Ogłoszenie dla zarejestrowanych użytkowników:
Ze względu na to co się wydarzyło z naszym forum musisz zrobić kilka rzeczy żeby mieć znowu dostęp do swojego konta.
Spróbuj się zalogować, jeśli się to nie powiedzie, kliknij "zapominałem hasła"
Podaj swój mail i dostaniesz link do zmiany hasła - proponuję zmienić hasło na trochę mocniejsze niż mieliście ostatnio.
Dobre hasło to minimum 8 znaków, zawierające duże i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne jak - !@#$%^&*
Po zalogowaniu nowym hasłem zmień język forum na polski. Klikasz w swoją nazwę u góry po prawej a potem - User Control Panel -> Board Preferences -> Edit Global Settings -> My Language -> Polski -> i klikasz Submit
W miarę wolnego czasu forum będzie usprawniane i będą dodawane nowe funkcje.
Jeśli pojawiły się w twoim profilu dziwne "krzaczki" zamiast polskich znaków, proszę popraw je.
Dadaj również brakujące informację, taki jak płeć i swoje media społecznościowe itp.

Przekaźnik włączający wentylator chłodnicy

Dział poświęcony tylko Renault 5 GT Turbo.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
TQT
Posty: 1201
Rejestracja: 20 lutego 2009, 09:57
Lokalizacja: Warszawa

Przekaźnik włączający wentylator chłodnicy

Post autor: TQT »

Mam pytanie, gdzie (w jakim miejscu i do czego) jest w oryginale (GTT) zamontowany przekaźnik włączający wentylator chłodnicy? U nas ( http://www.klubrenault5.pl/viewtopic.php?t=6875 ) wentylator był podłączony bezpośrednio pod wyłącznik termiczny, bo poprzedniemu właścicielowi wygniły styki od przekaźnika, więc co się dało powycinał i spiął silnik wentylatora "na krótko" z wyłącznikiem. Chcemy to doprowadzić do prawidłowego stanu - stąd to pytanie.
Robcio_GTT

Post autor: Robcio_GTT »

W dziale Download masz schematy istalacji elektrycznej.
Na stronie czwartej masz elektrykę do GTT.
Powinno ci pomóc :okok:
Mogę jutro fotę zrobić jak coś.
Awatar użytkownika
TQT
Posty: 1201
Rejestracja: 20 lutego 2009, 09:57
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TQT »

Dzięki za odpowiedz :) , ale chodzi o umiejscowienie przekaźnika a nie o schemat elektryczny połączenia. Zdjęcie bardzo by pomogło :) .
Awatar użytkownika
djmonkey
Posty: 1012
Rejestracja: 16 października 2008, 19:49
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: djmonkey »

W R11 mam w okolicy pompki do sprysków czyli po prawej stronie niedaleko zbiornika wyrównawczego reszta przekaźników( nie liczę tych które mam w skrzynce z bezpiecznikami) po stronie lewej przy module zapłonowym jak to jest w R5 nie wiem. :P
Renault Megane 1,6 16v 110KM
Clio Turbo
Regeneracja alternatów i rozruszników

Tylko Renault
Robcio_GTT

Post autor: Robcio_GTT »

U mnie jest w okolicach prawej lampy.
Sorki, zapomniałem o focie :(
Robcio_GTT

Post autor: Robcio_GTT »

Foty nie robiłem, bo u mnie napewno nie jest w oryginalnym miejscu.
Ale napewno mają być w okolicach chłodnica-alternator-prawa lampa (oba przekaźniki : wentylator chłodnicy i gaźnika) .
Awatar użytkownika
TQT
Posty: 1201
Rejestracja: 20 lutego 2009, 09:57
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TQT »

Ale co to są "okolice"? :)
Tak bardziej chciał bym wiedzieć gdzie dokładnie - w której dziurze w karoserii ? :)
Awatar użytkownika
djmonkey
Posty: 1012
Rejestracja: 16 października 2008, 19:49
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: djmonkey »

w R11 jakieś 10-15cm od kostek łączeniowych przy lampie na klipsach do nadwozia
Renault Megane 1,6 16v 110KM
Clio Turbo
Regeneracja alternatów i rozruszników

Tylko Renault
ODPOWIEDZ