Ogłoszenie dla zarejestrowanych użytkowników:
Ze względu na to co się wydarzyło z naszym forum musisz zrobić kilka rzeczy żeby mieć znowu dostęp do swojego konta.
Spróbuj się zalogować, jeśli się to nie powiedzie, kliknij "zapominałem hasła"
Podaj swój mail i dostaniesz link do zmiany hasła - proponuję zmienić hasło na trochę mocniejsze niż mieliście ostatnio.
Dobre hasło to minimum 8 znaków, zawierające duże i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne jak - !@#$%^&*
Po zalogowaniu nowym hasłem zmień język forum na polski. Klikasz w swoją nazwę u góry po prawej a potem - User Control Panel -> Board Preferences -> Edit Global Settings -> My Language -> Polski -> i klikasz Submit
W miarę wolnego czasu forum będzie usprawniane i będą dodawane nowe funkcje.
Jeśli pojawiły się w twoim profilu dziwne "krzaczki" zamiast polskich znaków, proszę popraw je.
Dadaj również brakujące informację, taki jak płeć i swoje media społecznościowe itp.

Pompa hamulcowa z peugeot 406 (podmiana)

Wszystko to co nie dotyczy napędu

Moderator: Moderatorzy

egonn87
Posty: 538
Rejestracja: 2 stycznia 2009, 12:11
Lokalizacja: D±br Gór

Pompa hamulcowa z peugeot 406 (podmiana)

Post autor: egonn87 »

Proszę wszystkich będących w temacie o przybliżenie o jaką dokładnie pompę hamulcową chodzi... liczę na jakieś zdjęcia, opisy, linki z allegro...
Awatar użytkownika
kabar
Posty: 2369
Rejestracja: 30 czerwca 2007, 23:11
Lokalizacja: £ód¼
Kontakt:

Post autor: kabar »

Ja mam pompę z jakiegoś VW. Także ma większy tłoczek i pasuje PnP do Reni :)
egonn87
Posty: 538
Rejestracja: 2 stycznia 2009, 12:11
Lokalizacja: D±br Gór

Post autor: egonn87 »

aha, ale jaka konkretnie? Bo chodzi o to, ze np. do 406 jest z tego co widzę wiele typów i nie wiem jaką kupić...
Awatar użytkownika
kabar
Posty: 2369
Rejestracja: 30 czerwca 2007, 23:11
Lokalizacja: £ód¼
Kontakt:

Post autor: kabar »

Dobre pytanie :)

Wiem że jest produkcji ATE i ma znaczek VW. Niestety, dostałem samą pompę więc nie jestem w stanie stwierdzić z czego pochodzi.
egonn87
Posty: 538
Rejestracja: 2 stycznia 2009, 12:11
Lokalizacja: D±br Gór

Post autor: egonn87 »

No a jak jest z zamocowaniem serwa np. z takiego puga 406?
qbica1988

Re: Pompa hamulcowa z peugeot 406 (podmiana)

Post autor: qbica1988 »

egonn87 pisze:Proszę wszystkich będących w temacie o przybliżenie o jaką dokładnie pompę hamulcową chodzi... liczę na jakieś zdjęcia, opisy, linki z allegro...
Przyłączam się do prośby :) szukalem cos, ale przeważnie są z absem
Awatar użytkownika
-=wasq=-
Posty: 2299
Rejestracja: 5 lutego 2010, 11:45
Lokalizacja: ³ód¼

Post autor: -=wasq=- »

trzba kupic wersje


BEZ ABS !!

oraz z jak najwiekszym tloczkiem :D
egonn87
Posty: 538
Rejestracja: 2 stycznia 2009, 12:11
Lokalizacja: D±br Gór

Post autor: egonn87 »

poszukałbys wasq w wolnej chwili jakiejś oferty na alljegro?:) Please! bo ja się tak nie znam, nie wiem która dokł. to ma być... :|
egonn87
Posty: 538
Rejestracja: 2 stycznia 2009, 12:11
Lokalizacja: D±br Gór

Post autor: egonn87 »

no, no właśnie - od 1995 i w górę... tylko ze czy ona ma cztery wyjścia na przewody? Trzeba dawać rozgałęźnik czy są takie także na cztery?
qbica1988

Post autor: qbica1988 »

-=wasq=- pisze:trzba kupic wersje


BEZ ABS !!

oraz z jak najwiekszym tloczkiem :D
wiem ze taka trzeba ale racze zadko ktos podaje rozmiar tłoczka :)
egonn87 pisze:no, no właśnie - od 1995 i w górę... tylko ze czy ona ma cztery wyjścia na przewody? Trzeba dawać rozgałęźnik czy są takie także na cztery?
jak nie ma ABSu to ma 4 wyjscia :P
Awatar użytkownika
tommies
Posty: 1474
Rejestracja: 5 maja 2008, 09:42
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tommies »

Dokładnie tak. Bez ABS ma 4 wyjścia. Jak mnie pamięć nie zawodzi to tłoczek ma 23 MM.
Chyba ta jest taka http://allegro.pl/pompa-hamulcowa-peugeot-406-1-9-td-i1434944321.html ale trzeba gościa dobytać czy to Bendix/Bosch
RYCHO35
Posty: 1052
Rejestracja: 5 lutego 2010, 15:45
Lokalizacja: Bytom

Post autor: RYCHO35 »

zapytam z czystej ciekawości-po co podmieniać pompe hamulcową z jakiegoś innego auta i kombinować skoro do r5 można dostać bez problemu za 120 zeta i nie bawić się w żadne przeróbki? Ma to jakiś sens, są z tego jakieś korzyści? Bo straty w skrajnych przypadkach mogą być i to poważne.
Awatar użytkownika
tommies
Posty: 1474
Rejestracja: 5 maja 2008, 09:42
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tommies »

Zysk jest kolosalny - dużo lepsze spowalniacze, bo nawet z pompą od 406 ciężko to hamulcami nazwać.
wsmpw

Post autor: wsmpw »

jak myślicie czy piątka z automatyczną skrzynią miała lepszą pompe??
ODPOWIEDZ