Ogłoszenie dla zarejestrowanych użytkowników:
Ze względu na to co się wydarzyło z naszym forum musisz zrobić kilka rzeczy żeby mieć znowu dostęp do swojego konta.
Spróbuj się zalogować, jeśli się to nie powiedzie, kliknij "zapominałem hasła"
Podaj swój mail i dostaniesz link do zmiany hasła - proponuję zmienić hasło na trochę mocniejsze niż mieliście ostatnio.
Dobre hasło to minimum 8 znaków, zawierające duże i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne jak - !@#$%^&*
Po zalogowaniu nowym hasłem zmień język forum na polski. Klikasz w swoją nazwę u góry po prawej a potem - User Control Panel -> Board Preferences -> Edit Global Settings -> My Language -> Polski -> i klikasz Submit
W miarę wolnego czasu forum będzie usprawniane i będą dodawane nowe funkcje.
Jeśli pojawiły się w twoim profilu dziwne "krzaczki" zamiast polskich znaków, proszę popraw je.
Dadaj również brakujące informację, taki jak płeć i swoje media społecznościowe itp.

niewiadomy czujnik

Wszystko co związane z elektryką i elektroniką w Renault 5.

Moderator: Moderatorzy

wsmpw

Post autor: wsmpw »

nie ona nie wymaga zaślepienia jest ślepa sama w sobie ... ja tak mam w 1.7 luzik
vino1986

Post autor: vino1986 »

to na jakiej zasadzie on sprawdza jakie jest spalanie skoro niby jest zaslepiony :?: wibracje silnika wylapuje :?: bo nie lape czegos...
Skiera
Posty: 13
Rejestracja: 26 lutego 2010, 17:15
Lokalizacja: W³ocawek/¯abieniec

Post autor: Skiera »

czujnik spalania stukowego działa na takiej zasadzie że w nim jest kryształ piezoelektryczny który wyłapuje niepożądane drgania wywołane przez spalanie stukowe i wysyła sygnał do centralki a centralka w zależności od sygnały zmienia kąt wyprzedzenia zapłonu to znaczy go zmniejsza i tak to przebiega w skrócie

[ Dodano: 1 Marzec 2010, 11:03 ]
''
vino1986 pisze:to na jakiej zasadzie on sprawdza jakie jest spalanie skoro niby jest zaslepiony wibracje silnika wylapuje bo nie lape czegos...
''


on nie sprawdza jakie jest spananie tylko wyłapuje drgania jak silnik jest przeciążony np jak jedziesz sobie spokojnie na 5 biegu i ostro wciśniesz pedał gazu wtedy pojawia się spalanie stukowe
ODPOWIEDZ