Ogłoszenie dla zarejestrowanych użytkowników:
Ze względu na to co się wydarzyło z naszym forum musisz zrobić kilka rzeczy żeby mieć znowu dostęp do swojego konta.
Spróbuj się zalogować, jeśli się to nie powiedzie, kliknij "zapominałem hasła"
Podaj swój mail i dostaniesz link do zmiany hasła - proponuję zmienić hasło na trochę mocniejsze niż mieliście ostatnio.
Dobre hasło to minimum 8 znaków, zawierające duże i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne jak - !@#$%^&*
Po zalogowaniu nowym hasłem zmień język forum na polski. Klikasz w swoją nazwę u góry po prawej a potem - User Control Panel -> Board Preferences -> Edit Global Settings -> My Language -> Polski -> i klikasz Submit
W miarę wolnego czasu forum będzie usprawniane i będą dodawane nowe funkcje.
Jeśli pojawiły się w twoim profilu dziwne "krzaczki" zamiast polskich znaków, proszę popraw je.
Dadaj również brakujące informację, taki jak płeć i swoje media społecznościowe itp.

problem z silnikiem:( (bierze olej)

Jednostki wolnossące i doładowane, serducha renatek :-)

Moderator: Moderatorzy

Karol

problem z silnikiem:( (bierze olej)

Post autor: Karol »

A więc jak w temacie :-( niedawno silnik zaczął chodzić na 3 garach, myślałem ze to tylko świeca. Jedna świeca była zalana olejem. Z skąd ten olej, czy da rade jakimś tanim kosztem to naprawić czy lepiej szukać drugiego silnika??
wsmpw

Post autor: wsmpw »

hmmm z tego co piszez to silnik stracił na jednym tłoku pierścień olejowy i chyba jeden jakiś jak zalało olejem..... sprawdź kompresje jak bedzie dupa to w tych czasach lepiej drugi motor kupić.......
jaka pojemność maszyny??
Karol

Post autor: Karol »

silnik 1.4
wsmpw

Post autor: wsmpw »

hmmm a ciśnienia w układzie chłodzenia nie ma?? nie wywala węży, ale chyba raczej to będą tłoki zierzyć by ciśnienie
Qucor

Post autor: Qucor »

wsmpw pisze:...jak bedzie dupa to w tych czasach lepiej drugi motor kupić.......
Mi też mechanik tak powiedział jak mu rzuciłem temata remontu... i co kupie silnik a po pewnym czasie wyjdzie że też olej bierze albo jeszcze inne cuda :-/

Dzięki wole swój zrobić... przynajmniej będę wiedział co mam :-D

Takie moje zdanie ale nie wszyscy muszą się ze mną zgadzać :-P
Yakkul

Post autor: Yakkul »

Qucor najtańszy koszt to:
honowanie cylindrów, i koniecznie sprawdź tłoki a pierścionki jak trochę podszlifujesz będą pasowały od clio, są szersze - dłuższe, uszczelki uszczelkami, ale wał i panewki - bardzo ważna sprawa. Pompa oleju i wody, rozrząd, zawory gniazda itd itp. Jak masz czas i możliwości to się opłaca. Ja miałem możliwości i po trochu czas napewno wyszło powyżej 500zł remont z uszczelkami i pierdółkami a nie jest jak nowy i nigdy nie będzie.

Jak komuś zlecisz generalkę i ma być solidnie wyjdzie dużo więcej a kupisz nowy silnik choćby od clio i masz o wiele lepszy komfort, nio i nie będzie tak głodny na olej.

Po pierwsze pomyśleć czy się opłaca, ja miałem po kosztach ale i tak przegiąłem, czlowiek uczy się na błędach. Tylko podpowiadam, twój wybór ;-)
makhi

Post autor: makhi »

nowy silnik? chyba nowy stary.Tylko skąd wiedziedz żę ten nowy silnik nie rozkraczy sie zachwile.
Qucor

Post autor: Qucor »

makhi pisze:nowy silnik? chyba nowy stary.Tylko skąd wiedziedz żę ten nowy silnik nie rozkraczy sie zachwile.
No właśnie też to o tym piszę... co z tego że kupię silnik jak się na tym nie znam i kupie rzęcha... który za parę miechów klęknie...

A remontu nie będę robił sam tylko u znajomego mechanika... części powoli zbieram i jak będę miał większość to wtedy wstawiam autko na tydzień żeby koleś miał spokój i niech działa...

A powiedzcie mi czy konieczna jest wymiana pompy wody i oleju ?? Bo się nie znam a nie chcę się przejechać z kasą za bardzo...

Z góry Dziękować 8-) Pozdrawiam
lodoo
Posty: 6715
Rejestracja: 1 lutego 2010, 13:03
Lokalizacja: Wrocław
Gender:

Post autor: lodoo »

chcesz zrobic dobrze a pytasz czy potrzebna wymiana...

"a jak kleknie za pare miechow? ?? :-P

jak juz robisz to rob kompleksowo i porzadnie...
Qucor

Post autor: Qucor »

Postaram się i mam taki zamiar zrobić wszystko... takie mam marzenie :oops: ale jedna kwestia której nie przeskoczę :-/

:-/ FINANSE ;-( po prostu może mi nie wystarczyć kapusty ;-(
Karol

Post autor: Karol »

brak finansów to zmora każdego posiadacza "piątki"...
kuba

Post autor: kuba »

Jak robisz taki remont to pompe oleju bym wymienił a wody możesz pózniej bo jest na klinowym i niema problemu
Awatar użytkownika
-=wasq=-
Posty: 2299
Rejestracja: 5 lutego 2010, 11:45
Lokalizacja: ³ód¼

Post autor: -=wasq=- »

kuba pisze:Jak robisz taki remont to pompe oleju bym wymienił a wody możesz pózniej bo jest na klinowym i niema problemu
ooo to ciekawe a skad dostaniesz nowa pompe oleju ???
Awatar użytkownika
krulyk
Posty: 839
Rejestracja: 3 lutego 2010, 17:12
Lokalizacja: Warszaw

Post autor: krulyk »

oleju zostaw a wody jak zdejmiesz będziesz wiedzieć czy wymienić
kuba

Post autor: kuba »

sorki wpadka :oops:
ODPOWIEDZ