Ogłoszenie dla zarejestrowanych użytkowników:
Ze względu na to co się wydarzyło z naszym forum musisz zrobić kilka rzeczy żeby mieć znowu dostęp do swojego konta.
Spróbuj się zalogować, jeśli się to nie powiedzie, kliknij "zapominałem hasła"
Podaj swój mail i dostaniesz link do zmiany hasła - proponuję zmienić hasło na trochę mocniejsze niż mieliście ostatnio.
Dobre hasło to minimum 8 znaków, zawierające duże i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne jak - !@#$%^&*
Po zalogowaniu nowym hasłem zmień język forum na polski. Klikasz w swoją nazwę u góry po prawej a potem - User Control Panel -> Board Preferences -> Edit Global Settings -> My Language -> Polski -> i klikasz Submit
W miarę wolnego czasu forum będzie usprawniane i będą dodawane nowe funkcje.
Jeśli pojawiły się w twoim profilu dziwne "krzaczki" zamiast polskich znaków, proszę popraw je.
Dadaj również brakujące informację, taki jak płeć i swoje media społecznościowe itp.

Zawiasy drzwi, sworznie

Wszystko to co nie dotyczy napędu

Moderator: Moderatorzy

dredzioch1
Posty: 644
Rejestracja: 30 stycznia 2011, 23:55
Lokalizacja: Poznañ

Zawiasy drzwi, sworznie

Post autor: dredzioch1 »

Hej
Dzisiaj mam kolejny problem. W obu R5 które mamy jest problem z obwieszonymi drzwiami. Są luzy na zawiasach co oznacza, że trzeba wymienić sworznie. I teraz pytanie czy kupić takie https://salko.pl/sworznie-zawiasow/6570 ... ennik.html

Czy po prostu zestaw uniwersalny i coś się dobierze?
https://allegro.pl/oferta/yato-walki-sp ... k0QAvD_BwE
Awatar użytkownika
Patencik1987
Posty: 991
Rejestracja: 31 maja 2014, 12:26
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Patencik1987 »

A jakie Masz w aucie zamontowane?jak nie widać głowek na Torx to obstawiam że kołki sprężyste są.Po za tym daj Sobie spokój z kołkami z tulejkami mosiężnymi,szybko się wycierają.
dredzioch1
Posty: 644
Rejestracja: 30 stycznia 2011, 23:55
Lokalizacja: Poznañ

Post autor: dredzioch1 »

Nie są to Torxy obecnie. Póki co zamówiłem zestaw wybijaków, aby zbytnio się z tym nie męczyć i zobaczymy.

[ Dodano: 6 Luty 2021, 18:33 ]
Powiedźcie mi jak najłatwiej te sworznie drzwi wybić? Bo ja dzisiaj coś próbowałem i jak widzę to to nie będzie łatwe..... Dojście kiepskie. Nie ma jak młotkiem zamachu wziąć itd. Rdza stamtąd się wybija, jakoś słabo to widzę sczerze mówiąc. Jakieś wskazówki zanim strace pół dnia i nie posunę się ani krok to przodu?
Awatar użytkownika
Patencik1987
Posty: 991
Rejestracja: 31 maja 2014, 12:26
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Patencik1987 »

Górny kołek sprężysty wybijasz od dołu do góry, dolny od góry do dołu.
Dobry wybijak i pójdzie, sprawdź przed tym czy gumek nie Masz wsadzonych do osłony przed wodą i brudem
fragles1994
Posty: 39
Rejestracja: 24 października 2017, 22:01
Lokalizacja: Wroc³aw

Post autor: fragles1994 »

Podepnę się pod temat.
U mnie też opadły drzwi:
ObrazekObrazek


Od strony kierowcy doprowadziło to do wyniszczenia mocowania rygla:
Obrazek


U mnie zawiasy wyglądają różnie zależnie od drzwi. Oto lewe:
ObrazekObrazek


A tu prawe:
ObrazekObrazek


Problem jest z zużyciem tych kołków na zdjęciach? Czy te kołki są demontowalne poprzez wybicie? Są jakieś zestawy naprawcze czy tuleje wymagają wymiany? Dlaczego są inne kołki w drzwiach lewych i prawych?

Pozdrawiam :)
dredzioch1
Posty: 644
Rejestracja: 30 stycznia 2011, 23:55
Lokalizacja: Poznañ

Post autor: dredzioch1 »

Odnośnie różnych kołków w drzwiach lewych i prawych to wyglada na to, że w lewych już byli nasi.

[ Dodano: 15 Październik 2021, 10:06 ]
Pany i panewski, wczoraj już mnie szlag trafił, bo drzwi mam tak obwieszone, że nie mogłem ich zamknąć. Więc dzisiaj od rana si za to zabrałem.

Co ciekawe na 2 renówki, które mam to w jednej (Campus 1991) lewe drzwi mają zawias odkręcany jak na zdjęciach, a reszta ma zawias na stałe zespawany z drzwiami (prawe drzwi w Campusie i wszystkie w ByeBye).

Akurat muszę się rozprawić z tymi odkręcanymi.

I teraz głowny problem. Same sworznie wyglądaja w miarę ok, natomiast problem jest wg mnie taki, że ta część co jest przy karoserii ma większy otwór (wyrobiony) niż ta elementy co sa przy drzwiach. W związku z tym wstawienie nowego sworznia nie rozwiąze problemu. jak sobie z tym poradzić?
Powiekszyć trochę otwory w częściach co są przy drzwiach i dać większy sworzeń czy wstawić jakieś cienkie tulejki w tą cżęśc środkową (ale nie sadzę, że takie cienki uda mi się zdobyć).

Co poradzicie, bo teraz mam drzwi zdemontowane, a głupio tak jeździc bez drzwi, a i zimno już i wieje:)
Załączniki
1
1
20211015-095305.jpg
20211015-095312.jpg
Awatar użytkownika
Patencik1987
Posty: 991
Rejestracja: 31 maja 2014, 12:26
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Patencik1987 »

Widzę jedną opcję,
przeróbka na sworznie jak w Clio I,zawias w drzwiach trzeba będzie szlifnąć pod tulejki stalowe,w zawiasie przeróbka na gwint,
jak nie to większy kołek rozprężny z nierdzewki,zawias w budzie trzeba będzie rozchechłać w drzwiach na 99% też.
dredzioch1
Posty: 644
Rejestracja: 30 stycznia 2011, 23:55
Lokalizacja: Poznañ

Post autor: dredzioch1 »

A miałby ktoś taką jdną srubkę stozkową co tam wala sie na zdjeciach. Niestety musiałem jedną rozwiercić, bo się torx obracał. Oczywiście jest to M7 :) Chyba taka sama jak w tych zestawach https://www.akbayrenault.com/urun/renau ... 7701464919
Awatar użytkownika
majhutt
Posty: 32
Rejestracja: 4 października 2013, 18:58
Lokalizacja: ESI

Post autor: majhutt »

Niebawem będę walczył z moimi drzwiami i przypadłość jest taka sama. U mnie drzwi z jednej i drugiej strony montowane są na stałych zawiasach z kołkami. Przed lakierowaniem zastanawiam się czy coś przy nich modzić, czy zostawić tak jak jest i dać tylko nowe kołki.. Macie jakieś rozwiązania, które się sprawdziły?
dredzioch1
Posty: 644
Rejestracja: 30 stycznia 2011, 23:55
Lokalizacja: Poznañ

Post autor: dredzioch1 »

Generalnie nowe kołki cś pomogą. U mnie pomogły, ale całkiem problemu nie rozwiązały.
Awatar użytkownika
Patencik1987
Posty: 991
Rejestracja: 31 maja 2014, 12:26
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Patencik1987 »

Dredzioch nie rozwiązały,bo pewnie zawiasy drzwi są już wytarte i stąd ten luz
dredzioch1
Posty: 644
Rejestracja: 30 stycznia 2011, 23:55
Lokalizacja: Poznañ

Post autor: dredzioch1 »

Patencik1987 pisze:Dredzioch nie rozwiązały,bo pewnie zawiasy drzwi są już wytarte i stąd ten luz
Zgadza się. Ale póki co tyle musi wystarczyć:)
Awatar użytkownika
rat-med5
Posty: 878
Rejestracja: 2 lutego 2010, 21:13
Lokalizacja: Mszana 44-325
Gender:

Post autor: rat-med5 »

Hej,
Troche się podłączę, czy ktoś jest wstanie opisać fachową naprawę taką zgodną ze sztuką, ale nie zmuszającą do wymainy auta he he he i fajnie gdyby nie trzebabyło ponosić wysokich wydatków i niszczyć lakieru.
ODPOWIEDZ