Ogłoszenie dla zarejestrowanych użytkowników:
Ze względu na to co się wydarzyło z naszym forum musisz zrobić kilka rzeczy żeby mieć znowu dostęp do swojego konta.
Spróbuj się zalogować, jeśli się to nie powiedzie, kliknij "zapominałem hasła"
Podaj swój mail i dostaniesz link do zmiany hasła - proponuję zmienić hasło na trochę mocniejsze niż mieliście ostatnio.
Dobre hasło to minimum 8 znaków, zawierające duże i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne jak - !@#$%^&*
Po zalogowaniu nowym hasłem zmień język forum na polski. Klikasz w swoją nazwę u góry po prawej a potem - User Control Panel -> Board Preferences -> Edit Global Settings -> My Language -> Polski -> i klikasz Submit
W miarę wolnego czasu forum będzie usprawniane i będą dodawane nowe funkcje.
Jeśli pojawiły się w twoim profilu dziwne "krzaczki" zamiast polskich znaków, proszę popraw je.
Dadaj również brakujące informację, taki jak płeć i swoje media społecznościowe itp.

Alternator brak ładowania po wymianie rozrusznika

Wszystko co związane z elektryką i elektroniką w Renault 5.

Moderator: Moderatorzy

Juri-05

Alternator brak ładowania po wymianie rozrusznika

Post autor: Juri-05 »

Witam klubowiczów. Mam problem z piątalem. Po wymianie rozrusznika na nowy, skończyło mi się ładowanie. Przepatrzyłem altek swój i zobaczyłem że mam spalone jedno z uzwojen. Kupiłem używke altka od 1,1 ale podobno był sprawny i z tego co patrzyłem a miliwoltomierzu "na sucho" napięcie wytwarza. Po założeniu do mojej renaty znowu brak ładowania. Mało tego. Na tym moim altku ładowanie czasem było czasem nie co było spowodowane jakimś przebiciem na tym uzwojeniu. Na tym kupionym ie mam wogóle ładowania. Piszę że po wymiaie rozrusznika ponieważ wcześniej było OK. I tu pojawia się moje pytaie. Czy możliwe że zamieniałem te 2 grube kable od rozrusznika miejscami?. Bo już nie mam pomysłu na to dziadostwo. Ale to wtedy mój by też nie ładował wogóle a on coś próbował. Proszę o wskazówki co i jak bo nie mam pomysłu. Szczotki i uzwojenie w tym nowym sprawdziłem jest ok i napiuęcie indukuje. Co sprawdzić po kolei bo nie mam już pomysłu.
Awatar użytkownika
kabar
Posty: 2369
Rejestracja: 30 czerwca 2007, 23:11
Lokalizacja: £ód¼
Kontakt:

Post autor: kabar »

Te dwa grube kable idą razem pod jedną śrubę.
Juri-05

Post autor: Juri-05 »

Ale jest jeszcze jeden :). Są ogólnie 3 grube i jeden na paniece konektorze.
wsmpw

Post autor: wsmpw »

tak on jest do elektromagnesu
jjmag

Post autor: jjmag »

podciągnij dodatkową masę z altka na - w aku u mnie coś takiego się działo i pomogło
lodoo
Posty: 6715
Rejestracja: 1 lutego 2010, 13:03
Lokalizacja: Wrocław
Gender:

Post autor: lodoo »

+ z alternatora idzie na elektromagnes i z niego z tej samej śruby idzie dalej do + akumulatora.
trzeci gruby jest krótki i wystaje z rozrusznika - idzie on na druga śrubę elektromagnesu.
ten z wsuwką - wiadomo.
nie ma znaczenia która śruba do których kabli w elektromagnesie, ważne, żeby odpowiednie kable były ze sobą na 1 śrubie.
Juri-05

Post autor: Juri-05 »

Dałem ciała z podłączeniem rozrusznika. Już jest wszstko OK. Renia nagrza,odśnieżona :).
Zablokowany