Ogłoszenie dla zarejestrowanych użytkowników:
Ze względu na to co się wydarzyło z naszym forum musisz zrobić kilka rzeczy żeby mieć znowu dostęp do swojego konta.
Spróbuj się zalogować, jeśli się to nie powiedzie, kliknij "zapominałem hasła"
Podaj swój mail i dostaniesz link do zmiany hasła - proponuję zmienić hasło na trochę mocniejsze niż mieliście ostatnio.
Dobre hasło to minimum 8 znaków, zawierające duże i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne jak - !@#$%^&*
Po zalogowaniu nowym hasłem zmień język forum na polski. Klikasz w swoją nazwę u góry po prawej a potem - User Control Panel -> Board Preferences -> Edit Global Settings -> My Language -> Polski -> i klikasz Submit
W miarę wolnego czasu forum będzie usprawniane i będą dodawane nowe funkcje.
Jeśli pojawiły się w twoim profilu dziwne "krzaczki" zamiast polskich znaków, proszę popraw je.
Dadaj również brakujące informację, taki jak płeć i swoje media społecznościowe itp.

wtrysk do gtt

Jednostki wolnossące i doładowane, serducha renatek :-)

Moderator: Moderatorzy

dzik

Post autor: dzik »

-=wasq=- pisze:dzik robil wtrysk ale nie wiem jak skonczyl sie ten projekt niestety nie czesto jzu tutaj zaglada :(
Teraz znalazlem temat :)

Wtrysk robilem i zrobilem, dzialal.
Projekt narazie w odstawce, ale sa plany by wskrzesic.
Jezdzil, dzialal 120x lepiej niz gaznik, stabilne obroty, zero dlawienia, idealny AFR w calym zakresie, zapala na zimno bez zadnych problemow, nie potrzeba linka regulowac ssania :)
Testowalem na malych wtryskach, pozniej dorabialem kolektor pod wieksze i wtedy peojekt umarl.

Co potrzeba miec:
- komputer, najlepiej jakies SA. Ja mialem megasquirta I. Ceny latwo znajdziecie.
- przepustnica z tps, ja zalozylem od saxo, ma wbudowana przy okazji temp powietrza
- dodatkowy czujnik temperatury wody
- wtryski, mozna zamontowac w kolktor, mozna w miejscu gaznika (a'la spi)

Zamiast SA mozna pokusic sie o swinke ktora obsluguje sterowanie wtryskami, np ecumaster.

http://217.153.45.179/album/album91/log_ms1.jpg
http://217.153.45.179/album/album91/IMG_6452.sized.jpg
http://217.153.45.179/album/album91/IMG_6474.sized.jpg

EDIT: Szukam kumatego tokarza, jak takiego znajde to mozna produkowac kit'y do uwtryskowienia ;)
wsmpw

Post autor: wsmpw »

no fajnie fajnie ale żeby zaprogramować to trza mieć troche wiedzy.. możesz napisać co potrzebowałeś do programowania i jakąś literature na ten temat?
Arti

Post autor: Arti »

dzik pisze:Szukam kumatego tokarza, jak takiego znajde to mozna produkowac kit'y do uwtryskowienia ;)
co potrzebujesz dorobić ?
jakiś rysunek w cadzie masz czy coś
mogę zapytać jednego
dzik

Post autor: dzik »

Programowanie zalezy od ECU, ale nie jest to grzebanie w epromach, zawsze jest soft.

Rysunkow nie mam, ale moge cos zrobic. Do idealu trzeba troche prac tokarsko-frezarskich.
Tulejki pod wtryski i obsadzenie ich w kolektorze.
Arti

Post autor: Arti »

dzik pisze:Rysunkow nie mam, ale moge cos zrobic.
jak Ci się będzie chciało narysować, to pisz na pw
wsmpw

Post autor: wsmpw »

dzik od czego miałeś zamontowane wtryski w ten kolektor?
dzik

Post autor: dzik »

pierwsze podejscie od czegos malego wolnossacego, pracowaly prawie na max bez doladowania, pozniej zalozylem 370ccm
ODPOWIEDZ