Ogłoszenie dla zarejestrowanych użytkowników:
Ze względu na to co się wydarzyło z naszym forum musisz zrobić kilka rzeczy żeby mieć znowu dostęp do swojego konta.
Spróbuj się zalogować, jeśli się to nie powiedzie, kliknij "zapominałem hasła"
Podaj swój mail i dostaniesz link do zmiany hasła - proponuję zmienić hasło na trochę mocniejsze niż mieliście ostatnio.
Dobre hasło to minimum 8 znaków, zawierające duże i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne jak - !@#$%^&*
Po zalogowaniu nowym hasłem zmień język forum na polski. Klikasz w swoją nazwę u góry po prawej a potem - User Control Panel -> Board Preferences -> Edit Global Settings -> My Language -> Polski -> i klikasz Submit
W miarę wolnego czasu forum będzie usprawniane i będą dodawane nowe funkcje.
Jeśli pojawiły się w twoim profilu dziwne "krzaczki" zamiast polskich znaków, proszę popraw je.
Dadaj również brakujące informację, taki jak płeć i swoje media społecznościowe itp.

Jakie głośniki ???

Wszystko co związane z elektryką i elektroniką w Renault 5.

Moderator: Moderatorzy

seba-j

Jakie głośniki ???

Post autor: seba-j »

Witam,

mam pytanko.
Jakie byście mi doradzili głośniki żeby włożył w tylne boczki?
Teraz mam w tylnej półce jajka 16''x9'' i musze ją zlikfidować.
Wsadzić stare głośniki w tylne boczki czy może kupić mniejsze głośniki np.16cm?
W drzwiach mam właśnie 16cm.
Obawiam się , że jajka mogą być za mocne do tych boczków bo tam za wiele miejsca
nie ma i nie wiem jak to będzie grało :-|

Grubą plyte mdf mam już docięta na kształy boczku trzeba tylko wyciąć otwory,
a i czym najlepiej wygłuszyć boczki?
lodoo
Posty: 6715
Rejestracja: 1 lutego 2010, 13:03
Lokalizacja: Wrocław
Gender:

Post autor: lodoo »

wsadzaj jajka... a boczki obklej matami od srodka...
bedize ok
bont

Post autor: bont »

też uważam że jajka bedą oki tym bardziej że masz tam miejsce. a teraz to mi pomysł podsunołeś z tymi płytami zamiast tych plastików które mi non stop brzęczą też tak bede musiał zrobić.

a oriętuje sie ktoś jakie głośniki wchodzą orginalnie do przednich drzwi? jaki to jest wymiar jak bede kupował bo wiem ze są 13cm i potem 16cm pewnie któreś z tych.
Patron

Post autor: Patron »

u mnie oryginalnie są 16 cm
seba-j

Post autor: seba-j »

ja też w drzwiach mam 16cm.
weszły bez problemu.

A tylne boczki obije miękkim szarym materiałem podobmym do weluru.
Będzie pasować do koloru plastików.

aaa jak wstawie jajka w tylne boczki to czy musze też wyciąc jakiś mały otwór
w każdym z boczków
chodzi mi o coś takiego jak w kolumnach robią zeby bas był lepszy czy może ma to za zadanie odprowadzić siśnienie jakie wytwazają głośniki :?:
bont

Post autor: bont »

nie wydaje mi sie żeby było potrzebne wycinanie jakiś dziur. te w kolumnach to tak zawnw bas refleks i dokładnie własnie odprowadzają te ciśnienie które tam powstaje, przy zwykłych głośnikach i zabuwoie w karoseri samochodu raczej nie powstanie.
lodoo
Posty: 6715
Rejestracja: 1 lutego 2010, 13:03
Lokalizacja: Wrocław
Gender:

Post autor: lodoo »

nic nie wycinaj... progi na dole sa dosc dziurawe :-) bo te komory za boczkami lacza sie z wnetrzem progow, z bagaznikiem, z podluznicami i ze slupkami tylnymi srodkowymi i przednimi :-D
shark

Post autor: shark »

hmmm to sie zrobi tunel akustyczny :lol:
Yakkul

Re: Jakie głośniki ???

Post autor: Yakkul »

seba-j pisze:Witam,

mam pytanko.
Jakie byście mi doradzili głośniki żeby włożył w tylne boczki?
Teraz mam w tylnej półce jajka 16''x9'' i musze ją zlikfidować.
Wsadzić stare głośniki w tylne boczki czy może kupić mniejsze głośniki np.16cm?
W drzwiach mam właśnie 16cm.
Obawiam się , że jajka mogą być za mocne do tych boczków bo tam za wiele miejsca
nie ma i nie wiem jak to będzie grało :-|

Grubą plyte mdf mam już docięta na kształy boczku trzeba tylko wyciąć otwory,
a i czym najlepiej wygłuszyć boczki?
Ja mam 30cm ale nie polecam lepiej włożyć coś mniejszego i dokładnie wygłuszyć, progi i miejsca trudno-dostępne zalalem płynem w spray`u nie pamiętam nazwy jakiś niemiecki. Jak zasycha robi się taka elastyczna guma która nie przepuszcza wilgoci. Następnie w progi i tylne boki ale tylko za siedzeniami gdzie jest kufer - wypełniłem pianką montażową było z tym sporo zabawy ale dużo lepszy efekt. Wcześniej było straszne drżenie blachy i efekt jakby głośnik zamocowany był w pudle kartonowym. Co do wypełnienia samych boczków przed założeniem głośników pomalowałem jeszcze raz blachę przykleiłem 2mm piankę jaką się stosuje pod panele podłogowe (aby zabezpieczyć blachę przed wilgocią jaką wchłania gąbka) a reszta jest wypełniona bardzo szeroką gąbką z materaca. W przednie jeśli już radzę założyć drzwi jak najmniejsze głośniki, od basu strasznie drgają cięgna zamki i szyba jeśli jest uchylona. Zamiast cieszyć się czystym dźwiękiem jest totalna porażka też miałem z tym kłopot.
seba-j

Post autor: seba-j »

no to nie dlugo zaczne coś kombinować. Najpierw wygłusze matami boczki a potem załoze głośmiki :-)
Ciekawe jaki będzie efekt ;-)
osamiec

Post autor: osamiec »

ja ostatnio zakupiłem JBL GTO 6x9, i jako że jest to najtańszy sposób wytworzenia nieco basu w samochodzie wpakuje je w tylna półkę... powiedzcie mi tylko, którędy najlepiej pociągnąć nowy kabel??
ponczek

Post autor: ponczek »

pod tylną kanapą potem pod drzwiami za tą plastikową listwą (musisz chyba pas odkręcić)
Yakkul

Post autor: Yakkul »

tak to chyba najlepsze miejsce idzie tam wiązka na światła z tyłu i można podczepić żeby nie latały luźno
elmatias88

Post autor: elmatias88 »

A ja mam tube 300W blaupunkt i wzmachol 600W i co jak co ale piere suty:))))) plus do tego 2x90 W blaupunkt efekt.... po godzinie jazdy nie słyszysz własnych myśli:D Pozdrawiam
lodoo
Posty: 6715
Rejestracja: 1 lutego 2010, 13:03
Lokalizacja: Wrocław
Gender:

Post autor: lodoo »

stary ale wypas.... to musisz robic furore na kazdej wsi...
łaaaał
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
ODPOWIEDZ