo nie mam wzoru... :-( edytuj posty... :evil: jak zamowiles te ngk i beda u Ciebie pasowac to daj znac to tez je sobie zamowie :-> a czemu tak dlugo kaza czekac :?:

a nie znasz przez przypadek numerow tych przewodow :?:
http://bringatrailer.com/wp-content/upl ... gine_1.jpg

bo alpine A110 tez ma identyczne jak w 5...
RYCHO35
Posty: 1052
Rejestracja: 5 lutego 2010, 15:45
Lokalizacja: Bytom

Post autor: RYCHO35 »

vino1986 pisze:nie pytalem bo nie mam wzoru... :-( edytuj posty... :evil: jak zamowiles te ngk i beda u Ciebie pasowac to daj znac to tez je sobie zamowie :-> a czemu tak dlugo kaza czekac :?:

a nie znasz przez przypadek numerow tych przewodow :?:
http://bringatrailer.com/wp-content/upl ... gine_1.jpg

bo alpine A110 tez ma identyczne jak w 5...
kazali czekac do piątku bo muszą je sprowadzić z zagranicy. Co do wzoru kabli to powinienem mieć coś w garażu, jeśli ngk będzie nietrafione to wrzuce fotkę z wymiarami na posta. We wszystkich katalogach kable a110 są takie same jak a5. mam problem z wyświetleniem tej strony którą podałeś. spróbuję rano
RYCHO35
Posty: 1052
Rejestracja: 5 lutego 2010, 15:45
Lokalizacja: Bytom

Post autor: RYCHO35 »

weszła stronka, to są dokładnie takie przewody, nie wiem czemu we wszystkich katalogach są proste. Zobaczymy co przyślą z ngk.
vino1986

Post autor: vino1986 »

nom czekamy... jak beda pasowac to czekam na odpowiedz... to sobie kupie takie same... ;-)
RYCHO35
Posty: 1052
Rejestracja: 5 lutego 2010, 15:45
Lokalizacja: Bytom

Post autor: RYCHO35 »

vino1986 pisze:nom czekamy... jak beda pasowac to czekam na odpowiedz... to sobie kupie takie same... ;-)
witam, jakbyś chciał jeszcze bawić się w szukanie przewodów to to są numery oryginałów: 77 01 020 194 77 00 644 436 -alpine 5 wolnossąca,
77 01 028 096 -alpine 5 turbo
60 01 001 292 -r 5 turbo
i numer fajek na świece: 77 01 020 260

może po tych numerach komuś w serwisie zechce się poszukać bo wiem że we francji (mam kontakt z jednym gościem) z takimi rzeczami nie ma problemów tylko ceny jak dla nas są zaporowe bo np. te kapselki na świece (mówią na to kapiszony) kosztują niecałe 100 euro za 4 szt! :roll: Ja ciągle czekam na te NGK i jestem ciekaw co z tego wyniknie ale zbyt wiele sobie nie obiecuję bo dopatrzyłem się w katalogu że te same numery mają kable do alpinki jak i do zwykłych r5, więc nie wiem jak to rozumieć skoro normalnie te przewody nie są do siebie podobne. No ale cóż, zobaczymy. Pozdr.
vino1986

Post autor: vino1986 »

u mnie w Kielcach w serwisie to szkoda isc i gadac z baranami... musze chyba do innego miasta do serwisu pojsc i zapytac... a jak te kapselki wygladaja :?: bo ja to w ogole nie mialem nic nawet tych dokrecanych przedluzek co sie na swiece daje... :-(
RYCHO35
Posty: 1052
Rejestracja: 5 lutego 2010, 15:45
Lokalizacja: Bytom

Post autor: RYCHO35 »

vino1986 pisze:u mnie w Kielcach w serwisie to szkoda isc i gadac z baranami... musze chyba do innego miasta do serwisu pojsc i zapytac... a jak te kapselki wygladaja :?: bo ja to w ogole nie mialem nic nawet tych dokrecanych przedluzek co sie na swiece daje... :-(
u mnie w Bytomiu z serwisem jest podobna sytuacja...total olewka, jak trzeba coś poszukać w komputerze to mam wrażenie że to ich boli. A co do kapsli to jak znajdę to zrobię zdjęcie (ja w swojej alpinie też ich nie mam ale pamiętam że gdzieś miałem jeden z poprzedniej alpinki). Też bym potrzebował te kapsle, ale zobaczymy co przyjdzie z ngk. Przewody powinny być w pon. lub wtor., wiem tylko że już są w kraju. pozdr.
vino1986

Post autor: vino1986 »

to daj znac i zrob fotke jak juz je bedziesz mial i pokarz jak pasuja... aha a masz tez te przedluzki do tych swiec :?: pokaz foty tego wszystkiego bo ja pewnie tez bede musial zamawiac takie przewody...
ODPOWIEDZ