Ogłoszenie dla zarejestrowanych użytkowników:
Ze względu na to co się wydarzyło z naszym forum musisz zrobić kilka rzeczy żeby mieć znowu dostęp do swojego konta.
Spróbuj się zalogować, jeśli się to nie powiedzie, kliknij "zapominałem hasła"
Podaj swój mail i dostaniesz link do zmiany hasła - proponuję zmienić hasło na trochę mocniejsze niż mieliście ostatnio.
Dobre hasło to minimum 8 znaków, zawierające duże i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne jak - !@#$%^&*
Po zalogowaniu nowym hasłem zmień język forum na polski. Klikasz w swoją nazwę u góry po prawej a potem - User Control Panel -> Board Preferences -> Edit Global Settings -> My Language -> Polski -> i klikasz Submit
W miarę wolnego czasu forum będzie usprawniane i będą dodawane nowe funkcje.
Jeśli pojawiły się w twoim profilu dziwne "krzaczki" zamiast polskich znaków, proszę popraw je.
Dadaj również brakujące informację, taki jak płeć i swoje media społecznościowe itp.

Kabar - Alfa Romeo 156 2.5 V6 24V Q-System SW Distinctive

Tutaj prezentujemy nasze auta, inne niż Renault 5

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
kabar
Posty: 2369
Rejestracja: 30 czerwca 2007, 23:11
Lokalizacja: £ód¼
Kontakt:

Kabar - Alfa Romeo 156 2.5 V6 24V Q-System SW Distinctive

Post autor: kabar »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
jjmag

Post autor: jjmag »

Ło Kabarku ale żeś pojechał furka wypas na stare lata widzę jak włoski ogier chcesz się poczuć, muszę cię tylko jednym zmartwić podobno skóra na fotelach dla mężczyzn jest niezdrowa ale co tam :okok:
A tak z ciekawości maska z czego jest wykonana bo dosyć fajnie się to prezentuje tylko szkoda że widać przez nią po całości a nie tylko serce bo aku i zbiorniczki z płynami nie za ciekawie prezentują się w porównaniu do reszty
Awatar użytkownika
kabar
Posty: 2369
Rejestracja: 30 czerwca 2007, 23:11
Lokalizacja: £ód¼
Kontakt:

Post autor: kabar »

Mam dwie maski, standardową i z plexi ;-)

Czy skóra niezdrowa...a co jest teraz zdrowe?:>
Sylwó¶
Posty: 265
Rejestracja: 1 grudnia 2009, 12:55
Lokalizacja: Lubartów
Gender:

Post autor: Sylwó¶ »

:okok: elegancko :lol:
jjmag

Post autor: jjmag »

niezdrowa ponieważ mężczyźni dużo szybciej dostają hemoroidów po skórzanych fotelach
Awatar użytkownika
kabar
Posty: 2369
Rejestracja: 30 czerwca 2007, 23:11
Lokalizacja: £ód¼
Kontakt:

Post autor: kabar »

Kobiety nie? Hemoroidy nie są domeną mężczyzn przecież :-)
jjmag

Post autor: jjmag »

ja czytałem o mężczyznach ale mniejsza o to furacz fajny i nawet jak na kombi
b.pawelek
Posty: 34
Rejestracja: 5 lipca 2010, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: b.pawelek »

Auto świetne.
Zmieniłbym tylko zegary na te sportpackowe (czarne) i już byłoby super.
Szpere miałeś fabrycznie czy ktoś ją gdzieś dokładał?
Awatar użytkownika
kabar
Posty: 2369
Rejestracja: 30 czerwca 2007, 23:11
Lokalizacja: £ód¼
Kontakt:

Post autor: kabar »

Zastanawiałem się nad tymi zegarami, nawet kupiłem obrotomierz na przymiarkę ale na razie odpuściłem - te zielono/srebrne są bardzo ładne.

Szpery nie mam, Q-System to oznaczenie skrzyni biegów japońskiej firmy Aisin. Tutaj informacja z testu jedej z gazet:

„190 koni i skrzynia Q-System

Silnik 2.5 V6 24V to najmocniejsza z jednostek napędowych montowanych w tym samochodzie. Sześciocylindrowy motor w układzie widlastym, o mocy 190 KM, pozwala nazwać auto prawdziwym gepardem na drodze. Przy ręcznym, sportowym ustawieniu skrzyni biegów do "setki" testowana Alfa rozpędza się w zaledwie 7,4 sekundy. Nieco wolniejsza jest po włączeniu opcji "City", czyli automatycznej skrzyni biegów - 8,5 sekundy. Wówczas jazda jest bardziej płynna, ale mniej dynamiczna.

Podczas próby prędkości udało się nam rozpędzić testowany samochód do 225 km/h (dane fabryczne - 230 km/h). Niestety, wówczas "gepard" jest paliwożerny (około 18 i więcej litrów na 100 km). W wypadku ustawienia opcji "City", przy spokojnej jeździe z wykorzystaniem automatycznej skrzyni biegów, samochód spala około 12 litrów na 100 km.

Ciekawym rozwiązaniem zastosowanym w testowanej Alfie 156 jest dźwiękowa informacja o włączeniu biegu wstecznego. Po przełączeniu dźwigni na "R" i puszczeniu pedału hamulca, auto ostrzega użytkowników drogi przerywanym sygnałem dźwiękowym, że wykonujemy manewr cofania.

Podczas testu, na dystansie ponad 2350 km, przy jeździe dynamicznej w mieście i dosyć szybkiej na trasie nasza Alfa średnio na 100 km spaliła 12,5 litra paliwa. Biorąc pod uwagę osiągi samochodu i moc silnika nie jest to ilość przerażająca…”
vino1986

Post autor: vino1986 »

nawet fajnie sie prezentuje... a tak w ogole to nie zgoliles jej juz :?:
b.pawelek
Posty: 34
Rejestracja: 5 lipca 2010, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: b.pawelek »

co do q-systemu to moja wina z rozpędu pomyślałem o szperze bo zdarza się ona częściej niż to co jest u ciebie:)

Granie masz chyba zwykłe a nie BOSE prawda?
Subwoofer masz seryjny?
Awatar użytkownika
kabar
Posty: 2369
Rejestracja: 30 czerwca 2007, 23:11
Lokalizacja: £ód¼
Kontakt:

Post autor: kabar »

Tak, granie jest seryjne z fabrycznie montowanym radiem CD Clariona.
Subwoofer także jest fabryczny. To jest najbardziej rozbudowany system jaki wtedy był, w tych latach nie było jeszcze Bose.
krzychoo
Posty: 3
Rejestracja: 13 września 2010, 11:56
Lokalizacja: Krk / Wawa

Post autor: krzychoo »

Bardzo ładna. Też mam 156 2.5 V6, tylko sedan i z manualną skrzynią. Za to też Blu Cosmo. :) Wcześniej miałem Sportwagona z 2.0 TS pod maską.
Dobry wybór! :)
Pozdrawiam,
krzychoo
lodoo
Posty: 6715
Rejestracja: 1 lutego 2010, 13:03
Lokalizacja: Wrocław
Gender:

Post autor: lodoo »

poleciałeś ;-)
piękne auto, z resztą jak wszystkie Twoje :-) rodzynki po prostu... gdzie ty je znajdujesz...
wsmpw

Post autor: wsmpw »

lodoo pisze:gdzie ty je znajdujesz...
zagramanicą :lol:
Zablokowany