Ogłoszenie dla zarejestrowanych użytkowników:
Ze względu na to co się wydarzyło z naszym forum musisz zrobić kilka rzeczy żeby mieć znowu dostęp do swojego konta.
Spróbuj się zalogować, jeśli się to nie powiedzie, kliknij "zapominałem hasła"
Podaj swój mail i dostaniesz link do zmiany hasła - proponuję zmienić hasło na trochę mocniejsze niż mieliście ostatnio.
Dobre hasło to minimum 8 znaków, zawierające duże i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne jak - !@#$%^&*
Po zalogowaniu nowym hasłem zmień język forum na polski. Klikasz w swoją nazwę u góry po prawej a potem - User Control Panel -> Board Preferences -> Edit Global Settings -> My Language -> Polski -> i klikasz Submit
W miarę wolnego czasu forum będzie usprawniane i będą dodawane nowe funkcje.
Jeśli pojawiły się w twoim profilu dziwne "krzaczki" zamiast polskich znaków, proszę popraw je.
Dadaj również brakujące informację, taki jak płeć i swoje media społecznościowe itp.

Zwykły silnik uturbic ?

Dział poświęcony tylko Renault 5 GT Turbo.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
zaba07
Posty: 21
Rejestracja: 9 marca 2011, 21:18
Lokalizacja: ...

Zwykły silnik uturbic ?

Post autor: zaba07 »

Wszystko na ten temat mnie interesuje co tylko możliwe.

Czy się opłaca ?
Na pewno kute tłoki, nowe uszczelki pod silnik co jeszcze ?
Jakie koszta ?
A Matka wie że Ćpiesz ! ?
egonn87
Posty: 538
Rejestracja: 2 stycznia 2009, 12:11
Lokalizacja: D±br Gór

Post autor: egonn87 »

Najbardziej to sie opłaca sprowadzak z Holandii albo Francji... chciałbym cię sprowadzić na ziemię... Masz 18 lat prawo jazdy od niedawna Ile juz jeździsz autem? Twoje auto raczej nie będzie stało w garażu pod kłódką jak znam życie... Może lepiej poszukać czegoś, co nie sprawia takich problemów jak GTT, bo gtt to same wyrzeczenia i spalanie 15 l na 100. Oprócz 1.4 mono, to polecam ci wszystko. Nie wiem jaka jest zasobnośc twojego portfela i cierpliwośc, ale z auta wedrujacego po mechanikach i pochłaniającego cała kasę niekoniecznie możesz byc zadowolony
carmaker

Post autor: carmaker »

zasadnicza kwestia jaki silnik
vino1986

Post autor: vino1986 »

i zasadnicza kwestia ile chce kasy w to wpakowac... bo to tani gips nie jest...
Awatar użytkownika
-=wasq=-
Posty: 2299
Rejestracja: 5 lutego 2010, 11:45
Lokalizacja: ³ód¼

Post autor: -=wasq=- »

a ja polecam
1) google
2) racingforum


ps. beda konkrety moge odblokwac bo takie teoretyczne gdybanie to ...
lodoo
Posty: 6715
Rejestracja: 1 lutego 2010, 13:03
Lokalizacja: Wrocław
Gender:

Post autor: lodoo »

w kwestii uturbiania - polecam mój temat
tłoki i uszczelki? widzę, że masz za mało wiedzy żeby się za to samemu zabrać, a jeśli chcesz gdzieś oddać to 6-8 koła szykuj i to tak w wersji mini.
Robota samemu to 3-4 koła pod warunkiem że podzespoły dorabiasz/przerabiasz sam.
W skrócie:
- odprężenie silnika (niekonieczne do małych doładowań tak 0,4 max 0,5 bara) poprzez wymianę tłoków, ich frezowanie lub kanapkę pod głowicą bez wyjmowania tłoków - tłoki około 1500, przeróbka 4 stówki, kanapka 2 stówki
- turbina - jak się uda to 300-400zł normalnie około 800zł
- kolektor wydechowy - parę stówek
- intercooler - parę stówek
- orurowanie - parę stówek
- blow off - 2-3 stówki lub DV nie w szystkie silniki luba blow joba :P (edit -=wasq=-)
- chłodnica oleju + podstawka pod filtr + przewody - parę stówek
- wąż smarowania turbiny i odpływu + spływ do miski oleju
- paliwo - albo gaźnik ciśnieniowy - paręstówek albo instalacja LPG - tysiak z groszem albo jak masz wtrysk to świnia, wtryski + strojenie - 2,5 tysia
- większa chłodnica - 3 stówki
- przeróbka/wymiana wydechu - parę stówek
- śrubki uszczelki wężyki pierdoły - parę stówek
+ w chooy roboty i potrzebnych narzędzi
+ modyfikacje zawieszenia
+ modyfikacje hamulców
+ dobre opony

moc jaką możesz uzyskać w ten sposób w miarę bezpiecznie bez wymiany tłoków i korb na kute to trochę ponad 100KM z litra pojemności (około 2x tyle ile ma silnik wolnossący 8v) Mając więc silnik 1,4 zwykły o wiele taniej i pewniej jest wsadzić jakiś 1,8 albo 2.0 z megany/laguny/clio/19 seryjny uzyskując to samo 3x taniej.
Ostatnio zmieniony 8 kwietnia 2011, 07:42 przez lodoo, łącznie zmieniany 1 raz.
Zablokowany