Ogłoszenie dla zarejestrowanych użytkowników:
Ze względu na to co się wydarzyło z naszym forum musisz zrobić kilka rzeczy żeby mieć znowu dostęp do swojego konta.
Spróbuj się zalogować, jeśli się to nie powiedzie, kliknij "zapominałem hasła"
Podaj swój mail i dostaniesz link do zmiany hasła - proponuję zmienić hasło na trochę mocniejsze niż mieliście ostatnio.
Dobre hasło to minimum 8 znaków, zawierające duże i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne jak - !@#$%^&*
Po zalogowaniu nowym hasłem zmień język forum na polski. Klikasz w swoją nazwę u góry po prawej a potem - User Control Panel -> Board Preferences -> Edit Global Settings -> My Language -> Polski -> i klikasz Submit
W miarę wolnego czasu forum będzie usprawniane i będą dodawane nowe funkcje.
Jeśli pojawiły się w twoim profilu dziwne "krzaczki" zamiast polskich znaków, proszę popraw je.
Dadaj również brakujące informację, taki jak płeć i swoje media społecznościowe itp.

Czujnik temperatury na komputer 1.4 mono????

Jednostki wolnossące i doładowane, serducha renatek :-)

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Rudi
Posty: 18
Rejestracja: 10 lipca 2012, 14:03
Lokalizacja: £ód¼

Czujnik temperatury na komputer 1.4 mono????

Post autor: Rudi »

Witam jak w temacie potrzebuje info gdzie znajduje się czujnik odpowiedzialny za przekazywanie info na komputer o temperaturze silnika.... Moja piąteczka chodzi cały czas na ssaniu mam takie dziwne wrażenie... Przy pompie wody jest czujnik temp na zegar 2 pinowy (jest to wersja campus czyli od kontrolki że mototr się przegrzewa). Silnik 1.4 na mono wytrysku.

Potrzebuje waszej pomocy:)
Szlachta jeździ na żyznej glebie xD
Awatar użytkownika
djmonkey
Posty: 1012
Rejestracja: 16 października 2008, 19:49
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: djmonkey »

czujnik temp. który idzie na sterownik jest przykręcony do kolektora ssącego lub druga wersja i tą osobiście miałem u siebie był on wkręcony w dużą zaślepkę głowicy od strony skrzyni
Renault Megane 1,6 16v 110KM
Clio Turbo
Regeneracja alternatów i rozruszników

Tylko Renault
Awatar użytkownika
Rudi
Posty: 18
Rejestracja: 10 lipca 2012, 14:03
Lokalizacja: £ód¼

Post autor: Rudi »

Dzięki wielkie, w kolektorze mam tylko dwa czujniki masy/temp powietrza jak dobrze pamiętam. Popatrze w głowice od strony skrzyni...ale obawiam się,że to nie będzie takie proste;p Bo już wielokrotnie go szukałem i nigdzie nie rzucił mi się w oczy;/ pamiętasz może ile pinowy był???
Szlachta jeździ na żyznej glebie xD
Awatar użytkownika
djmonkey
Posty: 1012
Rejestracja: 16 października 2008, 19:49
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: djmonkey »

czujniki są 2 w kolektorze i właśnie jeden jest od temperatury silnika a drugi od temp powietrza .
od temp powietrza przechodzi na wylot a od temp. silnika jest tylko wkręcony w wgłębienie.
czujnik masy to realizuje map sensor na ścianie grodziowej
Renault Megane 1,6 16v 110KM
Clio Turbo
Regeneracja alternatów i rozruszników

Tylko Renault
Awatar użytkownika
Rudi
Posty: 18
Rejestracja: 10 lipca 2012, 14:03
Lokalizacja: £ód¼

Post autor: Rudi »

Ale moje oba są wkręcone w kolektor na zew cylindrach i jak je powykręcałem to jeden wygląda na to że odpowiada kontrole masy powietrza a drugi za temp. W zasadzie to oba wyglądają podobnie jak te na przepływce jak dobrze pamiętam... Czujnik temperatury silnika powinien być wkręcony w jakiś płaszcz wodny a takiego jeszcze nie znalazłem prócz tego przy pompie wody:(;/ Pomóżcie mi to znaleźć bo już tracę pomysły;/
Szlachta jeździ na żyznej glebie xD
dredzioch1
Posty: 644
Rejestracja: 30 stycznia 2011, 23:55
Lokalizacja: Poznañ

Post autor: dredzioch1 »

Jakiś czujnik u mnie jest wkręcony w blok silnika w okolicy wiatraka chłodnicy. Ale nie wiem od czego to. BTW jakoś bardziej mnie się wydaje, że auto ciągnie Ci gdzieś lewe powietrze,
zappy
Posty: 16
Rejestracja: 24 marca 2013, 14:25
Lokalizacja: warszawa

Post autor: zappy »

W bloku silnika przy wentylatorze chłodnicy to czujnik ciśnienia oleju. U mnie od temperatury są dwa jeden w chłodnicy włącza wentylator i w pompie wody od wskaźników na zegarach o innych na razie nie wiem.
Awatar użytkownika
djmonkey
Posty: 1012
Rejestracja: 16 października 2008, 19:49
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: djmonkey »

Pisałem już raz. Obydwa czujniki wkręcone w kolektor mierzą temperaturę jeden powietrza zasysanego drugi silnika i ten drugi wcale nie musi być wkręcony w płaszcz wodny co prawda lepiej by było ale producent przewidział inaczej i jest wkręcony w kolektor .

oby dwa czujniki są oparte na tych samych termistorach .
Renault Megane 1,6 16v 110KM
Clio Turbo
Regeneracja alternatów i rozruszników

Tylko Renault
Awatar użytkownika
Rudi
Posty: 18
Rejestracja: 10 lipca 2012, 14:03
Lokalizacja: £ód¼

Post autor: Rudi »

W takim wypadku bardzo dziękuje za info...zamówię oba czujniki dla świętego spokoju o ile uda mi się je znaleźć:)
Szlachta jeździ na żyznej glebie xD
Awatar użytkownika
djmonkey
Posty: 1012
Rejestracja: 16 października 2008, 19:49
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: djmonkey »

a sprawdziłeś chociaż czy są sprawne ?
Renault Megane 1,6 16v 110KM
Clio Turbo
Regeneracja alternatów i rozruszników

Tylko Renault
Awatar użytkownika
Rudi
Posty: 18
Rejestracja: 10 lipca 2012, 14:03
Lokalizacja: £ód¼

Post autor: Rudi »

Podpinałem się kompem pod nią i głupoty pokazuje... temp silnika raz -40 za chwile +70:/
Szlachta jeździ na żyznej glebie xD
Awatar użytkownika
djmonkey
Posty: 1012
Rejestracja: 16 października 2008, 19:49
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: djmonkey »

no to szukaj najpierw w kablach a nie czujniku bo one praktycznie się nie psują
Renault Megane 1,6 16v 110KM
Clio Turbo
Regeneracja alternatów i rozruszników

Tylko Renault
ODPOWIEDZ