Ogłoszenie dla zarejestrowanych użytkowników:
Ze względu na to co się wydarzyło z naszym forum musisz zrobić kilka rzeczy żeby mieć znowu dostęp do swojego konta.
Spróbuj się zalogować, jeśli się to nie powiedzie, kliknij "zapominałem hasła"
Podaj swój mail i dostaniesz link do zmiany hasła - proponuję zmienić hasło na trochę mocniejsze niż mieliście ostatnio.
Dobre hasło to minimum 8 znaków, zawierające duże i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne jak - !@#$%^&*
Po zalogowaniu nowym hasłem zmień język forum na polski. Klikasz w swoją nazwę u góry po prawej a potem - User Control Panel -> Board Preferences -> Edit Global Settings -> My Language -> Polski -> i klikasz Submit
W miarę wolnego czasu forum będzie usprawniane i będą dodawane nowe funkcje.
Jeśli pojawiły się w twoim profilu dziwne "krzaczki" zamiast polskich znaków, proszę popraw je.
Dadaj również brakujące informację, taki jak płeć i swoje media społecznościowe itp.

czy pasuje rozrusznik

Wszystko co związane z elektryką i elektroniką w Renault 5.

Moderator: Moderatorzy

kuba

czy pasuje rozrusznik

Post autor: kuba »

Mam pytanie czy pasuje rozrusznik z 1.4 do 1.7 to znaczy z jb1 do jb3 w budowie sa napewno inne ale otwory na skrzyni i czy da rade kręcic z góry dziekuje
Karol

Post autor: Karol »

z tym jest różnie. ja założyłem rozrusznik z piątki do piątki, i mi pościerał zęby na kole zamachowym :(
gufner

Post autor: gufner »

Jesli dobrze kojarze, kwestia jest nie w silniku a w skrzyni. Jesli masz skrzynie dopasowana do tego rozrzusznika wszystko powinno smigac. A to juz kwestia katalogow i numerkow na rozrusznikach. Jakos tak to bylo mi sie wydaje. W koncu rozrzusznik krecisz do skrzyni nie do silnika.
Maolat

Post autor: Maolat »

ja wkladalem raz starter z 1.7 gaznik , do 1.4 turbo i strzalał po kole . za mały moze /
Karol

Post autor: Karol »

no mój też właśnie tak robi. ale różnica w zębatkach, jak kupisz uzywkę, to po przełożeniu zębatki ze starego powinno działać. nówka to wg katalogu i będzie działało ;)
lodoo
Posty: 6715
Rejestracja: 1 lutego 2010, 13:03
Lokalizacja: Wrocław
Gender:

Post autor: lodoo »

z tego co mi wiadomo to do wszystkich R5 jest taki sam... malo tego... R19 meganka laguna clio.... wszystko jezdzi na tym samym... skrzynia jaka by nie byla mocowania ma te same... np do mojej skrzyni z R19 1,7 pasuje rozrusznik z laguny automata, a kol ozamachowe mam z meganki 2,0..... (wczesniej mialem skrzynie z GTE i tez pasowal ten rozrusznik)
Greg205

Post autor: Greg205 »

moim zdaniem to tylko kwestia przełożenia tulejki środkowej w skrzyni i rozrusznik musi pasować
ODPOWIEDZ