Ogłoszenie dla zarejestrowanych użytkowników:
Ze względu na to co się wydarzyło z naszym forum musisz zrobić kilka rzeczy żeby mieć znowu dostęp do swojego konta.
Spróbuj się zalogować, jeśli się to nie powiedzie, kliknij "zapominałem hasła"
Podaj swój mail i dostaniesz link do zmiany hasła - proponuję zmienić hasło na trochę mocniejsze niż mieliście ostatnio.
Dobre hasło to minimum 8 znaków, zawierające duże i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne jak - !@#$%^&*
Po zalogowaniu nowym hasłem zmień język forum na polski. Klikasz w swoją nazwę u góry po prawej a potem - User Control Panel -> Board Preferences -> Edit Global Settings -> My Language -> Polski -> i klikasz Submit
W miarę wolnego czasu forum będzie usprawniane i będą dodawane nowe funkcje.
Jeśli pojawiły się w twoim profilu dziwne "krzaczki" zamiast polskich znaków, proszę popraw je.
Dadaj również brakujące informację, taki jak płeć i swoje media społecznościowe itp.

Czy ktos wie gdzie to znajdę konkretna część do R5 1.4/92

Jednostki wolnossące i doładowane, serducha renatek :-)

Moderator: Moderatorzy

shogun

Czy ktos wie gdzie to znajdę konkretna część do R5 1.4/92

Post autor: shogun »

Witam
i mam prośbę szukam jednej części do R5. Niestety nie znam sie na tym za dobrze miałem problemy z obrotami pod filtrem i niecoo niżej i bliżej kabiny zauważyłem że coś mi sie tłucze i jest urwane wiec wymontowałem podpiety jet tam 1 wężyk . Jeżeli możecie napiszcie gdzie moge to znaleźć w okolicach katowic , mysłowic lub sosnowca i jak jest cena ? Pozdr. mam nadzieje ze fotka sie wyświetli :) R5 1.4/1992r. benzyna+lpg
Awatar użytkownika
76stitch
Posty: 1364
Rejestracja: 1 lipca 2007, 16:38
Lokalizacja: Kielce

Post autor: 76stitch »

ja mam 1.4 ale umnie niema czegos takiego :shock:
makhi

Post autor: makhi »

umnie też chyba czegoś takiego nie ma ale ja mam 1.7.
Może to jest coś od gazu.
wsmpw

Post autor: wsmpw »

to jest jakiś przyśpieszacz pewnie montowany na ssącym kolektorze w 1.7 jest takie coś ale inaczej mocowane.. nie pamiętam do czego podpięte czy do zapłonu ...
shogun

Post autor: shogun »

Kolo w sklepie powiedzieł mi ze to przyspieszacz ale montowany w starych wersjach ponoc pasuje od r9 i r11 ale gdzie moge to znaleźć wie może ktoś ?? może jakis szrot lub złomowisko ??
wsmpw

Post autor: wsmpw »

ale do czego to było pogłączone moze nie potrzebne....
shogun

Post autor: shogun »

to było zamontowane poniżej filtr i chyba gaźnika jeżeli gaźnik jest zaraz pod filtrem
wsmpw

Post autor: wsmpw »

ale wężyk szedł od tej bańki do gaźnika ?? a ta podstawa gdzie była przykręcona?
shogun

Post autor: shogun »

Najlepiej jutro zrobię fotke miejsca gdzie to było narazia i tak dzięki :)
Balos

Post autor: Balos »

Mnie to wygląda na zawór EGR i u mnie to jest przykrecone do kolektora o ile sie nie myle :?:
shark

Post autor: shark »

ludzie nie gdybyajcie błagam was. To jest tkzw. pompka przyśpieszacza, jest ona montowana w silnikach gaźnikowych w r5 najczęściej przy module i przy gaźniku, na wolnych obrotach podtrzymuje je żeby silnik nie zgasł, i utrzymuje równe obroty, dział tylko do jakichś obrotów. Działa to jak mała pompka powietrza, która podtrzymuje ciśnienie przy kolektorze ssącym. Jest to w każdym samochodzie na gaźniku, zależy gdzie ją miałeś podłączoną, jeśli przy module zapłonowym to lipa bo musisz teraz wymienić moduł bo pomka jest nieodłączną częścią tego, a zarazem nie rozbieralnym elementem, jeśli przy gaźniku to musisz odezwać się do zuwika może ona ma bo bawi sie dużo z gaźnikami.
Balos

Post autor: Balos »

Che che no to plama ale podobne jest :oops:
shogun

Post autor: shogun »

To są fotki z góry -jedna z wiekszej wysokości , druga z bliska . Widać gdzie wystaja 2 śruby wiec tam to było zamontowane więc teraz jak możecie doradźcie co z tym zrobic i gdzie to znaleźć bo juz obdzwoniłem pół polski :)
Greg205

Post autor: Greg205 »

balos pisze:Mnie to wygląda na zawór EGR i u mnie to jest przykrecone do kolektora o ile sie nie myle :?:
Mi również wygląda na EGR
Artbrt ma chyba identyko szpeja do 1,4
A masz takie rurki metalowe wchodzące do głowicy koło świec zapłonowych?
shogun

Post autor: shogun »

Mam 2 metalowe rurki /kolo w serwisie też mi powiedział ze to jest zawór EGR i na upartego nie jest on potrzebny ale ja sie na tym nie znam wie szukam czesci lub zamiennika
ODPOWIEDZ