Ogłoszenie dla zarejestrowanych użytkowników:
Ze względu na to co się wydarzyło z naszym forum musisz zrobić kilka rzeczy żeby mieć znowu dostęp do swojego konta.
Spróbuj się zalogować, jeśli się to nie powiedzie, kliknij "zapominałem hasła"
Podaj swój mail i dostaniesz link do zmiany hasła - proponuję zmienić hasło na trochę mocniejsze niż mieliście ostatnio.
Dobre hasło to minimum 8 znaków, zawierające duże i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne jak - !@#$%^&*
Po zalogowaniu nowym hasłem zmień język forum na polski. Klikasz w swoją nazwę u góry po prawej a potem - User Control Panel -> Board Preferences -> Edit Global Settings -> My Language -> Polski -> i klikasz Submit
W miarę wolnego czasu forum będzie usprawniane i będą dodawane nowe funkcje.
Jeśli pojawiły się w twoim profilu dziwne "krzaczki" zamiast polskich znaków, proszę popraw je.
Dadaj również brakujące informację, taki jak płeć i swoje media społecznościowe itp.

Naprawa dmuchawy

Wszystko co związane z elektryką i elektroniką w Renault 5.

Moderator: Moderatorzy

Antystatyczny

Naprawa dmuchawy

Post autor: Antystatyczny »

Witam. Nareszcie coś napiszę od siebie, może komus się przyda. Naprawa dmuchawy tej tradycyjnej( nie odśrodkowej jaką miałem w poprzedniej reni). Wszyscy wiemy, że te dmuchawy za każdym razem rozlatują się na górnej panewce.Po bliższych oględzinach i pomiarach uznałem, że to nie panewka, a oś pakietu wirnika uległa zużyciu. Co zrobić? Wpadłem na następujący pomysł. Zdjąlem wentylator(nie używać młotka), delikatnie rozkułem silnik, bo nie jest skręcany, a rozklepywany w 4 miejscach na stojanie. Następnie wyjąlem wirnik i małą praską do wymiany łożysk w odkurzaczu przesunąłem oś wirnika o około 1 cm w dół. Trzeba bardzo uważać, bo część z komutatorem jest osobno i pakiet wirnika osobno. Należy to zrobić na kilka etapów, by nie oberwać przewodów łączących komutator z wirnikiem. Najpierw przesuwamy komutator w kierunku wirnika, a następnie wirnik odsuwamy od komutatora o tę samą odległość. Mniej więcej dwie tury przesuwania i gotowe. Po zmontowaniu wszystkiego do kupy nasączyłem jeszcze górną panewkę olejem silikonowym. Siliniczek w tej chwili pracuje jak nowy.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
maciek od iwony
Posty: 1152
Rejestracja: 3 lutego 2010, 10:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: maciek od iwony »

brawo Antystatyczny.Z moim na razie jest tak sobie ale da się przeżyć.Jak zacznie bardziej brzęczeć to na pewno skorzystam.pozdrawiam.
Antystatyczny

Post autor: Antystatyczny »

mam już naprawiony drugi egzemplarz. Gdy ktoś chciał to za bardzo symboliczną opłatą wyślę na podmianke, czyli ja dostaje Twój zepsuty i odsyłam sprawny ...powiedzmy za dwa dobre piwa :)Plus koszty wysyłek oczywiście.
Hormon

Post autor: Hormon »

Możliwe ze sie skusze :)
Awatar użytkownika
maciek od iwony
Posty: 1152
Rejestracja: 3 lutego 2010, 10:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: maciek od iwony »

Wiesz Antystatyczny jak będę w Zawierciu pszczółką to chyba wpadnę do Ciebie na pogaduchy branżowe,jeśli można oczywiście?
pozdrawiam Maciek
Antystatyczny

Post autor: Antystatyczny »

Iwona/Maciek: Zapraszam :)
Yakkul

Re: Naprawa dmuchawy

Post autor: Yakkul »

Antystatyczny pisze:Witam. Nareszcie coś napiszę od siebie, może komus się przyda. Naprawa dmuchawy tej tradycyjnej( nie odśrodkowej jaką miałem w poprzedniej reni). ....
Pozdrawiam
Dobrze kombinujesz :D Ty zwiesz panewką dla mnie to łożysko ślizgowe, ale wiemy o co chodzi ;-) ja zmarnowałem 2 silniczki nie miałem sprzętu w końcu przerobiłem od renault Clio2 . Mógłbyś wkleić fotki tego sprzętu co pomógł w pracy (praski) ? Byłbym bardzo wdzięczny
Antystatyczny

Post autor: Antystatyczny »

Yakkul, bo tłukłeś młotkiem pewnie :P Daj mi na priv Twoj numer fona to porobie fotki komórką i Ci poprzesyłam, a Ty to udostępnisz, bo ja sie jakoś nie nauczyłem(linux+ericson)
skabol_87

Post autor: skabol_87 »

"antystatyczny" to ja jesli mozna chcetnie odkupie od ciebie zregenerowana dmuchawe tylko wyslij jej foto czy napeno mam ta sama no i oczywiscie cene z wysylka
Antystatyczny

Post autor: Antystatyczny »

jutro ją obstrykam, bo mam już czym i jak mi się uda obsłużyć fotosik to tutaj zamieszczę, a jak nie to Ci na mail podrzucę.
Henia

Post autor: Henia »

Witam, jestem tu nowy - konto założyłem na teściową gdyż śmiga piątką, i ma problem a mianowicie: całkowicie padła dmuchawa, rozkręciłem to, i co się okazało, że był tam włożony jakiś wentylator ponoć z fiata, dodam też, że nigdzie w pobliżu nie idzie kupić całej kompletnej dmuchawy :/ także więc moje pytanie brzmi następująco: czy faktycznie pasuje jakaś dmuchawa z fiata, ewentualnie czy ktoś może posiada takowy komplecik do odsprzedania. mam nadzieje, że obrazowo dobrze to opisałem :)


z góry dzięki za odpowiedzi :)
Piotrek
Posty: 1003
Rejestracja: 5 lutego 2010, 01:35
Lokalizacja: Morawica k.Kielc
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

sprawdz w dziale sprzedaż tam gdzies widziałem u kogos
tel. 694-451-356
Obrazek
Yakkul

Post autor: Yakkul »

Antystatyczny pisze:Yakkul, bo tłukłeś młotkiem pewnie :P Daj mi na priv Twoj numer fona to porobie fotki komórką i Ci poprzesyłam, a Ty to udostępnisz, bo ja sie jakoś nie nauczyłem(linux+ericson)
Jestem strasznie zabiegany mało bywam na forum :-P odpisuję po kilku miesiącach, myślę że fotki nie potrzebne i tak każdy wie o co chodzi.

Ale jak co pomysł rewelacja, niestety wiatraki w renówkach nie są dopracowane a co gorsza zamiast tuleja ślizgowa wyrabia się najczęściej oś i to nie tylko przypadek R5 i w 19 stkach były identyczne.
ODPOWIEDZ