Ogłoszenie dla zarejestrowanych użytkowników:
Ze względu na to co się wydarzyło z naszym forum musisz zrobić kilka rzeczy żeby mieć znowu dostęp do swojego konta.
Spróbuj się zalogować, jeśli się to nie powiedzie, kliknij "zapominałem hasła"
Podaj swój mail i dostaniesz link do zmiany hasła - proponuję zmienić hasło na trochę mocniejsze niż mieliście ostatnio.
Dobre hasło to minimum 8 znaków, zawierające duże i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne jak - !@#$%^&*
Po zalogowaniu nowym hasłem zmień język forum na polski. Klikasz w swoją nazwę u góry po prawej a potem - User Control Panel -> Board Preferences -> Edit Global Settings -> My Language -> Polski -> i klikasz Submit
W miarę wolnego czasu forum będzie usprawniane i będą dodawane nowe funkcje.
Jeśli pojawiły się w twoim profilu dziwne "krzaczki" zamiast polskich znaków, proszę popraw je.
Dadaj również brakujące informację, taki jak płeć i swoje media społecznościowe itp.

instalacja LPG

Wszystko co związane z elektryką i elektroniką w Renault 5.

Moderator: Moderatorzy

r_5_owner

instalacja LPG

Post autor: r_5_owner »

Witam!

Jako, że jestem tu nowy (a sprowadza mnie na forum potrzeba;) ), to może kilka słów wstępu:

Piątkę posiadam od roku, gdy spadała mi trochę z nieba jako -pierwszy samochód- była w niezłym stanie i dzielnie mnie woziła przez jakiś tam rok, bez "większych" problemów.

Oprócz tego z dobrodziejstwem inwentarza dostałem w tej piątce instalację LPG (prostą BRC) i ona też przez rok nie sprawiała kłopotów.

No ale w te wakacje musiałem wyjechać na dwa tyg. zostawiając renię na parkingu- postąpiłem przeto następująco- wyjąłem akumulator- naładowałem, zostawiłem w domu, następnie zaś po dwóch tygodniach, zszedłem do reni i ładnie jej plus minus wpakowałem akumulator z powrotem.

Winna odpalić. Tym bardziej, że wszystko się świeci, światła, immo, zegar. Ale nie.
Zassysam pompę, wkładam kluczyk, przekręcam... kontrolki rozbłyskują i cisza.
Nie świeci się dioda od lpg (ta zielono/czerwona). Wszystko inne błyska jak trza.

Jeśli ktoś coś kojarzy, co tu może się dziać... ja wiem, może instalacje lpg padają po wyjęciu akumulatorów?

Z góry dzięki za jakiekolwiek porady, sugestie etc.
:)

pozdrawiam
Awatar użytkownika
76stitch
Posty: 1364
Rejestracja: 1 lipca 2007, 16:38
Lokalizacja: Kielce

Post autor: 76stitch »

po pierwsze jest odpowiedni dział żeby się przywitać po drugie jet dział nasze auta i tam prezentujemy swoje pociechy a tak z gazem posprawdzaj wszystkie kostki od gazu na poczatek
cyp

Post autor: cyp »

witam a moze ci paliwo i gaz spuscili :D a tak na powaznie to moze centralka nie ma napiecia, sprawdz bezpieczniki....
unikorn

Post autor: unikorn »

Zostawiłeś chłopaku bez akumulatora i Ci butle zaiwanili :D
Zacznij od początku tak jak 76stitch pisał.
r_5_owner pisze:Zassysam pompę,
???????????
r_5_owner pisze:wkładam kluczyk, przekręcam... kontrolki rozbłyskują i cisza.
jak cisza to nie kręci rozrusznik a to nie od gazu na pewno.
r_5_owner

Post autor: r_5_owner »

ok, dzięki :)
jutro oblukam jeszcze dokładniej- po prostu wygląda to jakby padła instalacja przełączająca (benzynę/gaz- (stąd pompa, bo zapalam na benzynie)) -bo ona się nie świeci- choć zawsze paliła się dioda. Pomimo tego, że wszystko się świeci- rozrusznik więc jest martwy, tylko sobie mogę kontrolki zapalić.

ps. -teraz też obczaiłem dział -przywitań i prezentacji -już się tam melduję ;)

A tak z ciekawości na jakim bezpieczniku (w reni) najcześciej zakładają instalację lpg?
Ktoś wie czy są tu jakieś prawidłowości?

pzdr
Piotrek
Posty: 1003
Rejestracja: 5 lutego 2010, 01:35
Lokalizacja: Morawica k.Kielc
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

instalacja gazowa zazwyczaj ma swój bezpiecznik przy zaworze przed parownikiem.
ale jeżeli rozrusznik nie kręci to może lepiej tym się zająć. a może aku źle podpiąłeś?
tel. 694-451-356
Obrazek
wsmpw

Post autor: wsmpw »

ja proponuje zmienić sterownik ten z przełącznikiem bo lubi sie przepalić przekaźnik
r_5_owner

Post autor: r_5_owner »

dzięki wielkie, faktycznie był bezpiecznik i renia już śmiga :)
Ale jeszcze raz dzięki wielkie za odzew:)
ODPOWIEDZ