Witka
Kable włąsnie kupiłem, bede montował w wolnej chwili. Bolce do wtyki zaadoptuje z jakieś kupnej za 2,5 zeta bo oczywiście w orginalnej sa tylko do głosników na przód. CO najlepsze orginalne kable "przednie" są podłączone do tylnych wyjsc radia, ahh te francuzy.
Panowie z grubością kabli nie ma co przesadzać, trzeba realnie podejść do sprawy. Przede wszystkim długość jest ważna bo jak jest 1m kabla to czy sie da 0,75 czy 2,5 mm^2 to nie ma zupełnie znaczenia, poza tym, że z 2,5mm to sie natyracie zeby to podłączyć i ułożyć. 2,5mm^2 to prawie 2mm średnicy wiąchy miedzi. Dodając izolację daje to kabel o grubości z jaką za cholere nie idzie się dogadać, wiem bo mam takie w domu do kolumn

.
Po drugie rezystancja jaką wprowadza kabel ma wpływ na parametr głośnika zwany Qts, czyli dobroć całkowitą. W instalacjach glosników w obudowach zamkniętych lub free air , zmianę parametru Qts można pominąć a gdy glosnik zabudowany jest w obudowę bas reflex, wpływ rezystancji kabla moża uwzględnić przy projekcie. Wtedy wyjdzie czy warto starać sie o gruby kabel czy nie.
Typowy glośnik o impedancji 4 ohm ma rezystancję cewki ok 3,5 ohma, więc wpływ kabla o rezystancji np. 0,5ohm nie jest tak kolosalny jakby się mogło wydawać, to zaledwie 1/7 rezystancji glośnika więc i zmiana parametru Qts w jednakowym stopniu. Nawet w obudowie bas reflex zmiana taka jest nieodczuwalna, wieksze zmiany paramterów głośnika wynikają chociażby z warunków atmosferycznych. Skok temeratury o 20 stopni i zupełnie inne parametry. No i 0,5 ohma to całkiem sporo metrów kabla. Dla przykładu popatrzcie na tabelkę
http://www.audio.com.pl/archiwum/Kable.php , tani przewód o przekroju 1mm^2 ma ledwie 35m ohmów na metr i to dla obu żył ! To daje niebagatelne 13 m kabla głośnikowego zeby uzyskać wspomniane przykładowe 0,5 ohma które i tak nie ma zupełnie znaczenia na pracę głośnika.
Jasne jak ktoś chce 50A kablem puszczać to może inwestować w przekroje ale zwykłe samochodowe głosniki, podłączone do zwykłego radia któe ledwo wyciaga 15W RMS .. nie ma co przesadzać.
Grubość kabla to mit, jak jeden z wielu w technice audio.