Ogłoszenie dla zarejestrowanych użytkowników:
Ze względu na to co się wydarzyło z naszym forum musisz zrobić kilka rzeczy żeby mieć znowu dostęp do swojego konta.
Spróbuj się zalogować, jeśli się to nie powiedzie, kliknij "zapominałem hasła"
Podaj swój mail i dostaniesz link do zmiany hasła - proponuję zmienić hasło na trochę mocniejsze niż mieliście ostatnio.
Dobre hasło to minimum 8 znaków, zawierające duże i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne jak - !@#$%^&*
Po zalogowaniu nowym hasłem zmień język forum na polski. Klikasz w swoją nazwę u góry po prawej a potem - User Control Panel -> Board Preferences -> Edit Global Settings -> My Language -> Polski -> i klikasz Submit
W miarę wolnego czasu forum będzie usprawniane i będą dodawane nowe funkcje.
Jeśli pojawiły się w twoim profilu dziwne "krzaczki" zamiast polskich znaków, proszę popraw je.
Dadaj również brakujące informację, taki jak płeć i swoje media społecznościowe itp.

Wybór odtwarzacza CD

Wszystko co związane z elektryką i elektroniką w Renault 5.

Moderator: Moderatorzy

osamiec

Post autor: osamiec »

unikorn pisze:Z tym BOCSHMANNEM to słyszałem że nie do końca jest taka straszna lipa. Sam miałem kiedyś basowe 30cm dudniły jak szalone.
To samo przez siebie mówi:-P... Boschman hałasu robi dużo to fakt, ale jeśli chodzi o jakiekolwiek przyzwoite walory odsłuchowe tych głośników, to są żadne... No chyba, że wiksa na kaseciak i pod remizę zrobić hałas... Albo chałę :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
arex2006

Post autor: arex2006 »

brat ma taki "zestaw" boschmann'a kickbass + średniak + tweeter oczywiście na zwrotnicach. każdy jeden głośnik gra makabrycznie. jako zestaw grają dużo lepiej co nie zmienia faktu że to szit :)
Antystatyczny

Post autor: Antystatyczny »

taaa....a Panasonic za 499 ma końcówkę TA8210 .....tę samą co mój Medion :D za 119 złociszy . Nie gadać mi tu o stali, czy Mercedesie, bo nie o to chodzi. Kupujesz Philipsa, a w środku dokładnie ta sama płyta główna i mechanizm co w Mancie ....Dokładność wykonania? Owszem...panel frontowy ładniejszy :D A co do radia za około 1000 zł. to kiedyś miałem Kenwooda( póki mi go nie ukradli niszcząc przy tym prawe drzwi w porpzedniej R5) Grało ładnie, podobała mi się obsługa, ale nie powalało mnie na kolana brzmieniem, czy ilością dostępnych funkcji.
Yakkul

Post autor: Yakkul »

Yoshi pisze:
osamiec pisze:Yoshi, co z fotami zabudowy??!!
Witam

Ostatniocoś mi fotosik fochy stoił i stąd opóźnienie.

Wrzucam moje wypociny, wersja na razie robocza, za niedlugo myślę skończe. Oby motywacja nie wyparowała :) Z góry przepraszam za jakość zdjęć ale tylko nokia mi pozostała :/ .

Ogólny look na głosniki, wbudowałem je w miejsce orginalnych campusowych pierdziawek :
[url=http://images23.fotosik.pl/208/aa515e49d00bf540m.jpg]Obrazek[/URL]
[url=http://images32.fotosik.pl/243/cdfc1f4b3c987d65m.jpg]Obrazek[/URL]
[url=http://images26.fotosik.pl/209/e52560b7c227a297m.jpg]Obrazek[/URL]
[url=http://images34.fotosik.pl/244/3e9d270d8801d303m.jpg]Obrazek[/URL]
[url=http://images31.fotosik.pl/244/a36a1ada0f80533em.jpg]Obrazek[/URL]

Głosniki są lekko skierowane ku górze i w kierunku do środka. Uznałem, że takie zabudowanie jest korzystniejsze akustycznie aniżeli zabudowa w drzwiach i do tego ile mniej roboty :). Kąt jaki tworzy głośnik a ucho sluchacza nie jest tak ostry i uchybu na wysokich tonach nie ma znacznego, w zasadzie w ogóle nie słychać aby wysokich tonów brakowało (tu też umiejętny dobór głosnika pomógł). Głośniczek to zawrotne 3 cale średnicy - z zewnątrz - http://www.lautsprechershop.de/pdf/tang ... -315sc.pdf , taki szerokopasmowy maluch. Bardzo fajny, aluminiowa membranka, ładne brzmienie.
Rameczkę mocujacą głośniczki wykonałem ze sklejki modelarskiej 3mm, poszpachlowalem i pomalowałem farbą do zderzaków. Kolor trochę nie podpasił, może przemaluje na czarny mat, jak ma sie odcinać to niech sie odcina na czarno, przynajmniej bedzie widać, że to zamierzony efekt.
Głośniczki mają dorzuconą zwrotnicę pasywną - filtr górnoprzepustowy, dzięki któremu przetwarzają pasmo od 100Hz, wiec są odciazone od basu który powodowałby niepotrzebne zniekształcenia. Zwrotnice są mojego projektu. Mam zamiar w olnej chwilizmierzyć ch-kę przetwarzania głosniczków w aucie i ew dobudować kolejny kawałek zwrotnicy jakby była potrzeba jakiejś korekcji. Chociaż tak jak jest teraz to jest wystarczajaco dobrze :)
[url=http://images30.fotosik.pl/209/60ab4e4913adb805m.jpg]Obrazek[/URL]
[url=http://images28.fotosik.pl/209/46553467cc3f235fm.jpg]Obrazek[/URL]
Zwrotnice są przykręcone śróbkami do panelu od wewnątrz, za głosnikiem, widać to na zdjęciu prawego głośniczka.

Skoro odfiltrowałem bas, to trzeba było go uzupełnić, tu powstał skromny subwooferek. Żadne tam 30 cm smoki :-D, dwa małe skromne głośniczki o dość dobrych możliwościach, tanie czeskie TVM arn 150-05/4 :)
[url=http://images33.fotosik.pl/244/2f2cd8236bcee44am.jpg]Obrazek[/URL]
[url=http://images31.fotosik.pl/244/f66b6052645f6b8am.jpg]Obrazek[/URL]
Objętość obudowy ok 13L wewnątrz. Subika dopasowałem do kształtu bagażnika, zajmuje minimalna ilośc meijsca i jadąc na wakacje , wioząc dwa rowery, kupe bagażu , mimo wszystko znalazł sobie miejsce !
W ten weekend oklejam subika kocem, juz przyszła przesyłka, będzie elegancki szary :)
Oba głsoniki posiadaja pasywna filtracje, każdy z osobna. Zakres przenoszenia tego wynalazku to ok 50-200Hz (-6dB).

Całosć podpięte do radia clariona, model chyba 178 , musiałbym sprawdzić bo nawet nie pamiętam
[url=http://images33.fotosik.pl/244/4f1c6da76e184334m.jpg]Obrazek[/URL]
Tu widać wiekszą partyzantke w kablach hehe
Żadnego dodatkowego wzmacniacza. Przednie głośniki na kanały przednie ,subik do tylnych. Ogólnie wtrafilem ze wszystkim, korektora w radiu nie ma potrzeby właczać, nawet nie reguluje balansu przód/tył.

Jakość brzmienia nie jest super oszałamiajaca (od tego mam sprzęt w domu), jest wysarczajaca. Bas nie jest opasly, średnie i wysokie tony klarowne i nic nie kłuje w ucho. Słucha się z przyjemnoscią. Nie osiagam na tym super wysokiego natężenia, do normalnego osdłuchu w czasie jazdy w zupełności starcza, czasem trzeba nawet zciszać aby dało się porozmawiać, wiec jest ok.

A, że mnie nie słychać z zewnatrz auta ... nie taki był cel ;) . Miało być proste małe, bez zbędnych wynalazków jak wzmak czy opasłej zabudowy drzwi. W końcu to campus.
Yoshi spoko robota

Sprzęcik spoko dopasowany do r5 :-D podoba mi się
lodoo
Posty: 6715
Rejestracja: 1 lutego 2010, 13:03
Lokalizacja: Wrocław
Gender:

Post autor: lodoo »

ale philips czy panasonic to nie ta polka co alpine clarion jvc.....
poza tym jak panel wyglada jak malowany sprejem, krzywy i spasowany tragicznie, trzeszczzacy w rekach ze sladami odlewow i sztucznym chromem to ja dizekuje :-P
i nie liczy sie sama koncowka.... ja radio traktuje jako odtwarzacz... nie patrze na waty i moce wcale.... jet to dla mnie nieistotne przy wyborze radia :-) glosniki maja grac pod wzmakiem.... przerabialem rozne opcje i doszedlem do takiej - jedynej slusznej :-)

chcialbym zeby kazdy z was ktory mowi ze wszystko to jeden szit posluchal takiego zestawu budzeowego wrecz ale na dobrych podzespolach i dobrze zamontowanego...
radio + wzmacniacz 2 kanalowy + zestaw odseparowany 16cm i tweetery, do tego wytlumione drzwi i naprawde slychac roznice.... i to bardzo wyrazna w porownaniu do buszmenow pedzonych z mediona :-D
Ostatnio zmieniony 15 maja 2008, 12:50 przez lodoo, łącznie zmieniany 1 raz.
unikorn

Post autor: unikorn »

osamiec pisze:
unikorn pisze:Z tym BOCSHMANNEM to słyszałem że nie do końca jest taka straszna lipa. Sam miałem kiedyś basowe 30cm dudniły jak szalone.
To samo przez siebie mówi:-P... Boschman hałasu robi dużo to fakt, ale jeśli chodzi o jakiekolwiek przyzwoite walory odsłuchowe tych głośników, to są żadne... No chyba, że wiksa na kaseciak i pod remizę zrobić hałas... Albo chałę :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Dziwne masz upodobania :P
el_palindo

Post autor: el_palindo »

Lodoo pisze:ale philips czy panasonic to nie ta polka co alpine clarion jvc.....
poza tym jak panel wyglada jak malowany sprejem, krzywy i spasowany tragicznie, trzeszczzacy w rekach ze sladami odlewow i sztucznym chromem to ja dizekuje :-P
i nie liczy sie sama koncowka.... ja radio traktuje jako odtwarzacz... nie patrze na waty i moce wcale.... jet to dla mnie nieistotne przy wyborze radia :-) glosniki maja grac pod wzmakiem.... przerabialem rozne opcje i doszedlem do takiej - jedynej slusznej :-)

chcialbym zeby kazdy z was ktory mowi ze wszystko to jeden szit posluchal takiego zestawu budzeowego wrecz ale na dobrych podzespolach i dobrze zamontowanego...
radui + wzmacniacz 2 kanalowy + zestaw odseparowany 16cm i tweetery, do tego wytlumione drzwi i naprawde slychac roznice.... i to ardzo wyrazna w porownaniu do bozmenow pedoznych z mediona :-D
lodoo nie jedz literek :-P literki fee :-P

ale oczywiście zgadzam sie z tym co napisałeś ;-)
lodoo
Posty: 6715
Rejestracja: 1 lutego 2010, 13:03
Lokalizacja: Wrocław
Gender:

Post autor: lodoo »

ło jezu nie poszlo mi :-D juz poprawiam :-D
Antystatyczny

Post autor: Antystatyczny »

Co do zewnętrznego wzmacniacza...zgadza się. Nie ma jak porządna przetwornica dająca symetryczne zasilanie, porządna komplementarna końcówa itd. Inny poziom zniekształceń, inny odstęp sygnału od szumu.
osamiec

Post autor: osamiec »

unikorn pisze:
osamiec pisze:
unikorn pisze:Z tym BOCSHMANNEM to słyszałem że nie do końca jest taka straszna lipa. Sam miałem kiedyś basowe 30cm dudniły jak szalone.
To samo przez siebie mówi:-P... Boschman hałasu robi dużo to fakt, ale jeśli chodzi o jakiekolwiek przyzwoite walory odsłuchowe tych głośników, to są żadne... No chyba, że wiksa na kaseciak i pod remizę zrobić hałas... Albo chałę :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Dziwne masz upodobania :P
To raczej upodobania ludzi, którzy kupują sprzę taki jak buszmen alpierd czy inny chiński syf...
unikorn

Post autor: unikorn »

Jak mawiają nie szata czyni człowieka... ale to już inna bajka.
osamiec

Post autor: osamiec »

unikorn pisze:Jak mawiają nie szata czyni człowieka... ale to już inna bajka.
Nie zrozumiałem tej konkluzji... Nie wiem na jakich wnioskach się opierasz i do czego dążysz to pisząć.
unikorn

Post autor: unikorn »

Nie trzeba być burakiem robiącym wieś pod remizą zeby kupowac podłej maści audio. Nie oznacza też że kupując wypasione car audio plasuje się ktoś w poważanej części spoleczeństwa. Często ludzie wybieraja to na co ich stać a potem robią z tym to co lezy w ich naturze. Takie same zasady jak wieśtjuning :D Więc nie wkładaj ludzi którzy po prostu nie mają kasy na lepszy sprzęt pomiedzy buraków.
Pozdro.
osamiec

Post autor: osamiec »

Wiesz... To, że ktoś nie ma kasy to nie znaczy wcale, że ma iść po najmniejszej linii oporu i kupować buszmeny. Jest mnóstwo dobrego sprzętu, który jest produkcją niszową i tanią... O tym między innymi pisał Yoshi, budując swoje car audio na niszowych komponentach, których większość z nas nie zna...
Nikogo nie szufladkuję, dodałem tylko opinię, którą podzielają praktycznie wszyscy tu i gro ludków na forach traktujących tematy sprzętu audio.
Yoshi

Post autor: Yoshi »

Noo tylko u mnie wcale nie wyszło tanio, radyjko i głosniczki i filtry to ok 800 zł poszło. Te pasywne filtry mnie pogrążyły cenowo, cewki, szzególnie duże, są bardzo drogie.

Za to kiedyś, na TVN turbo bodajże, wypowiadał sie jeakiś spec od car audio i twierdził, że pasywne filtracje to tylko w najlepszych zabudowach się spotyka :mrgreen:
ODPOWIEDZ