Ogłoszenie dla zarejestrowanych użytkowników:
Ze względu na to co się wydarzyło z naszym forum musisz zrobić kilka rzeczy żeby mieć znowu dostęp do swojego konta.
Spróbuj się zalogować, jeśli się to nie powiedzie, kliknij "zapominałem hasła"
Podaj swój mail i dostaniesz link do zmiany hasła - proponuję zmienić hasło na trochę mocniejsze niż mieliście ostatnio.
Dobre hasło to minimum 8 znaków, zawierające duże i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne jak - !@#$%^&*
Po zalogowaniu nowym hasłem zmień język forum na polski. Klikasz w swoją nazwę u góry po prawej a potem - User Control Panel -> Board Preferences -> Edit Global Settings -> My Language -> Polski -> i klikasz Submit
W miarę wolnego czasu forum będzie usprawniane i będą dodawane nowe funkcje.
Jeśli pojawiły się w twoim profilu dziwne "krzaczki" zamiast polskich znaków, proszę popraw je.
Dadaj również brakujące informację, taki jak płeć i swoje media społecznościowe itp.

Montaż radia w R5

Wszystko co związane z elektryką i elektroniką w Renault 5.

Moderator: Moderatorzy

gajos

Montaż radia w R5

Post autor: gajos »

Witam!

Jako, że od wczoraj stałem się oficjalnym posiadaczem R5 chciałem się dowiedzieć kilku rzeczy odnośnie montażu radia. Szukałem na forum ale niewiele szczerze mówiąc znalazłem :/

Pierwsza kwestia, to czy istnieją jakieś patenty na alternatywne umiejscowienie radia? Moje radyjko nie pociągnie na pewno zbyt długo w oryginalnej dla R5 pozycji. Jeśli tak to jakie?

Druga rzecz, a raczej prośba, to czy ktoś z Was mógłby opisać mi która kostka z tych do radia jest dokładnie do czego? Wygląda to u mnie tak, że mam dwie czerwone, taka sama jak one zielona i jakaś mała żółto-czerwona.

z góry dzięki za pomoc.
lodoo
Posty: 6715
Rejestracja: 1 lutego 2010, 13:03
Lokalizacja: Wrocław
Gender:

Post autor: lodoo »

kostki znajdziesz na sieci opisy....

zamontowac mozna zamiast panelu ogrzewania.... ale trzeba troche sie pobawic, pokleic powycinac powiercic ;-) a panel ogrzewania z niewielkimi przerobkami wchodzi na dol zamiast radia....

poszukaj na starym forum... zamieszczalem kiedys fotki
osamiec

Post autor: osamiec »

Ja wywaliłem stare kostki i pociągnąłem nowe kable głośnikowe... Jedyne stare kable, które zostawiłem, to plus(czerwony) i masa(czarny), no i antenowy. Te stare kable już właściwie do niczego się nie nadawały.
gufner

Post autor: gufner »

No to kolorki kabli masz ni w 5 ni w yyy 12 :D Powinny, zgodnie ze standardem ISO byc:
- czerwona zasilanie 12V
- czarny masa
- zółty pamiec radia
- niebieski zasilanie wysowanej anteny jesli taka masz

I koniec. A te co tam u ciebie kolorowe cos, to no nie mam pojecia co i jak :D
gajos

Post autor: gajos »

No to widzę, że najszybszym sposobem będzie pociągnięcie nowych kabli :P Mam jeszcze takie pytanie do was, jako bardziej doświadczonych użytkowników R5: jak zachowują się z reguły radia z CD przy takim ustawieniu?
lodoo
Posty: 6715
Rejestracja: 1 lutego 2010, 13:03
Lokalizacja: Wrocław
Gender:

Post autor: lodoo »

tak jak w temacie o kenwoodzie poruszanym z 2 tygodnie temu....
zalezy od radia ;-)
poszukaj i poczytaj
Antystatyczny

Post autor: Antystatyczny »

Z reguły jest tak, że Cd się zacina lub nie działa ( u mnie się zacina). poważnie zastanawiam się nad radiem z portem usb, by podłaczyć pendrive i słuchać muzyki mp3 z niego, a nie z płyty. jest mnóstwo rozwiązań i mnóstwo opinii. Jak komus zalezy na krystalicznej jakości to musi poszukac droższych rozwiązań( przeróbka mocowania radia lub np. zmieniarka w bagażniku). Zdecyduj sam. Poszukaj w sieci. Ja to chwilowo olałem z braku kasy.
gajos

Post autor: gajos »

no ja mam właśnie takie radio z USB i slotem kart pamięci, więc w sumie to i tak CD mi nie potrzebne, w temacie chodziło bardziej o tą alternatywę w miejscu montażu radia. Problem mam teraz jedynie taki, że muszę drugie głośniki kupić bo 16" z poprzedniego auta nie wchodzą w otwory w drzwiach :/
lodoo
Posty: 6715
Rejestracja: 1 lutego 2010, 13:03
Lokalizacja: Wrocław
Gender:

Post autor: lodoo »

no jak 16 cali nie wchodzi to sie nie dziwie... to jakies 41cm...... :lol:
gajos

Post autor: gajos »

heheh :D sorki za pomyłkę, chodziło o 16 cm :]
ODPOWIEDZ