Ogłoszenie dla zarejestrowanych użytkowników:
Ze względu na to co się wydarzyło z naszym forum musisz zrobić kilka rzeczy żeby mieć znowu dostęp do swojego konta.
Spróbuj się zalogować, jeśli się to nie powiedzie, kliknij "zapominałem hasła"
Podaj swój mail i dostaniesz link do zmiany hasła - proponuję zmienić hasło na trochę mocniejsze niż mieliście ostatnio.
Dobre hasło to minimum 8 znaków, zawierające duże i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne jak - !@#$%^&*
Po zalogowaniu nowym hasłem zmień język forum na polski. Klikasz w swoją nazwę u góry po prawej a potem - User Control Panel -> Board Preferences -> Edit Global Settings -> My Language -> Polski -> i klikasz Submit
W miarę wolnego czasu forum będzie usprawniane i będą dodawane nowe funkcje.
Jeśli pojawiły się w twoim profilu dziwne "krzaczki" zamiast polskich znaków, proszę popraw je.
Dadaj również brakujące informację, taki jak płeć i swoje media społecznościowe itp.

problemy z silnikiem 1.7 wielopunktowy wtrysk

Jednostki wolnossące i doładowane, serducha renatek :-)

Moderator: Moderatorzy

Skiera
Posty: 13
Rejestracja: 26 lutego 2010, 17:15
Lokalizacja: W³ocawek/¯abieniec

Post autor: Skiera »

teraz to mi dałeś zagadkę bo ja mam komputer renix a instalacje kupowałem oddzielnie od r19 i sonda 3 przewodowa , trochę zabawy było ale poprzedni silnik chodził idealnie aż do czasu aż poszła uszczelka pod głowicą a brał wcześniej trochę olej więc kupiłem nowszy silnik który nawet dymka nie puści z tłumika i jak zimny chodzi dobrze , problem zaczyna się jak się rozgrzeje tak po przejechaniu 5 km zaczyna szarpać i czasami faluje . Ciągle mnie zastanawia ta przerwana ścieżka w kompie od czego jest. :mysli:

[ Dodano: 7 Wrzesień 2012, 10:36 ]
mam pytanie czy był taki silnik jak mój tylko 1.8? chodzi mi że z tymi kolektorami nad silnikiem bo koleś jak go kupowałem to mówił że to 1.8 jest właśnie

[ Dodano: 7 Wrzesień 2012, 10:43 ]
Co oznacza ta literka na końcu numeru np: S100812101 <B> . Jak będzie np G to też pasuje?
RYCHO35
Posty: 1052
Rejestracja: 5 lutego 2010, 15:45
Lokalizacja: Bytom

Post autor: RYCHO35 »

Skiera pisze:mam pytanie czy był taki silnik jak mój tylko 1.8? chodzi mi że z tymi kolektorami nad silnikiem bo koleś jak go kupowałem to mówił że to 1.8 jest właśnie
1.8 był w r19 i lagunie
Awatar użytkownika
tommies
Posty: 1474
Rejestracja: 5 maja 2008, 09:42
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tommies »

i jeszcze w Clio był.
Tyle że na 99% masz 1.7 z racji tego że 1.7 renault ma 1721 (lub 1709 w niemieckich dokumentach) to często, zwłaszcza w ubezpieczeniach zaliczany jest do 1.8 i na przykład jest taki idiotyzm że w GTE dostawałem polisę "Renault R5 1.8 KAT " mimo że w dowodzie było napisane Renault R5 1.7 GTE

Co do kompów to muszę odgrzebać notatki. Bo też miałem spore trudności.
RYCHO35
Posty: 1052
Rejestracja: 5 lutego 2010, 15:45
Lokalizacja: Bytom

Post autor: RYCHO35 »

tommies pisze:Tyle że na 99% masz 1.7 z racji tego że 1.7 renault ma 1721 (lub 1709 w niemieckich dokumentach) to często, zwłaszcza w ubezpieczeniach zaliczany jest do 1.8 i na przykład jest taki idiotyzm że w GTE dostawałem polisę "Renault R5 1.8 KAT " mimo że w dowodzie było napisane Renault R5 1.7 GTE
ja w r19 1.7 też miałem w polisie wpisany silnik 1.8
Skiera
Posty: 13
Rejestracja: 26 lutego 2010, 17:15
Lokalizacja: W³ocawek/¯abieniec

Post autor: Skiera »

ja w dowodzie mam 1.4 bo nie zgłaszałem zmiany silnika

[ Dodano: 9 Wrzesień 2012, 13:48 ]
nie mogę znaleźć schematu instalacji elektrycznej firmy renix , może ma ktoś taki schemat??

[ Dodano: 9 Wrzesień 2012, 14:54 ]
dzisiaj znalazłem tą obciętą wtyczkę od mojego kompa (rinix) i widzę że różni się pinami od tej instalacji co mam teraz więc mam złą instalacje . np pin 30 i 34 powinienem mieć zmostkowane a w tej instalacji nie jest
Skiera
Posty: 13
Rejestracja: 26 lutego 2010, 17:15
Lokalizacja: W³ocawek/¯abieniec

Post autor: Skiera »

dzisiaj doszedł mi komputer który po podłączeniu okazało się że jest popsuty i jestem w punkcie wyjścia :(
Awatar użytkownika
tommies
Posty: 1474
Rejestracja: 5 maja 2008, 09:42
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tommies »

jak nie znajdziesz to daj znać - zebrałem pokaźna ilość kompów i chyba jeszcze na złom nie pojechały z działki.
ODPOWIEDZ