Ogłoszenie dla zarejestrowanych użytkowników:
Ze względu na to co się wydarzyło z naszym forum musisz zrobić kilka rzeczy żeby mieć znowu dostęp do swojego konta.
Spróbuj się zalogować, jeśli się to nie powiedzie, kliknij "zapominałem hasła"
Podaj swój mail i dostaniesz link do zmiany hasła - proponuję zmienić hasło na trochę mocniejsze niż mieliście ostatnio.
Dobre hasło to minimum 8 znaków, zawierające duże i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne jak - !@#$%^&*
Po zalogowaniu nowym hasłem zmień język forum na polski. Klikasz w swoją nazwę u góry po prawej a potem - User Control Panel -> Board Preferences -> Edit Global Settings -> My Language -> Polski -> i klikasz Submit
W miarę wolnego czasu forum będzie usprawniane i będą dodawane nowe funkcje.
Jeśli pojawiły się w twoim profilu dziwne "krzaczki" zamiast polskich znaków, proszę popraw je.
Dadaj również brakujące informację, taki jak płeć i swoje media społecznościowe itp.

Gdzie podłączyć pompke paliwa 1.4

Wszystko co związane z elektryką i elektroniką w Renault 5.

Moderator: Moderatorzy

wsmpw

Gdzie podłączyć pompke paliwa 1.4

Post autor: wsmpw »

mianowice pytanie dotyczy tego że mam 1.4i no i nie wiem pod co ją podpiąć mam wiazke od kompa do komory i kable co są na silniku i tam nie ma jakiegoś dodatkowego kabla co by można pompke podłączyć...
lodoo
Posty: 6715
Rejestracja: 1 lutego 2010, 13:03
Lokalizacja: Wrocław
Gender:

Post autor: lodoo »

bialy kabel w kostce wewnatrz auta wychodzacy z wiazki kompa
wsmpw

Post autor: wsmpw »

mam koło kostki do stacyjki 2 kable w jednej wtyczce takiej cienkiej biały i brązowy to to?
lodoo
Posty: 6715
Rejestracja: 1 lutego 2010, 13:03
Lokalizacja: Wrocław
Gender:

Post autor: lodoo »

tak - brazowy to "starter signal" czyli informacja dla komputeraz, ze odpalasz wlasnie silnik - tam ma isc +12V ze stacyjki podczas rozruchu...

bialy to powinna byc pompa paliwa - sprawdz na wszelki wypadek...

podczas wlaczania zaplonu powinno sie tam pojawic na 2 sekundy +12V i potem zniknac.. i pojawic sie znow podczas rozruchu i byc caly czas podczas pracy silnika...
wsmpw

Post autor: wsmpw »

no to mam zdjęcie czy to jest to ??
Obrazek
lodoo
Posty: 6715
Rejestracja: 1 lutego 2010, 13:03
Lokalizacja: Wrocław
Gender:

Post autor: lodoo »

nom :-)
wsmpw

Post autor: wsmpw »

noo tak właśnie myślałem ale normalnie dać +od pompki pod brązowy a minus pompki pod biały??
lodoo
Posty: 6715
Rejestracja: 1 lutego 2010, 13:03
Lokalizacja: Wrocław
Gender:

Post autor: lodoo »

nie

brazowy to starter signal... tu podlaczasz plus ze stacyjki dostarczany w momencie rozruchu

bialy to plus na pompe paliwa, mase bierze z budy chyba...

napisalem ci wyzej to przeciez....
wsmpw

Post autor: wsmpw »

tzn pod co mam podłączyć ten brązowy pod biały z rozrusznika?
lodoo
Posty: 6715
Rejestracja: 1 lutego 2010, 13:03
Lokalizacja: Wrocław
Gender:

Post autor: lodoo »

na przyklad :-) albo pociagnac pod deska i pod stacyjke gdizes sie wpiac ;-) albo do wiazki wchodzacej w lewa przednia podluznice.... albo olac... u mnie czy podpiety cyz odpiety nei bylo roznicy w odpalaniu auta
wsmpw

Post autor: wsmpw »

ale to ma chodzić jak przy kręceniu silnikiem czy jak zapłon włączony
lodoo
Posty: 6715
Rejestracja: 1 lutego 2010, 13:03
Lokalizacja: Wrocław
Gender:

Post autor: lodoo »

ROZRUCH tylko i wylacznie... kreci rozrusznik dajesz plus nie kreci nie dajesz - na ten kabel oczywiscie
wsmpw

Post autor: wsmpw »

no to tra sie podpiąć w biały kabelek do rozrusznika dzięki za rady :mrgreen:
LuktabR4

Post autor: LuktabR4 »

Robie przeszczep silnika juz kiedys was mczylem o to jaki by tam pasowal, no i znalazlem!!! od R11 1,4 turbo 105 kM. Tylko maly problem bo szukam jeszcze schematu elektryki od 1,4 moze byc R5, R9, R11. H E L P U mnie pompka paliwa była w przy silniku a tu sie okazuje z ma gdzis zewntrzna z jakims sterownikim.
wsmpw

Post autor: wsmpw »

no w turbo była elektryczna z tego co sie mi kojarzy
ODPOWIEDZ