Ogłoszenie dla zarejestrowanych użytkowników:
Ze względu na to co się wydarzyło z naszym forum musisz zrobić kilka rzeczy żeby mieć znowu dostęp do swojego konta.
Spróbuj się zalogować, jeśli się to nie powiedzie, kliknij "zapominałem hasła"
Podaj swój mail i dostaniesz link do zmiany hasła - proponuję zmienić hasło na trochę mocniejsze niż mieliście ostatnio.
Dobre hasło to minimum 8 znaków, zawierające duże i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne jak - !@#$%^&*
Po zalogowaniu nowym hasłem zmień język forum na polski. Klikasz w swoją nazwę u góry po prawej a potem - User Control Panel -> Board Preferences -> Edit Global Settings -> My Language -> Polski -> i klikasz Submit
W miarę wolnego czasu forum będzie usprawniane i będą dodawane nowe funkcje.
Jeśli pojawiły się w twoim profilu dziwne "krzaczki" zamiast polskich znaków, proszę popraw je.
Dadaj również brakujące informację, taki jak płeć i swoje media społecznościowe itp.

OC podczas remontu i inne z nową piątką Coreya dylematy.

O wszystkim i o niczym...

Moderator: Moderatorzy

vino1986

Post autor: vino1986 »

Corey16 pisze:koleś na pewno zgłosił w urzędzie miasta że sprzedał auto
nom i ja jeszcze musialem zarejestrowac umowe kupna sprzedarzy w urzedzie skarbowym... i oplata skarbowa za moje auto kosztowala mnie rowne 0zl... teraz najgorsze wlasnie bedzie chyba ubezpieczenie OC... musze cos wykminic...
Robcio_GTT

Post autor: Robcio_GTT »

wraz z umową kupna-sprzedaży przechodzi na ciebie OC
skoro nie było płacone przez 3 lata to prawdopodobnie będziesz to musiał wyrównać :-(
vino1986

Post autor: vino1986 »

to jedyne co mi zostanie to bede musial powiedziec konserwatorowi podczas ogledzin ze jak mi nie wyda zgody na zolte blachy to ja w pizdu potne... a tego bylo by mi najbardziej szkoda... :evil:
Ostatnio zmieniony 30 listopada 2009, 20:11 przez vino1986, łącznie zmieniany 1 raz.
corey16

Post autor: corey16 »

no to jedna wielka lipa :-/ :-/ :-/
Robcio_GTT

Post autor: Robcio_GTT »

Art. 32.
1. Zbywca pojazdu mechanicznego jest obowiązany do przekazania nabywcy
dokumentów potwierdzających zawarcie umowy ubezpieczenia OC posiadaczy
pojazdów mechanicznych oraz do powiadomienia zakładu ubezpieczeń, w terminie
30 dni od dnia zbycia pojazdu mechanicznego, o fakcie zbycia tego pojazdu i o
danych osobowych nabywcy.
2. Skutki wyrządzenia szkody po dniu zbycia pojazdu mechanicznego nie obciążają
zbywcy tego pojazdu.
3. Zbywca pojazdu mechanicznego ponosi wraz z nabywcą odpowiedzialność
solidarną wobec zakładu ubezpieczeń za zapłatę składki ubezpieczeniowej
należnej zakładowi ubezpieczeń za okres do dnia powiadomienia zakładu
ubezpieczeń o okolicznościach, o których mowa w ust. 1.
kureckie30
Posty: 223
Rejestracja: 4 lutego 2010, 07:38

Post autor: kureckie30 »

nie przechodza długi poprzednich właścicieli bo i z jakiej paki. jezeli juz to od daty zakupu
vino1986

Post autor: vino1986 »

KureckiE30 pisze:nie przechodza długi poprzednich właścicieli bo i z jakiej paki. jezeli juz to od daty zakupu
o to chociaz tu mnie pocieszyles... bo tak to by byl dramat normalnie... a w umowie mam napisane ze samochod niekompletny kupilem i ze jest do kapitalnego remontu i cena zakupu 300zl... plus zdjecia... zobaczymy jak to bedzie... bede sie staral zeby nie placic kary... zobaczymy jak to bedzie... w sumie mam wujka w Pzu ktory jest jakims wyzszym szczeblem w Kielcach... wiec pewnie powie co i jak... ;-)
kureckie30
Posty: 223
Rejestracja: 4 lutego 2010, 07:38

Post autor: kureckie30 »

kup sobie nowe dokumenty bedzie taniej, numer nadwozia chyba jest na nitach wiec ekspresowa rejestracja nastapi
Ostatnio zmieniony 30 listopada 2009, 20:39 przez kureckie30, łącznie zmieniany 1 raz.
Robcio_GTT

Post autor: Robcio_GTT »

Przeczytajcie jeszcze raz 3 pkt Art. 32 "Ustawy z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych"
więc Kurecki nie masz racji :-P
Awatar użytkownika
kabar
Posty: 2369
Rejestracja: 30 czerwca 2007, 23:11
Lokalizacja: £ód¼
Kontakt:

Post autor: kabar »

Urzędu nie interesuje czy auto było kompletne, sprawne czy nie.
Sztuka jest sztuka ;-)

Z drugiej strony żeby auto zostało uznane jako zabytkowe musi mieć ileś tam procent oryginalnych części, na jednym z forum napisali:
"Żeby samochód był uznany za zabytkowy musi posiadać 70 – 75 procent oryginalnych części, ale to zależy od wieku samochodu. Im młodszy samochód tym bardziej musi być oryginalny. Jeżeli jest to bardzo stary samochód to jest większa tolerancja."

Więc jeśli rzeczoznawca zobaczy taki zapis w umowie to tym bardziej będzie wnikał jakie części użyłeś do odbudowy.
kureckie30
Posty: 223
Rejestracja: 4 lutego 2010, 07:38

Post autor: kureckie30 »

kupuje samochody bez polis oc.płace od daty zakupu i nie mam z tym najmniejszego problemu. poprzedni właściciel sie buja jak nie płacił
Robcio_GTT

Post autor: Robcio_GTT »

no i oki
wszystko do czasu, upomną się o swoje, jeżeli był brak składki
Awatar użytkownika
kabar
Posty: 2369
Rejestracja: 30 czerwca 2007, 23:11
Lokalizacja: £ód¼
Kontakt:

Post autor: kabar »

...
Ostatnio zmieniony 30 listopada 2009, 20:45 przez kabar, łącznie zmieniany 1 raz.
vino1986

Post autor: vino1986 »

nom staram sie orginalne od turbo... bo nie mam tylko oryginalnych uchwytow do turbo gaznika chlodnicy, i puszki filtra powietrza... bo w sumie chlodnica tez z Renaulta troszke mniejsza aluminiowa nie metalowa jak oryginalna... wiec mysle ze pewnie tak tragicznie by nie bylo... mam jeszcze do niego pampersy pod skrzynie i silnik oryginalne :-> i oslone wydechu w lewe nadkole... a jak sie ma do tego tapicerka i kolor nadwozia :?: :roll:
kureckie30
Posty: 223
Rejestracja: 4 lutego 2010, 07:38

Post autor: kureckie30 »

ma racje bo Puma sprzedaje ubezpieczenia wiadomości mam z pierwszej ręki :) a samochody na cześci sprzedaje na ukraine i moga mnie cmoknać w pompke
ODPOWIEDZ