Ogłoszenie dla zarejestrowanych użytkowników:
Ze względu na to co się wydarzyło z naszym forum musisz zrobić kilka rzeczy żeby mieć znowu dostęp do swojego konta.
Spróbuj się zalogować, jeśli się to nie powiedzie, kliknij "zapominałem hasła"
Podaj swój mail i dostaniesz link do zmiany hasła - proponuję zmienić hasło na trochę mocniejsze niż mieliście ostatnio.
Dobre hasło to minimum 8 znaków, zawierające duże i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne jak - !@#$%^&*
Po zalogowaniu nowym hasłem zmień język forum na polski. Klikasz w swoją nazwę u góry po prawej a potem - User Control Panel -> Board Preferences -> Edit Global Settings -> My Language -> Polski -> i klikasz Submit
W miarę wolnego czasu forum będzie usprawniane i będą dodawane nowe funkcje.
Jeśli pojawiły się w twoim profilu dziwne "krzaczki" zamiast polskich znaków, proszę popraw je.
Dadaj również brakujące informację, taki jak płeć i swoje media społecznościowe itp.

Alternator Renault 5 1.6 diesel

Wszystko co związane z elektryką i elektroniką w Renault 5.

Moderator: Moderatorzy

pavko

Post autor: pavko »

Napiszę jeszcze raz na trzeźwo:
alternatory na pasek wielorowkowy z diesla i benzyny z tej epoki są konstrukcyjnie takie same (stojan, wirnik, regulator napięcia). Różnią się 2 szczegółami:
- altek z diesla ma mniejsze kółko (większe przełożenie) ponieważ silnik kręci się sporo niżej...
- altek z diesla ma wyprowadzone tak zwane wyjście "W" do podłączenia obrotomierza
Sumując: jeżeli komuś nie przeszkadza
a) trochę mniejsze ładowanie (minimalnie)
b) brak wysterowania obrotomierza
może do silnika diesla wsadzić alternator od silnika benzynowego.
AMEN

PS1. Poza alternatorami firmy Valeo można się spotkać z zamiennikami innych firm (ja np. jeżdżę obecnie na zamienniku z firmy ISKRA).
PS2. Przy montażu alternatora należy sprawdzać biegunowość ponieważ może się zdarzyć że zamieniona jest biegunowość "stron" altka. Biegunowość jest opisana na alternatorze; i tak: B+ do czerwonego/dodatniego kabla; B- do czarnego/masy; Wsuwka na "W" bądź zostaje w powietrzu...
ODPOWIEDZ