Ogłoszenie dla zarejestrowanych użytkowników:
Ze względu na to co się wydarzyło z naszym forum musisz zrobić kilka rzeczy żeby mieć znowu dostęp do swojego konta.
Spróbuj się zalogować, jeśli się to nie powiedzie, kliknij "zapominałem hasła"
Podaj swój mail i dostaniesz link do zmiany hasła - proponuję zmienić hasło na trochę mocniejsze niż mieliście ostatnio.
Dobre hasło to minimum 8 znaków, zawierające duże i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne jak - !@#$%^&*
Po zalogowaniu nowym hasłem zmień język forum na polski. Klikasz w swoją nazwę u góry po prawej a potem - User Control Panel -> Board Preferences -> Edit Global Settings -> My Language -> Polski -> i klikasz Submit
W miarę wolnego czasu forum będzie usprawniane i będą dodawane nowe funkcje.
Jeśli pojawiły się w twoim profilu dziwne "krzaczki" zamiast polskich znaków, proszę popraw je.
Dadaj również brakujące informację, taki jak płeć i swoje media społecznościowe itp.

Obrotomierz

Wszystko co związane z elektryką i elektroniką w Renault 5.

Moderator: Moderatorzy

karo3003

Obrotomierz

Post autor: karo3003 »

Witam wszystkich

Kupiłem zegary z obrotomierzem, instalacja była fabrycznie poprowadzona, wszystko działało ale od jakiegoś miesiąca obrotomierz zaczyna wariować, czasami nie działa w ogóle, czasami pokazuje o połowę za małe obroty, czasami jest dobrze. Próbowałem stukać bo pomyślałem że może się wskazówka zawiesza ale to nic nie pomaga... Da się go jakoś naprawić czy tylko kupno nowego wchodzi w grę :?:
Awatar użytkownika
cyklista
Posty: 350
Rejestracja: 4 lutego 2010, 19:36
Lokalizacja: £ ó d ¼

Post autor: cyklista »

obrotomierze sa na cztery i dwa tłoki i kazdy bedzie pracował innaczeji jak bedzie zle podłaczony...
Yakkul

Post autor: Yakkul »

do obrotka przychodzą 3 kable (+),(-) i (sterujący z modułu zapłonowego) jak który z nich będzie luźny obrotek wariuje, płytka drukowana też jest straszne cieńka i łatwo ją uszkodzić jak ktoś już rozkręcał zegary. Wg mnie nie opłaca się naprawiać, szkoda zachodu i mało prawdopodobne żeby elektronika padła. Było juz na forum jak i gdzie podłączyć obrotek, sprawdź czy jest dojście prądu, czy styki nie zaśniedziałe. Jeśli kable będą ok i sutuacja będzie się powtarzała, to rozglądał bym się za drugim.
żuwik

Post autor: żuwik »

A jak bym dorze obejrzał styk na wejściu do modułu :)
lodoo
Posty: 6715
Rejestracja: 1 lutego 2010, 13:03
Lokalizacja: Wrocław
Gender:

Post autor: lodoo »

i jeszcze jedno.... nasmaruj oske smarem silikonowym.... oczywiscie wewnatrz przy "mechanizmie" - mowie z doswiadczenia :-D
karo3003

Post autor: karo3003 »

no właśnie coś czuję że to chyba będzie najlepsze rozwiązanie, tylko trzeba zdjąć przednią szybkę, nie :?:
lodoo
Posty: 6715
Rejestracja: 1 lutego 2010, 13:03
Lokalizacja: Wrocław
Gender:

Post autor: lodoo »

wyjac zegary
zdjac szbke
zdjac wskazowke
zdjac tarcze
odkrecic pleksi i zdjac
odkrecic mechanizm od spodu i ewentualnie kabelki/tasmy
wyjac mechanizm
Yakkul

Post autor: Yakkul »

dokładnie rozebrać "prawie" na części pierwsze. Przekładałem u siebie zegary do innej obudowy, inne podświetlenie tarcze itp, obrotek był najbardziej obszerny ze wszystkich zegarów i jak na zlość cieńszej płytki nie mogli już zrobić, przy mocniejszym przegięciu odkształca się i ścieżki pękają :-( Nie wiem czy tylko ja miałem takiego pecha i walczylem z lutownicą. Czy były też solidniejsze ? Swoją drogą nasmaruj tak jak kolega radzi. U mnie też na początku ciężko chodził przez ok tydzień.
karo3003

Post autor: karo3003 »

zauważyłem że to, że obrotek nie działa prawidłowo jest związane z wilgotnością, jak pada deszcz to się tak dzieje... jak jest mróz albo sucho to jest ok :roll:
arex2006

Post autor: arex2006 »

A jak podpiąć obrotek w 1.1 five. Moja deska jest fatalna, Gdzieś kiedyś widziałem mały obrotek który umieścić można w miejscu zegarka po lewo od zegarów fabrycznych. Warto się w to bawić czy kupić nowe zegary? A jak już nowe zegary to pewnie i deske trzeba inną?
KuchaR

Post autor: KuchaR »

Są obrotomierze co się można zamontować na lewym słupku.Widziałem na allegro.pl
Zrób jak uważasz. :-| W sumie to z montażem na słupku mniej roboty jak kombinować z deską. :->
lodoo
Posty: 6715
Rejestracja: 1 lutego 2010, 13:03
Lokalizacja: Wrocław
Gender:

Post autor: lodoo »

latwiej zegary... ale nie wiem jaka masz deske...
a podlaczenie jest banalne jesli masz zaplon elektroniczny... (modul)
jesli nie to ja nie umiec :-D
wsmpw

Post autor: wsmpw »

Lodoo:
arex2006 pisze:A jak podpiąć obrotek w 1.1 five. Moja deska jest fatalna, Gdzieś kiedyś widziałem mały obrotek który umieścić można w miejscu zegarka po lewo od zegarów fabrycznych.
lodoo
Posty: 6715
Rejestracja: 1 lutego 2010, 13:03
Lokalizacja: Wrocław
Gender:

Post autor: lodoo »

no co... ja tam nie wiem co siedzi w 1,1... teraz wszystkiego sie mozna spodizewac :-D
decha tez nie wiem jaka...
Karol

Post autor: Karol »

Lodoo pisze: teraz wszystkiego sie można spodziewać :-D
prawda... ale tu jest zwykła deska a'la campus ;) gdzieś wyżej chyba pisał ;)
ODPOWIEDZ