Ogłoszenie dla zarejestrowanych użytkowników:
Ze względu na to co się wydarzyło z naszym forum musisz zrobić kilka rzeczy żeby mieć znowu dostęp do swojego konta.
Spróbuj się zalogować, jeśli się to nie powiedzie, kliknij "zapominałem hasła"
Podaj swój mail i dostaniesz link do zmiany hasła - proponuję zmienić hasło na trochę mocniejsze niż mieliście ostatnio.
Dobre hasło to minimum 8 znaków, zawierające duże i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne jak - !@#$%^&*
Po zalogowaniu nowym hasłem zmień język forum na polski. Klikasz w swoją nazwę u góry po prawej a potem - User Control Panel -> Board Preferences -> Edit Global Settings -> My Language -> Polski -> i klikasz Submit
W miarę wolnego czasu forum będzie usprawniane i będą dodawane nowe funkcje.
Jeśli pojawiły się w twoim profilu dziwne "krzaczki" zamiast polskich znaków, proszę popraw je.
Dadaj również brakujące informację, taki jak płeć i swoje media społecznościowe itp.

Jakie głośniki ???

Wszystko co związane z elektryką i elektroniką w Renault 5.

Moderator: Moderatorzy

Yakkul

Post autor: Yakkul »

No i aku od Kombajna Bizon Gigant ZO-83 .... iiinaczej nie da rady bo z alternatora węgielek zostanie :lol:
Sensekhmet

Post autor: Sensekhmet »

Podpinam się: system audio to gówniane radio (Pionier czy cóś) i kable luzem pod wykładziną, jakie głośniki na tył? Konkretnie chodzi o te plastiki z kratkami po bokach półki. Słucham raczej cicho.
lodoo
Posty: 6715
Rejestracja: 1 lutego 2010, 13:03
Lokalizacja: Wrocław
Gender:

Post autor: lodoo »

obojetne jakie 10... :-]
Sensekhmet

Post autor: Sensekhmet »

10 czego? Wat? Bo jestem kompletnie zielony w temacie elektryki. A jaka tam średnica pasuje?
Qucor

Post autor: Qucor »

Lodoo pewnie chodzi o średnice :-P

Coś mi się tak kojarzy na oko będzie 10cm...
osamiec

Post autor: osamiec »

kabli nie puszczaj luźno pod podłogą. odkręć pas, potem odkręć i odepnij plastiki boczku, po wew. stronie progu idzie wiązka do tylnich świateł w takich zmyślnych klamrach, puść kable tamtędy, zdjęcia masz w temacie o mojej reni (osamiec R5 1,4 GTL)

A do tyłu w te plastiki chyba najlepiej wrzucić jakieś szerokopasmowce, albo 2drożne głośniki...
Yakkul

Post autor: Yakkul »

jeśli chodzi o moc 10w w RMS wystarczy w zupełności dla twoich potrzeb, kupuj firmowe glośniki i patrz na moc znamionową a nie max. czy PMPO (chwilowa moc jaką w sekundzie głośniki przyjmą) bo to bzdura jest. 50W - dla amatorów mocnych wrażeń ale nie polecam montować w półce. Do 200zł max wydasz za komplecik z wyższej półki ok 30W. To temat rzeka. Jak nie masz dużych wymagań kup na allegro ceny do 100zł (nowe za komplet) jak chcesz taniej daj znać na priv może pomogę ;-)

Zwracaj też na częstotliwość zestawu jeśli glośniki są 2-3 drożne sopran, średni, bas calość powinna być bliska granicy 20-20000Hz wtedy jest bliska temu co słyszy ludzkie ucho, dużo też zależy od obudowy-półki wytłumienia rezonansu chodzi tu o niższe częstotliwości.
lodoo
Posty: 6715
Rejestracja: 1 lutego 2010, 13:03
Lokalizacja: Wrocław
Gender:

Post autor: lodoo »

10cm....

przy takim radiu nie ma sensu wydawac 200zl na glosniki.....

wystarczy zestaw z diaelkiem za 15zl z allegro :-D
albo jakies cos z marketu....
wiem bo mialem :-D

jak ktos montuje taki "sprzet" typu radio pionier i glosniki z tylu to na jakosci mu nie zalezy napewno :-]
egonn87

Post autor: egonn87 »

Z lepszych to dziesiątki JVC tam pasują, ale nie zapewniają odpowiedniego basu i chyba montowane fabrycznie były, bo poprzedni własciciel naszego twierdzi, że nie montował głośników, auto przyjechało na nich z Niemiec... Może ktoś z Niemiec je zamontował???? W każdym bądż razie pojawiają sie na allegro, takze nowe w jakimś restylizowanym wydaniu :mrgreen: :mrgreen: "Jedyne na Allegro JVC CS-V424 sprawdź to !! (numer 261831276) "-- teraz są własnie na allegro podobne, tyko że mają tweeter wmontowany ( moje nie maja) i nie wiem czy będą pasowały. Z innych marek to Tesla lub Tonsil - stosunek jakości do ceny :-D A jeśli chodzi o "lepszy" sprzęt to sie nei wypowiadam, bo nie wiem.
Yakkul

Post autor: Yakkul »

Oblukałem te co pisałeś http://www.allegro.pl/show_item.php?item=261831276

Ciekawe, ale trochę drogie jak za używki choć 2 miesiące mają.
Moc znamionowa 35W-40W. Miałem podobne Pionierka też pisało max 150W ładnie grały
Sensekhmet

Post autor: Sensekhmet »

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź.
Patron

Post autor: Patron »

By nie zakładać nowego tematu, podpinam się z moim pytaniem.

Kupiłem cdradio JVC KD-G333, moc max 4 x 50 W (moc ciagła 19 W na kanał, charakterystyka czestotliwosciowa 40 Hz - 20 kHz, 4ohm). Układ będzie pracował tylko na radiu (bez wzmaka), nie potrzebuje super mocy, lubie poprostu posłuchac muzyki/ radia w trakcie jazdy.

chciałbym dobrać głosniki 16 cm do drzwi (moze trójdrożne?) 2 szt
i
do tyłu 10 cm basowe (do boczków za kanapą) - 2 szt

myślę tez o głośnikach JVC, proszę o poradę jak dobrać właściwie ich moc?
jakie przekroje kabli głosnikowych i jakie typy zastosowac?
jaki bezpiecznik na zasilaniu i jaki przekroj kabli zasilajacych do radia?

dzieki za ewentualną pomoc
pozdrawiam,
Patron
lodoo
Posty: 6715
Rejestracja: 1 lutego 2010, 13:03
Lokalizacja: Wrocław
Gender:

Post autor: lodoo »

10cm basowe - smiech na sali....
16cm pod radio - i to trojdrozne - smiech na sali
50W z radia - smiech na sali - przy napieciu zasilania 14,4V nie ma koncowki mocy, ktora osiaga wiecej niz 17W maksymalnej mocy.... dlatego we wszystkich wzmacniaczach jestprzetwornica napiecia i pracuja nawet na 120V...

tyl sobie odpusc.... mija sie z celem... a baz z 10cm glosnikow i to zamontowanych w tych fabrycznych miejscach bez skrzynek - takie rzeczy to tylko w erze :-D

jedyne co cie ratuje i co warto polecic to HERTZ ESK-135, jesli pod radio samo to nawet ESK-165 czasem zagra ale nie za ciekawie.... 135 powinno jakos zagrac... do tego zamiast kupowac glosniki na tyl wygluszysz drzwi za podobna kase i moze nawet troche basu sie pojawi :-)

zadnych 2 czy trojdroznych wynalazkow... to nie gra... zestaw odseparowny na zwrotnicy i bedize ok...

mimo wszystko lepiej by blo jakbys jakis prosty wzmacniacz kupil...

kable - na takim graniu - fabryczne z zesawu glosnikow i zasilajace z instalacji auta auta... jesli nie ma to przekroj 1,5mm2 i do zasilania i do glosnikow - taki zwykly elektryczny...

bezpiecznik masz w radiu i w skrzynce bezpiecznikowej, jak bedizesz ciagnal nowy kabel to zapodaj 20A jak najblizej aku

glosniki JVC i inne takie supermarketowe sprzety - jedno i to samo... i tak podana moc mija sie z prawda...
frantic

Post autor: frantic »

Patron, jeśli chcesz żeby ci w miare zagrał sprzęt na seryjnej końcówce mocy radia to polecam ci te głośniki, pod wzmacniaczem by wymiękły ale na radiu będzie im myśle optymalnie, no i za nie dużą kase można nabyć http://allegro.pl/item285555534_phonoca ... wabna.html

jeśli chcesz wydać troszke więcej to polecam http://allegro.pl/item285332995_helix_g ... _nowy.html

głośniki na tył sobie odpuść
lodoo
Posty: 6715
Rejestracja: 1 lutego 2010, 13:03
Lokalizacja: Wrocław
Gender:

Post autor: lodoo »

helix pod radio?? hahhahahah

a te phonocary i tweetery - sciema... ladny opis ktory wyglada na fachowy
ODPOWIEDZ