Ogłoszenie dla zarejestrowanych użytkowników:
Ze względu na to co się wydarzyło z naszym forum musisz zrobić kilka rzeczy żeby mieć znowu dostęp do swojego konta.
Spróbuj się zalogować, jeśli się to nie powiedzie, kliknij "zapominałem hasła"
Podaj swój mail i dostaniesz link do zmiany hasła - proponuję zmienić hasło na trochę mocniejsze niż mieliście ostatnio.
Dobre hasło to minimum 8 znaków, zawierające duże i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne jak - !@#$%^&*
Po zalogowaniu nowym hasłem zmień język forum na polski. Klikasz w swoją nazwę u góry po prawej a potem - User Control Panel -> Board Preferences -> Edit Global Settings -> My Language -> Polski -> i klikasz Submit
W miarę wolnego czasu forum będzie usprawniane i będą dodawane nowe funkcje.
Jeśli pojawiły się w twoim profilu dziwne "krzaczki" zamiast polskich znaków, proszę popraw je.
Dadaj również brakujące informację, taki jak płeć i swoje media społecznościowe itp.

Problem z dopływem paliwa do gaźnika.

Jednostki wolnossące i doładowane, serducha renatek :-)

Moderator: Moderatorzy

krzysiek1285
Posty: 49
Rejestracja: 30 października 2012, 18:44
Lokalizacja: Wroc³aw

Problem z dopływem paliwa do gaźnika.

Post autor: krzysiek1285 »

Witam, piszę ponieważ opadły mi już ręce. Problem polega na tym iż jak rano odpaliłem autko na ssaniu wszystko było ok. Po przejechaniu ok 2 km autko zaczęło zamulać i zgasło. Okazało się że nie dostaje paliwa a filterek jest pełny. Dziś wyeliminowałem gaźnik, zmieniłem wąż paliwowy na całej długości i teraz wygląda to tak, że raz pompuje raz nie. Pompka paliwa niedawno wymieniona. Silnik 1.4 na gażniku webber.
jjmag

Post autor: jjmag »

zawiesza ewentualnie zacina ci się zawór igiełkowy odpowiadający za dopływ paliwa do gaźnika, jeżeli masz caly czas pełny filterek paliwa to nie ma innej opcji
RYCHO35
Posty: 1052
Rejestracja: 5 lutego 2010, 15:45
Lokalizacja: Bytom

Post autor: RYCHO35 »

delikatne puknięcie czymś w gaźnik i powinno być ok, pod warunkiem że to właśnie zawór iglicowy
krzysiek1285
Posty: 49
Rejestracja: 30 października 2012, 18:44
Lokalizacja: Wroc³aw

Post autor: krzysiek1285 »

niestety to nie zawór, za każdym razem gaźnik jest pusty, paliwa w nim nie ma
Awatar użytkownika
cyklista
Posty: 350
Rejestracja: 4 lutego 2010, 19:36
Lokalizacja: £ ó d ¼

Post autor: cyklista »

krzysiek1285 pisze:niestety to nie zawór, za każdym razem gaźnik jest pusty, paliwa w nim nie ma
może masz zabrudzone sanie w zbiorniku lub gdzieś po drodze Gażnik ← Pompka → Bak (zbiornik paliwa ) :mysli: zdało by się przedmuchać trasę ale trzeba odłączyć pływak żeby nie uszkodzić i brud się nie wrócił do zbiornika
krzysiek1285
Posty: 49
Rejestracja: 30 października 2012, 18:44
Lokalizacja: Wroc³aw

Post autor: krzysiek1285 »

zabrudzony być nie może, ponieważ wymieniłem cały przewód paliwowy. Gaźnik również czyściłem
Awatar użytkownika
cyklista
Posty: 350
Rejestracja: 4 lutego 2010, 19:36
Lokalizacja: £ ó d ¼

Post autor: cyklista »

krzysiek1285 pisze:zabrudzony być nie może, ponieważ wymieniłem cały przewód paliwowy. Gaźnik również czyściłem
SPRAWDZAŁEŚ :-
1- czy pompka podaje paliwo ze zbiornika (bez podłączenia do gażnika )
2- czy nie zwiększa Ci się poziom oleju w silniku
:mysli:
krzysiek1285
Posty: 49
Rejestracja: 30 października 2012, 18:44
Lokalizacja: Wroc³aw

Post autor: krzysiek1285 »

pompka paliwo podaje a oleju nie przybywa. cały czas jest na pół stanu.
RYCHO35
Posty: 1052
Rejestracja: 5 lutego 2010, 15:45
Lokalizacja: Bytom

Post autor: RYCHO35 »

krzysiek1285 pisze:niestety to nie zawór, za każdym razem gaźnik jest pusty, paliwa w nim nie ma
tymbardziej może to być zawór, skoro sie zawiesza to nie puszcza paliwa i gaźnik jest pusty, logiczne?
Zdejmij wężyk z gaźnika i pokręć rozrusznikiem wtedy zobaczysz czy pompka podaje paliwo
krzysiek1285
Posty: 49
Rejestracja: 30 października 2012, 18:44
Lokalizacja: Wroc³aw

Post autor: krzysiek1285 »

ale skoro się zawiesza to dlaczego pływaki go nie otwierają, są dość ciężkie a zaworek jest z nimi połączony
Awatar użytkownika
cyklista
Posty: 350
Rejestracja: 4 lutego 2010, 19:36
Lokalizacja: £ ó d ¼

Post autor: cyklista »

po skręceniu blokuje się pływak i trzyma zawór na zamknięciu i paliwo nie dostaje do komory pływaka .
vino1986

Post autor: vino1986 »

pompka paliwa mechaniczna :?: i jak tak to czy wymieniales na nowa czy uzywana :?:
ODPOWIEDZ