Ogłoszenie dla zarejestrowanych użytkowników:
Ze względu na to co się wydarzyło z naszym forum musisz zrobić kilka rzeczy żeby mieć znowu dostęp do swojego konta.
Spróbuj się zalogować, jeśli się to nie powiedzie, kliknij "zapominałem hasła"
Podaj swój mail i dostaniesz link do zmiany hasła - proponuję zmienić hasło na trochę mocniejsze niż mieliście ostatnio.
Dobre hasło to minimum 8 znaków, zawierające duże i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne jak - !@#$%^&*
Po zalogowaniu nowym hasłem zmień język forum na polski. Klikasz w swoją nazwę u góry po prawej a potem - User Control Panel -> Board Preferences -> Edit Global Settings -> My Language -> Polski -> i klikasz Submit
W miarę wolnego czasu forum będzie usprawniane i będą dodawane nowe funkcje.
Jeśli pojawiły się w twoim profilu dziwne "krzaczki" zamiast polskich znaków, proszę popraw je.
Dadaj również brakujące informację, taki jak płeć i swoje media społecznościowe itp.

Pytanie O wspomaganie

Jednostki wolnossące i doładowane, serducha renatek :-)

Moderator: Moderatorzy

BGZ

Pytanie O wspomaganie

Post autor: BGZ »

Witam Ostatnio zaczęło ciężko chodzić kierownica nic nie stuka nic nie puka lecz cięzko chodzi
Dobrze ze chodzę na siłownie :)bo bym chyba renie sprzedał .......:/
Wiem morze to łożyska MCpersona Pewnie zardzewiałe albo bez smaru Pamiętam ze brat robił to i nic nie pomogło....
Więc Pomyślałem ze Można założyć Wspomaganie kierownicy Szukałem na starym forum lecz nic takiego nie znalazłem
Moja Wersja Renówki GTX 1.7 mono wtrysk ok 75 koni
Mój brat zna budowę całego silnika jak i nadwozia i podwozia Nic trudnego..:)
A oto pytanie Jakie Wspomaganie można założyć i CZY MOŻNA ????
Znalazłem tu Od Clio 1 Elektryczne
http://moto.allegro.pl/item263518886_re ... yczne.html
Od Clio 2
http://moto.allegro.pl/item263408704_re ... yczne.html
Nie wiem czy Ktoś inny ma Wspomaganie W 5
co bym musiał kopić do tego
i czy ciężko założyć


Piszcie czekam na odpowiedz
Pozdrowionka BGZ :evil:

:evil: :evil:
supermonster

Post autor: supermonster »

na pewno więcej zabawy niż z wymianą łożysk i gum MacPhersona...

Ja założyłem nówki łożyska i gumy z poliuretanu i mam prawie jak wspomaganie... Jak Ci wymiana nie pomoże to może oznaczać że masz krzywą zwrotnicę po np. uderzeniu w krawężnik (ja tak miałem po poprzednim właścicelu). Po wymianie jak ręką odjął... Poczytaj mój temat o GTE.

A tak poza tym to sobie nie myśl że jak założysz wspomaganie to ominie Cię wymiana łożysk i gum MacPhersona... To tak jakbyś zrobił generalkę silnika a zostawił stary olej.
BGZ

Post autor: BGZ »

supermonster pisze:A tak poza tym to sobie nie myśl że jak założysz wspomaganie to ominie Cię wymiana łożysk i gum MacPhersona...
Na ja Planuje Wymienić Te części w 100 % i chciałbym sie dowiedzieć czy można założyć do mojej 5 wspomaganie
supermonster

Post autor: supermonster »

chyba niewielu w klubie ma wspomaganie w R5. Poczytaj temat o aucie Qucor'a to Ci się odechce wspomagania ;-) Zaczęło mu się sypać i zmienia w odwrotną stronę niż Ty chcesz...

Założyć można - inna przekładnia +wężykownia + zbiorniczek... da radę, ale gwarancji jak długo to pojeździ to nie ma...

Porównanie zwykłej przekładni do tej ze wspomaganiem:

Obrazek

Musisz uważać bo przekładnia ze wspomaganiem do R5 Diesel jest nieco inna niż do Benzyniaka...
BGZ

Post autor: BGZ »

Hmm no widzę ze jest troszkę z tym roboty
supermonster pisze:to Ci się odechce wspomagania ;-)
i masz racje już mi sie odechciało...... już po schemacie widzę ze nie dam sam rady z tym i jeszcze to dostać.....

Supermonster Mógł Bys mi Napisać Jakie części Powinienem wymienić żeby poprawić
Lekkość skręcania !!!

Morze Przekładnie wyciągnąć Przesmarować
CO Naprzykład w Przekładni Się zużywa
i czego to morze być wina.....
Qucor

Post autor: Qucor »

Ja szukałem i znalazłem... było kilka z r19 ale wołali sobie po 300-400 za samą przekładnie a ty dolicz sobie jeszcze pompe wspomagania, zbiorniczek i kupę roboty...

Ja wymiękłem ale to też temu że mam inne wydatki :-P i kupiłem przekłądnie też z r19 ale bez wspom... za 30 pln :roll: na suchara jest dobra luzów nie ma i leciutko chodzi ale jak będzie w rzeczywistości to zobaczę jak na aucie będzie :-|

Pozdrawiam 8-)
BGZ

Post autor: BGZ »

Aha i jeszcze jeden feler
jakiś Czas temu Cieła mi opony strasznie Wymienilem Silent blocki
nastawilem wszystko zbierzność itd...

Lecz Ściąga mnie na Prawą stronę
tak wygląda jak by był jakiś opór trzymam kierownice prosto i jadę normalnie
A Gdy pusze leciutko skręca w prawo kierownica i zjeżdżam na krawężnik po 4 sekundach gdzieś tak
Opon już nie tnie nie wiem czego to morze być wina.....
A Opony Cieła Od Środka.....
lodoo
Posty: 6715
Rejestracja: 1 lutego 2010, 13:03
Lokalizacja: Wrocław
Gender:

Post autor: lodoo »

jedz na lepsza zbieznosc :-D
sprawdz katy - choc ich sie nie reguluje... ale sprawdzic mozna... moze sa przegiete...

nie musisz wyciagac przekladni....

najpierw zmien lozyska i gumy na amortyzatorach - duzo to daje...

sprawdz jak chodzi na podniesionym aucie... jak ciezko to wina przekladni...

w przegladni zuzywaja sie tulejki i sama przekladnia :-D
ODPOWIEDZ