Ogłoszenie dla zarejestrowanych użytkowników:
Ze względu na to co się wydarzyło z naszym forum musisz zrobić kilka rzeczy żeby mieć znowu dostęp do swojego konta.
Spróbuj się zalogować, jeśli się to nie powiedzie, kliknij "zapominałem hasła"
Podaj swój mail i dostaniesz link do zmiany hasła - proponuję zmienić hasło na trochę mocniejsze niż mieliście ostatnio.
Dobre hasło to minimum 8 znaków, zawierające duże i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne jak - !@#$%^&*
Po zalogowaniu nowym hasłem zmień język forum na polski. Klikasz w swoją nazwę u góry po prawej a potem - User Control Panel -> Board Preferences -> Edit Global Settings -> My Language -> Polski -> i klikasz Submit
W miarę wolnego czasu forum będzie usprawniane i będą dodawane nowe funkcje.
Jeśli pojawiły się w twoim profilu dziwne "krzaczki" zamiast polskich znaków, proszę popraw je.
Dadaj również brakujące informację, taki jak płeć i swoje media społecznościowe itp.

Kierunkowskazy, dziwny problem

Wszystko co związane z elektryką i elektroniką w Renault 5.

Moderator: Moderatorzy

egonn87
Posty: 538
Rejestracja: 2 stycznia 2009, 12:11
Lokalizacja: D±br Gór

Kierunkowskazy, dziwny problem

Post autor: egonn87 »

Po wyłączeniu kierunkowskazu nadal świeci się kontrolka na tablicy wskazników, świeci się na stałe, nie miga, ale na zewnątrz kierunki nie działają w tym momencie... Czasem jak się ponownie włączy i wyłączy kierunek, to przestaje świecić. Miał ktoś podobny przypadek???
Robcio_GTT

Post autor: Robcio_GTT »

Masz jakieś małe zwarcie :P
Mam podobnie w GTX , tylko jak hamuje to świeci się kontrolka od przeciwmgielnych (pewnie jakieś zwarcie w lampie).
A w GTS jak włączam światła, to czasem świeci ogrzewanie szyby :]
Problemu u ciebie szukałbym pod zegarami (kostka, styki zaśniedziałe, itp.)
Awatar użytkownika
djmonkey
Posty: 1012
Rejestracja: 16 października 2008, 19:49
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: djmonkey »

a sprawdzałeś przerywacz kierunkowskazów??.
Renault Megane 1,6 16v 110KM
Clio Turbo
Regeneracja alternatów i rozruszników

Tylko Renault
vino1986

Post autor: vino1986 »

djmonkey pisze:a sprawdzałeś przerywacz kierunkowskazów??.
ja tez bym od tego zaczal... zobacz jeszcze czy przy tej kostce nie jest zasniedziala ktoras koncowka przewodu... bo tez moze nie byc dobrego przejscia pradu...
Awatar użytkownika
kabar
Posty: 2369
Rejestracja: 30 czerwca 2007, 23:11
Lokalizacja: £ód¼
Kontakt:

Post autor: kabar »

Stawiam na jakieś zwarcie, upływ.
Przerywacz raczej nie - jeśli kierunki działają prawidłowo, ale możesz profilaktycznie podmienić na inny.
Karol

Post autor: Karol »

a ja stawiam na brak masy, gdzieś musiała uciec :) miałem tak wielokrotnie jak montowałem wiązkę i zapominałem masę do budy przykręcić a wtedy to dzieją się cuda.
Jakby było zwarcie to bezpieczniki by się paliły.
Sprawdź czy nie urwał się kabelek z masą po stronie kierowcy przy nogach pod tym plastikiem tam gdzie masz wszystkie kostki ;)
Awatar użytkownika
djmonkey
Posty: 1012
Rejestracja: 16 października 2008, 19:49
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: djmonkey »

ta masa w R5 i R9/R11 jest porostu tragiczna szczególnie na płycie z bezpiecznikami.
Renault Megane 1,6 16v 110KM
Clio Turbo
Regeneracja alternatów i rozruszników

Tylko Renault
Piotrek
Posty: 1003
Rejestracja: 5 lutego 2010, 01:35
Lokalizacja: Morawica k.Kielc
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

najprawdopodobniej w tylnych lampach jest zwarcie pozycyjnych do kierunków. wypnij kostkę od lampy i zobacz czy coś pomogło. te blaszki stykowe w lampie to strasznie beznadziejne rozwiązanie
tel. 694-451-356
Obrazek
Awatar użytkownika
krysiun
Posty: 1660
Rejestracja: 2 lutego 2010, 22:25
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: krysiun »

tak tak to prawda wypalają sie blaszki od lamp w tych białych elementach gdzie żarówki wpinasz - wypnij lekko kostkę i na pewno się poprawi ja tam podlutowałem te wyżarte miejsca i jest OK nie masz wystarczającej masy i dla tego
R5 1.4 - GTT




GG: 645045
Awatar użytkownika
cyklista
Posty: 350
Rejestracja: 4 lutego 2010, 19:36
Lokalizacja: £ ó d ¼

Post autor: cyklista »

1. masz wszystkie żarówki sprawne w kierunkach
2 . czy słychać jak pracuje przerywacz - kierunku jak jest włączony
egonn87
Posty: 538
Rejestracja: 2 stycznia 2009, 12:11
Lokalizacja: D±br Gór

Post autor: egonn87 »

tak jest, wszystko sprawne. Teoria na temat tylnych lamp niestety nie trafiona... :uoee:
Piotrek
Posty: 1003
Rejestracja: 5 lutego 2010, 01:35
Lokalizacja: Morawica k.Kielc
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

sprawdź tylne lampy dokładnie .zrób eksperyment i wypnij lampę z kostki i zobacz czy problem się powtórzy. sprawdź żarówki bo kiedyś też tak miałem że żarówka była uwalona i tak się działo. zostaje jeszcze kostka po lewej stronie w okolicach lampy z przodu pod zbiorniczkiem wyrównawczym. w ostateczności wyłącznik padł
tel. 694-451-356
Obrazek
egonn87
Posty: 538
Rejestracja: 2 stycznia 2009, 12:11
Lokalizacja: D±br Gór

Post autor: egonn87 »

Ja mam ten problem w obydwu R5 :lol: Ale w tej drugiej rzadziej :P Sprawdzę zaraz tę kostkę, tylko czy ja znajdę:))
jjmag

Post autor: jjmag »

nie no weź nie przeginaj jeśli wiesz jak zdemontować lampę to i znajdziesz kostke
egonn87
Posty: 538
Rejestracja: 2 stycznia 2009, 12:11
Lokalizacja: D±br Gór

Post autor: egonn87 »

nie no pewnei ze znalazłem :] Zobaczymy czy dalej bedzie ten problem. EDIT: Winna była chyba ta kostka właśnie, juz nie ma tego problemu, dzięki!!!
ODPOWIEDZ