Ogłoszenie dla zarejestrowanych użytkowników:
Ze względu na to co się wydarzyło z naszym forum musisz zrobić kilka rzeczy żeby mieć znowu dostęp do swojego konta.
Spróbuj się zalogować, jeśli się to nie powiedzie, kliknij "zapominałem hasła"
Podaj swój mail i dostaniesz link do zmiany hasła - proponuję zmienić hasło na trochę mocniejsze niż mieliście ostatnio.
Dobre hasło to minimum 8 znaków, zawierające duże i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne jak - !@#$%^&*
Po zalogowaniu nowym hasłem zmień język forum na polski. Klikasz w swoją nazwę u góry po prawej a potem - User Control Panel -> Board Preferences -> Edit Global Settings -> My Language -> Polski -> i klikasz Submit
W miarę wolnego czasu forum będzie usprawniane i będą dodawane nowe funkcje.
Jeśli pojawiły się w twoim profilu dziwne "krzaczki" zamiast polskich znaków, proszę popraw je.
Dadaj również brakujące informację, taki jak płeć i swoje media społecznościowe itp.

Silnik 1.8 8V 3 gary na jałowym

Jednostki wolnossące i doładowane, serducha renatek :-)

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
kabar
Posty: 2369
Rejestracja: 30 czerwca 2007, 23:11
Lokalizacja: £ód¼
Kontakt:

Post autor: kabar »

Co ma cewka do ciśnienia na cylindrze? Jak nie ma sprężania to i zapłonu nie będzie. Możesz zrzucić głowice i zobaczyć co się dzieje, tak niskie ciśnienie to może wypalony zawór albo uszczelka walnięta. Ciężko stwierdzić bez oględzin. Mechanik robił "próbę olejową" przy pomiarze ciśnienia?
cyp

Post autor: cyp »

rzeczywiscie nie doczytalem o niskim cisnieniu :oops:
gufner

Post autor: gufner »

Nie robil. Podłączył tylko dynamo i zakręcil. Sprawdze najpierw czy mam iskre na tej świecy. Poźniej będziemy kombinować dalej.
vino1986

Post autor: vino1986 »

a na tych 3 pozostalych masz juz dobre cisnienie :?: czy tak samo niskie jak na tym jednym :?:
Awatar użytkownika
-=wasq=-
Posty: 2299
Rejestracja: 5 lutego 2010, 11:45
Lokalizacja: ³ód¼

Post autor: -=wasq=- »

w lagunei mamy


1) 2 cewki po 2 przewody na kazda
2) kopulka
3) palec
4) w niuektorych wersjach kopulka z palcem z czujnikiem
5) w niektorych wersjach jedna cewka wspolna


podjedz obejrzymy
lodoo
Posty: 6715
Rejestracja: 1 lutego 2010, 13:03
Lokalizacja: Wrocław
Gender:

Post autor: lodoo »

przejedź się z odpiętym kablem i zobacz, czy jest różnica...
będziesz wiedział, czy jeździsz na 3 garach czy na 4...
w meganie jak padnie cewka na którymś garze to auto jeździ normalnie tylko tak dziwnie słychać no i trochę słabsze :-D
gufner

Post autor: gufner »

Posłuchałem Lodoo (najprostrzy pomysł zawsze jest najlepszy :D ) i przejechałem na 3 garach. Niestety - moj pyrkosz chodzi na 4 :( 3 garki to juz totalna patologia. Moja obawa przechyla się w stronę tego, że mam tak rozszczelniony tłok (pierscienie ew juz elipsy się porobiły) że nic on nie wnosi do mocy i działania silnika. Ehh kicha... :)
Awatar użytkownika
-=wasq=-
Posty: 2299
Rejestracja: 5 lutego 2010, 11:45
Lokalizacja: ³ód¼

Post autor: -=wasq=- »

zadzwon jutr odo mnie zgadamy sie po 14 oblokam ta lage i cos sie moze wymysli mzoe to pierdola jakas
kureckie30
Posty: 223
Rejestracja: 4 lutego 2010, 07:38

Post autor: kureckie30 »

sprawdz luzy na zaworach, sztuke masz na dwuch cewkach czy na rozdzielaczu??
gufner

Post autor: gufner »

Rozdzielacz. No a jak luzy byłyby za duże to by klekotał jak diesel. Ale pracuje cichutko. Chyba że coś jeszcze mają do powiedzenia te luzy?
a co do jutra to pracuje do 19 w morde :)
Awatar użytkownika
-=wasq=-
Posty: 2299
Rejestracja: 5 lutego 2010, 11:45
Lokalizacja: ³ód¼

Post autor: -=wasq=- »

to o tej porze bede juz w garazu wiec mzoiesz jak chcesz pdjechac tylko dzwon wczesniej
kureckie30
Posty: 223
Rejestracja: 4 lutego 2010, 07:38

Post autor: kureckie30 »

tylko luz to ci sie zmniejszył na zaworze wydechowym i dlatego znikneło ciśnienie, od źle wyregulowanego gazu tzn ukreconego zeby mało palił rośnie temp. spalania wypalaja sie gniazda i znika luz. im dłużej jeździsz w takim stanie zwiekszasz prawdopodobienstwo ze za chwile wypali sie zawór
Awatar użytkownika
-=wasq=-
Posty: 2299
Rejestracja: 5 lutego 2010, 11:45
Lokalizacja: ³ód¼

Post autor: -=wasq=- »

ale gufi nie lpg :P
kureckie30
Posty: 223
Rejestracja: 4 lutego 2010, 07:38

Post autor: kureckie30 »

a luzu na bank nikt nie sprawdzał nigdy....
Awatar użytkownika
-=wasq=-
Posty: 2299
Rejestracja: 5 lutego 2010, 11:45
Lokalizacja: ³ód¼

Post autor: -=wasq=- »

obstawiam ze nie :)


msuze gufiego nakierowac na normalny warsztat a nie jezdzi po jakis dziadach :P
ODPOWIEDZ