Ogłoszenie dla zarejestrowanych użytkowników:
Ze względu na to co się wydarzyło z naszym forum musisz zrobić kilka rzeczy żeby mieć znowu dostęp do swojego konta.
Spróbuj się zalogować, jeśli się to nie powiedzie, kliknij "zapominałem hasła"
Podaj swój mail i dostaniesz link do zmiany hasła - proponuję zmienić hasło na trochę mocniejsze niż mieliście ostatnio.
Dobre hasło to minimum 8 znaków, zawierające duże i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne jak - !@#$%^&*
Po zalogowaniu nowym hasłem zmień język forum na polski. Klikasz w swoją nazwę u góry po prawej a potem - User Control Panel -> Board Preferences -> Edit Global Settings -> My Language -> Polski -> i klikasz Submit
W miarę wolnego czasu forum będzie usprawniane i będą dodawane nowe funkcje.
Jeśli pojawiły się w twoim profilu dziwne "krzaczki" zamiast polskich znaków, proszę popraw je.
Dadaj również brakujące informację, taki jak płeć i swoje media społecznościowe itp.

Licznik- zegary, co pasuje BEZ PROBLEMU

Wszystko co związane z elektryką i elektroniką w Renault 5.

Moderator: Moderatorzy

rafantek

Licznik- zegary, co pasuje BEZ PROBLEMU

Post autor: rafantek »

Jak juz pisalem gdzies tam, padł mi predkosciomierz, wiec moze by calosc wymienic? Mam te takie ubogie, z kontrolka chlodzienia/przegrzania, oleju wskanizk paliwa i rezerwy kontrolka predkosciomierz, kontrolka ssania i 2 rzedy kontrolek po bokach. Co bedzie pasowalo bez problemow w jego miejsce? I czy takie pasujace bedzie mialo kontrolke rezerwy? rozumiem ze dojdzie we polaczeni obrotka ale to pikus i zmiana czujnika temp cieczy zeby wskaznik chodził. Czy te majace wskaznik maja tez kontrolke?

Ew zanabede oryginalne, lub pasujace :)
gufner

Post autor: gufner »

Jak masz ubogie to dam ci gratisowo kompletne zegary, przelorzysz predkosciomiesz i jazda. Jak chcesz dam ci do przymiarki sama szybke od bogatej wersji zegarow i zoabczysz czy ci przypasuja rozmiarowo. Ale wotpie aby sie zmiescily bez ciecia deski. Pozdro z Lodzi :D
lodoo
Posty: 6715
Rejestracja: 1 lutego 2010, 13:03
Lokalizacja: Wrocław
Gender:

Post autor: lodoo »

szukaj na forum.... bylo pare razy...
rafantek

Post autor: rafantek »

oj chlopieLodoo, wierz mi ze sztuka poruszania sie po forum jest mi skądinąd znana, skad to moze pozniej jak sie przedstawie na dobrze :)

Z tego co znalazłem niestety nie wynika jasno jak jest... kilka gdyban, kilka "kup i przymierz" Mnie chodzi o ksztalt szybki zeby wpasowała ładnie i linka zeby podeszła, ew podłaczenia elektryczne, choc to akurat pikus do przerobienia

gufner, jak najbardziej jestem zainteresowany takim giftem, nawet wymiennie za złoty napoj :) daj tylko jakies namiary na siebie na PW i jutro u ciebie jestem, w zasadzie rozwiaze to moj problem :P:P:):)
lodoo
Posty: 6715
Rejestracja: 1 lutego 2010, 13:03
Lokalizacja: Wrocław
Gender:

Post autor: lodoo »

no to slabo ja znasz... sorry ale jak wiem ze dokladnie takie pytania i odpowiedzi byly to co myslisz ze po kilku tygodniach juz bedize wiadomo dokladnie skoro jakis czas temu nie bylo wiadomo?? a jak juz twierdzisz ze znalazles tematy o takich rzeczaqch to je kontynuuj a nie tworz nowy - przez takie jak twoje postepowanie potem jest 50 ematow o tym samym i niczego nei mozna znalezc...
z reguly nei odkopuje sie tematow zeby wyrazic np swoja opinie albo potwierdzic rzecz juz oczywista w temacie... ale zeby zapytac o cos nowego albo dac znac o czyms nowym w konkretnym temacie - wypada odgrzebac nawet i roczny temat...
myslenie nie boli... klepanie nowych tematow i postow jest jednak latwiejsze, co?...

szybka z r5 pasuje tylko z r5, z r19 ma inna krzywizne.... bylo
temat o linkach byl bardzo niedawno - sam pomagalem agnieszce sobie z tym poradzic...
poalczenia elektryczne sa w serwisowce... tez pisalem o tym...

i ty szukales tak??
wsmpw

Post autor: wsmpw »

yy że ja sie dołącze ja zrobiłem to bez serwisówek itp da sie to zrobić.. zajeło mi to z 4 godziny :mrgreen:
rafantek

Post autor: rafantek »

Lodoo, widze kolego ze ty lubisz byc moderatorem. Uczyc mnie w poslugiwaniu sie forum nie musisz, mam to doskonale obcykane. Moje działanie jest proste, nie znalazłem wyczerpujacych odpowiedzi w wątkach ktore przeczytalem, a pytania w nich sa sformuowane nie wprost, a juz tym bardziej odpowiedzi, ale poswiece troche czasu i wydobede z nich informacje pytajac dalej o konkrety. Załorzylem kilka KLAROWNYCH postow z pytaniami oczekujac KLAROWNYCH informacji. To nie jest robienie balaganu, ale mozesz miec odmienne zdanie. Skasuj wiec moje tamaty, odgrzeje te ktore wspominasz.
corey16

Post autor: corey16 »

pisze tu żeby nie otwierać nowego

chodzi mi dokładnie o to co powyżej, wiem ze od r19 zegary pasują, a np od r21 na pierwszy rzut oka są takie same
tu są od 19
http://www.allegro.pl/item539687527_zeg ... tingu.html

a tu od 21
http://www.allegro.pl/item537018035_ren ... erzem.html

a od Clio I pasują? bo te są fajne
http://www.allegro.pl/item521027111_ren ... obacz.html
http://www.allegro.pl/item539687517_zeg ... od_ss.html

wiadomo że kąt szybki w 19 inny i że elektrykę trzeba przerobić a co z tarczami? jak moje są do 180km a wkładane do 220km to czy tarcze tez muszę przerobić
ja mam takie jak tu
http://www.allegro.pl/item518850009_ren ... cznik.html

:roll: ale tu linków na wklejałem
a możne takie sobie wsadzę
http://www.allegro.pl/item531509466_ren ... egary.html
lodoo
Posty: 6715
Rejestracja: 1 lutego 2010, 13:03
Lokalizacja: Wrocław
Gender:

Post autor: lodoo »

predkosciomierze sa wyskalowane dobrze... wszystkie skrzynie renault maja takie samo przelozenie na wyjscie linki, takze luzik ;-)
do R5 pasuja takie z szybka od R5
tyly sa wszystkie takie same i pasuja... trzeba tylko obciac te lapy :-D
kiedys kupowalem z clio i nie wiem czy szybka nie pasowala... nie pamietam juz...
szybka z R19 wchodzi po dopieszczeniu tu i tam..., bez dopieszczania wchodzi na wierzch i opiera sie na rancie - ale sama szybka - i wystaje jakies 0,5cm tylko
21 nie wiem
Ostatnio zmieniony 28 stycznia 2009, 23:34 przez lodoo, łącznie zmieniany 1 raz.
corey16

Post autor: corey16 »

Ok dzieki, zawsze gdy o cos pytam zawsze oczekuje odpowiedzi od Ciebie ;)
pavko

Post autor: pavko »

;-)
Lodoo pisze:wszystkie skrzynie renault maja takie samo przelozenie na wyjscie linki, takze luzik ;-)
nieprawda...
22/18 21/18 21/19 21/20 21/29 (wydaje mi się że jest to błąd druku ale występowało w 2 przypadkach) Electronic
Ogólnie modeli skrzyń JBx i JC5 jest 246 (do lutego 1997) ;) Jest w czym wybierać :P
lodoo
Posty: 6715
Rejestracja: 1 lutego 2010, 13:03
Lokalizacja: Wrocław
Gender:

Post autor: lodoo »

no tak... ale sa tez rozne przelozenia glowne, a przelozenie na licznik jest juz za glownym...
suma sumarum powinno byc na licznik zawsze tak samo...
a poza tym co to za roznice sa... tyle to jest roznicy na innych oponach ;-)
22/18 = 1,222
21/18 = 1,167
21/19 = 1,105
21/20 = 1,050
Piotrek
Posty: 999
Rejestracja: 5 lutego 2010, 01:35
Lokalizacja: Morawica k.Kielc
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

licznik SAGEM ciężko jest dopasować do szybki od 5.
w innych jest na zatrzaski a w tych na śrubki
tel. 694-451-356
Obrazek
żuwik

Post autor: żuwik »

Lodoo pisze:no tak... ale sa tez rozne przelozenia glowne, a przelozenie na licznik jest juz za glownym...
suma sumarum powinno byc na licznik zawsze tak samo...
a poza tym co to za roznice sa... tyle to jest roznicy na innych oponach ;-)
22/18 = 1,222
21/18 = 1,167
21/19 = 1,105
21/20 = 1,050
Załóż inne opony, inne zegary i multiplikuj błąd. Dobra rada. Jak trafisz niefartownie i powiążesz pierwsze z ostatnim masz 14% różnicy, błahostka. 5% w najlepszym przypadku też jest grubo poza normą.
lodoo
Posty: 6715
Rejestracja: 1 lutego 2010, 13:03
Lokalizacja: Wrocław
Gender:

Post autor: lodoo »

nowe standardowe samochody maja odchylki nawet o 10%....
czytalem taki test przy roznych predkosciach roznych aut jakis czas temu....

przerabialem zegary z R5 z obrotkiem i bez, clio 1.4, R19 1.7, R5 GTE, mialem w sumie 3 skrzynie biegow - wszystko pokazywalo raczej dobrze... porownywalem z meganka, sprawdzalem na takich drogowych miernikach co pokazuja...
moze dobrze trafialem z zegarami... nie wiem...
ODPOWIEDZ