Ogłoszenie dla zarejestrowanych użytkowników:
Ze względu na to co się wydarzyło z naszym forum musisz zrobić kilka rzeczy żeby mieć znowu dostęp do swojego konta.
Spróbuj się zalogować, jeśli się to nie powiedzie, kliknij "zapominałem hasła"
Podaj swój mail i dostaniesz link do zmiany hasła - proponuję zmienić hasło na trochę mocniejsze niż mieliście ostatnio.
Dobre hasło to minimum 8 znaków, zawierające duże i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne jak - !@#$%^&*
Po zalogowaniu nowym hasłem zmień język forum na polski. Klikasz w swoją nazwę u góry po prawej a potem - User Control Panel -> Board Preferences -> Edit Global Settings -> My Language -> Polski -> i klikasz Submit
W miarę wolnego czasu forum będzie usprawniane i będą dodawane nowe funkcje.
Jeśli pojawiły się w twoim profilu dziwne "krzaczki" zamiast polskich znaków, proszę popraw je.
Dadaj również brakujące informację, taki jak płeć i swoje media społecznościowe itp.

Pompka Paliwa rozebrana

Wszystko co związane z elektryką i elektroniką w Renault 5.

Moderator: Moderatorzy

wsmpw

Pompka Paliwa rozebrana

Post autor: wsmpw »

zdjęcia pompki paliwa w środku już chyba 4 pompki tak zrobiłem i działają... :->

całość po wyjęciu:
Obrazek
zbliżenie na komutator jak wytarty po jeździła bez paliwa to nie radze już jej składać ja złożyłem bo potrzebuje na podmianke:
Obrazek
elementy:
Obrazek
wirnik:
Obrazek
pompa paliwa. bez wałeczków jeszcze:
Obrazek
włożone wałeczki:
Obrazek
Obrazek
tutaj już zamknięta:
Obrazek
z wirnikiem:
Obrazek
zapięcie na górze:
Obrazek
zdjęcie trzymacza szczotek i po lewo magnesy:
Obrazek
Obrazek
tu już spięte razem:
Obrazek
obudowa i siatka filtrująca:
Obrazek
środek z założonymi uszczelkami:
Obrazek
tutaj już wszystko złożone i czeka na zaklejenie i dogięcie blachy (trzeba sobie ją podłączyć i ustawić żeby lekko chodziła bo można skantować ten element przy zaciskaniu i będzie miała duże opory i może nie działać)[klej na jaki kleje to poxipol]
Obrazek

myśle że komuś sie przyda robiłem to wszystko sam osobiście z czystej ciekawości i potrzeb koedukacyjnych,a że działa to tylko radość
pozdrawiam
Awatar użytkownika
kabar
Posty: 2369
Rejestracja: 30 czerwca 2007, 23:11
Lokalizacja: £ód¼
Kontakt:

Post autor: kabar »

Ale z Ciebie kombinator. Osobiście nie odważyłbym się włożyć takiej pompki do swojego auta.
W R5 jest jeszcze w miarę, ale w normalnym (czytaj. nowoczesnym) aucie pompka jest zanurzona w benzynie.
Dość łatwo sobie wyobrazić co będzie jeśli pompka będzie nieszczelna i do tego szczotki zaczną iskrzyć. :)
wsmpw

Post autor: wsmpw »

a jak jeździsz bez paliwa to ci szczotki nie iskrzą w pompce :?: też tylko że same opary są bez tlenu,a jak wiadomo bez tlenu sie nie zapali.
A po złożeniu wygląda tak:
Obrazek
bardziej wolał bym mieć pompke w baku niż poza
lodoo
Posty: 6715
Rejestracja: 1 lutego 2010, 13:03
Lokalizacja: Wrocław
Gender:

Post autor: lodoo »

super robotka :-)
dla chcacego nic trudnego :-) ale tez raczej kupilbym nowa jakby mi padla moja hehehe
Hormon

Post autor: Hormon »

Robota super, sam nie dawno wymienialem pompke bo moja miala jakies dziurki i paliwo mi uciekalo. Cena nowej pomki jest bardzo duza wiec wcale sie nie dziwie ze podjoles sie naprawy.
wsmpw

Post autor: wsmpw »

u mnie to ze wszystkim tak jest przełącznik świateł tak samo pierw sie psuje leży kupuje 2 i to pierwsze rozbieram i okazuje sie że dało sie naprawić
ODPOWIEDZ