Ogłoszenie dla zarejestrowanych użytkowników:
Ze względu na to co się wydarzyło z naszym forum musisz zrobić kilka rzeczy żeby mieć znowu dostęp do swojego konta.
Spróbuj się zalogować, jeśli się to nie powiedzie, kliknij "zapominałem hasła"
Podaj swój mail i dostaniesz link do zmiany hasła - proponuję zmienić hasło na trochę mocniejsze niż mieliście ostatnio.
Dobre hasło to minimum 8 znaków, zawierające duże i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne jak - !@#$%^&*
Po zalogowaniu nowym hasłem zmień język forum na polski. Klikasz w swoją nazwę u góry po prawej a potem - User Control Panel -> Board Preferences -> Edit Global Settings -> My Language -> Polski -> i klikasz Submit
W miarę wolnego czasu forum będzie usprawniane i będą dodawane nowe funkcje.
Jeśli pojawiły się w twoim profilu dziwne "krzaczki" zamiast polskich znaków, proszę popraw je.
Dadaj również brakujące informację, taki jak płeć i swoje media społecznościowe itp.

GTE - umarły mi halogeny przednie...

Wszystko co związane z elektryką i elektroniką w Renault 5.

Moderator: Moderatorzy

supermonster

GTE - umarły mi halogeny przednie...

Post autor: supermonster »

Mam następujący problem - parę dni temu zauważyłem że przestały mi działać przeciwmgielne z przodu, które świetnie do tej pory działały.

Kontrolka na desce się świeci.

Żarówki są OK.

Gniazda zarówek były zasniedziałe ale wyczyściełem - dalej nic. Dorwałem kilka przekaźnikow na złomie - nie do końca identyczne jak ten co mam, porobiłem testy ale nie działają halogeny dalej...

Przy włączaniu halogenów słychac tykniecie przekaźnika pod maską od strony pasażera - ma tykać czy nie ma tykać?

Przekaźniki są dwa - na nadkolach po obu stronach pod maską.

Dzięki za wszelką pomoc.
Piotrek
Posty: 1003
Rejestracja: 5 lutego 2010, 01:35
Lokalizacja: Morawica k.Kielc
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

odepnij przewód za przekaźnikiem który idzie do halogenów i sprawdź na krótko. daj fotki tych przekaźników a dokładniej tych rysunków (na nowych i starych). Mogą się różnić tym ze na inną nóżkę dają napięcie. wysterowanie pójdzie ale nigdzie dalej nie wyjdzie.
tel. 694-451-356
Obrazek
makhi

Post autor: makhi »

może z masą nie styka jeśli były zaśniedziałe przewody.
Ronin317

Post autor: Ronin317 »

Sprawdz jeszcze, czy dziala klakson, jesli nie, to mozliwe, ze kostka, ktora znajduje sie pod reflektorem prawym - musisz go zdjac i jescze atrapke - moglo cos zasniedziec i nie laczy.
Piotrek
Posty: 1003
Rejestracja: 5 lutego 2010, 01:35
Lokalizacja: Morawica k.Kielc
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

co ma klakson do kostki przy reflektorze? a że styki zaśniedziały to też mogło tak być
tel. 694-451-356
Obrazek
lodoo
Posty: 6715
Rejestracja: 1 lutego 2010, 13:03
Lokalizacja: Wrocław
Gender:

Post autor: lodoo »

w GTE i GTT pewnie ma :-P

zwracam uwage: PRAWYM - czyli nei to co normalnie przy lewym gdize jest podpieta wiacha silnika
Piotrek
Posty: 1003
Rejestracja: 5 lutego 2010, 01:35
Lokalizacja: Morawica k.Kielc
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

no jeżeli przy naciśnięciu na klakson włączają się światła to warto sprawdzić :mrgreen:
tel. 694-451-356
Obrazek
lodoo
Posty: 6715
Rejestracja: 1 lutego 2010, 13:03
Lokalizacja: Wrocław
Gender:

Post autor: lodoo »

nie... warto sprawdzic bo halogeny i klakson mogabyc w 1 wtyczce ktora mogla sie rozlaczyc...
pomysl troche...
Ostatnio zmieniony 11 kwietnia 2008, 21:53 przez lodoo, łącznie zmieniany 1 raz.
supermonster

Post autor: supermonster »

szczp pisze:odepnij przewód za przekaźnikiem który idzie do halogenów i sprawdź na krótko. .
to nie bardzo rozumiem...

Przekaźniki mają te same rysunki - resztki inteligencji podpowiedziały mi to zanim je wyciągałem ze złomu...

Klakson działa.
Arti

Post autor: Arti »

weź zwykłą kontrolkę i ograniczaj po kolei
zacznij od kostki halogena i leć w "doł"
Ronin317

Post autor: Ronin317 »

szczp pisze:co ma klakson do kostki przy reflektorze?
W przypadku GTT i GTE, ktore w pewnych wzgladach jest podobne, akurat ma - sa na jednej masie. Ale jesli klakson dziala, mogl sie np. plusik gdzies sypnac.
Piotrek
Posty: 1003
Rejestracja: 5 lutego 2010, 01:35
Lokalizacja: Morawica k.Kielc
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

kurcze cały problem polega na tym że nie potrafię tego wszystkiego wytłumaczyć.

a chodzi mi o to żeby wziąć 2 przewody jeden na plus 2 na minus i sprawdzać po kolei czy świecą przy każdych złączeniach aż sie dojdzie do przekaźnika. na przekaźniku w miejscu przewodów wychodzących do halogenów dostawić żarówkę 12v i sprawdzić czy świeci.
jeżeli tak to przekaźniki są ok i trzeba iść dalej w stronę przełcznika
tel. 694-451-356
Obrazek
supermonster

Post autor: supermonster »

Wyszarpałem dziś cały przód GTE i naprawiłem te zakichane halogeny! :evil:

Okzało się że we wspomnianej kostce pod prawym reflektorem (3-pinowa) zaśniedział i ułamał się czerwony kabelek. Widocznie musiała być nadłamana izolacja i woda poczyniła zniszczenia. Jutro skombinuję z roboty wsuwki elektryczne i ładnie to wszystko połączę pomijajac kostke - kabelek się tak nieciekawie ułamał, przy samej wtyczce...

Dzięki chłopaki za podpowiedzi!
Arti

Post autor: Arti »

ja dziś składająć do kupy miałem problem z halogenami
i były zaśniedziałe piny przy przekaźniku z prawej strony pod lampą
już działa
Piotrek
Posty: 1003
Rejestracja: 5 lutego 2010, 01:35
Lokalizacja: Morawica k.Kielc
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

a najgorsze w tym wszystkim jest to że prądu nie widać
tel. 694-451-356
Obrazek
ODPOWIEDZ